Powrót do listy tematów
Piątek 15 Kwiecień 2016, 16:48:58

budowa domu czy własne M - co lepsze i tańsze?

Są wady i zalety, ale mimo to zdecydowanie budowa domu jest najlepszą opcją. Mieszkanie w blok to męka, wiem bo 35 lat mieszkałem i w końcu dochrapałem się własnego domu, gdzie mam swobodę i jestem panem u siebie. Chociaż to droższa inwestycja, zwraca się po latach. A poza tym nie użeramy się z sąsiadami, którzy hałasują nad głową. No i oczywiście nie ma to jak ogródek, w którym można hodować warzywa, latem urządzać grilla czy postawić basenik dla wnuczków. Jakiś czas temu sprzedałem z żoną mieszkanie na warszawskich blokowiskach, dołożyliśmy trochę grosza, zamówiliśmy gotowy projekt od www.projektyprestige.pl (szybciej i taniej niż od architekta) i teraz sami sobie jesteśmy gospodarzami. W końcu spokój i cisza!
Piątek 15 Kwiecień 2016, 17:33:49

Re: budowa domu czy własne M - co lepsze i tańsze?

Tylko domu nie można mieć w centrum zazwyczaj, więc nie wiem czy to taki dobry pomysł?
Czwartek 28 Kwiecień 2016, 10:27:43

Re: budowa domu czy własne M - co lepsze i tańsze?

lepszy dom. mniejsze koszty niz utrzymanie mieszkania, wlasny ogrod, cisza i spokoj.
Czwartek 28 Kwiecień 2016, 12:33:59

Re: budowa domu czy własne M - co lepsze i tańsze?

Zależy dla kogo. Ja też wolę dom, ale taki na wsi a nie w mieście. Za to moja mama w życiu nie chciałaby mieszkać w domu - woli mieszkanie bo o nic nie musi się martwić. To wszystko zależy od tego co dla nas jest ważne. A co do kosztów zakupy/budowy - zależy od miejsca, w którym chcemy budować dom lub kupić mieszkanie.
Środa 15 Czerwiec 2016, 14:07:10

Re: budowa domu czy własne M - co lepsze i tańsze?

To zależy ile macie kasy i na czym Wam bardziej zależy. Zobaczcie sobie te [url=http://apdeveloper.com.pl/]nowe osiedla mieszkaniowe marki[/url]. Uważam, że oferta jest korzystna cenowo i urbanistycznie.
Czasami lepiej kupić gotowe już mieszkanie niż tracić nerwy na niekończącej się budowie happy
Czwartek 07 Lipiec 2016, 17:42:07

Re: budowa domu czy własne M - co lepsze i tańsze?

Wydaje mi się, że jak już inwestować to w domu, w końcu komfort mieszkania jest nieporównywalny. Zobaczcie sobie ofertę http://www.ciechbud-dzialdowo.pl/oferta/ - firma działa na terenie woj.warmińsko-mazurskiego, mają dobrą kadrę inżynieryjną, wykonują nawet trudne projekty.
Czwartek 07 Lipiec 2016, 19:21:20

Re: budowa domu czy własne M - co lepsze i tańsze?

koszty domu na wsi niższe, bo cena ziemi niższa im blizej miasta to pod tym względem drożej. Generalnie budowa domu murowanego około 100 metrów razem z działką na wsi wyniesie około 300 tys zł (stan pod klucz). Gdy mieszkasz w bloku to nie musisz się o nic martwić, to prawda, chyba że zapłacić za czyns
Poniedziałek 05 Wrzesień 2016, 11:25:33

Re: budowa domu czy własne M - co lepsze i tańsze?

Myślę, że mieszkanie jest jednak tańsze, bo choć można kupić czy wybudować dom, za całkiem rozsądną cene, to jednak potem trzeba go utrzymać i jest przy nim dwa razy więcej pracy, niż w przypadku mieszkania.
Poniedziałek 24 Kwiecień 2017, 10:06:19

Re: budowa domu czy własne M - co lepsze i tańsze?

Ja zdecydowanie wolę własny dom. W zeszłym roku się budowaliśmy mam swój ogród cisza spokój rewelacja. NO fakt nie jest tanio są duże koszta budowy ale zawsze mam własne miejsce. Zaczynając od podstaw wszystko nowe. I chciałam się wam pochwalić piecem CO który zakupiliśmy w znanej i cenionej firmie kotlarstwo.co http://kotlarstwo.co/en/offer/kwm-sg/ to nowa nowa wersja kotłach z regulowanym procesie spalania podajnika miału. Kocioł jest dostarczany w stanie zmontowanym z drzwiami wsadowym, drzwi popiołu i drzwi pieca, z izolacją cieplną. jeśli ktoś szuka kotłów CO to polecam.
Sobota 08 Lipiec 2017, 11:24:35

Re: budowa domu czy własne M - co lepsze i tańsze?

Moim zdaniem to kwestia indywidualna - ja wolę wybudować dom, choćby dla większej przestrzeni, niż w mieszkaniu, czy własnego podwórka. Jeśli myślicie o budowie domu, to radzę poszukać projektu w sieci, m.in. na http://www.archido.pl - wybór jest ogromny, zarówno klasycznych domów, jak i bardziej nowoczesnych, poza tym wychodzi znacznie taniej, niż zamówienie indywidualnego projektu.
Środa 12 Lipiec 2017, 08:51:43

Re: budowa domu czy własne M - co lepsze i tańsze?

oczywiście że lepszy dom.
My mieszkamy akurat w takim miejscu gdzie mieszkania są droższe od wybudowania własnego domu! happy Działka jest, projekt się robihappy
Chcesz się użerać z sąsiadami za ścianą? Jaaa zamienie wszystko na swój domek! <3
Poniedziałek 18 Wrzesień 2017, 13:00:11

Re: budowa domu czy własne M - co lepsze i tańsze?

ja też należę do zwolenników domu. Całe dzieciństwo mieszkałam na parterze i do mojego pokoju dochodziły wszystkie hałasy z ulicy. Poza tym chłopcy grający w pobliżu w piłkę kilka razy wybili mi szybę. Po latach wprowadziłam sie z mężem do własnego domu i muszę Wam się przyznać, że to jedna z najlepszych rzeczy, jaka mnie w życiu spotkała. Przynajmniej żaden namolny sąsiad nam w okno nie zagląda, a ponadto możemy żyć blisko natury. Dodatkowo kilka inwestycji, jak na przykład komin systemowy - http://www.systemykominowe.pl/ - pozwoliło nam zaoszczędzić na kosztach budowy.
Wtorek 19 Wrzesień 2017, 07:18:14

Re: budowa domu czy własne M - co lepsze i tańsze?

Wszystko ma swoje zalety i wady - doskonale się z tym zgadzam. Jednak wydaje mi się, że lepszy jest dom
Niedziela 24 Wrzesień 2017, 18:15:25

Re: budowa domu czy własne M - co lepsze i tańsze?

Według mnie budowa domu jest dużo lepszym wyjściem !

---
http://www.artykuly-promocyjne.co...baczka-samochodowa-z-rekawiczka.html
Czwartek 28 Wrzesień 2017, 10:03:54

Re: budowa domu czy własne M - co lepsze i tańsze?

Zdecydowanie dom. Tylko skorzystałabym raczej z oferty dewelopera. Można trafić na fajne domy w stanie deweloperskim, w bardzo dobrych cenach. Na przykład tutaj http://amarodeweloper.pl/ domy od Amaro Investment z Zielonej Góry. Taki gotowy dom to dobre rozwiązanie.
Czwartek 05 Październik 2017, 20:41:44

Re: budowa domu czy własne M - co lepsze i tańsze?

Moim zdaniem dom to jest dom. Nawet jeśli nie w Centrum. Nawet w Warszawie można połączyć cisze i spokój, luksusowe warunki mieszkaniowe za rozsądne pieniądze i szybki dojazd do centrum w razie potrzeby. Mowa o Wawrze - dzielnicy nieco na uboczu a jakże atrakcyjnej, choćby z opisanych powodów. Zerknijcie na segmenty, które tam powstają pod logiem Markasa http://markasdomy.pl/ - dotychczasowi klienci tylko chwalą, sama chętnie bym tam zamieszkała.
Piątek 06 Październik 2017, 13:33:55

Re: budowa domu czy własne M - co lepsze i tańsze?

Też miałem takie wątpliwości. Oczywiście chciałem mieć własny dom, ale jak wiadomo wiąże się to z dużymi kosztami. Z drugiej strony mieszkanie w bloku już mnie zmęczyło. Szukałem jakiegoś dobrego rozwiązania i ostatecznie wybrałem http://domy-scandi.pl/ - dom szeregowy w skandynawskim stylu, dokładnie taki jaki sobie wymarzyłem. A do tego jego cena jest porównywalna z ceną mieszkania, więc od razu się zdecydowałem. Teraz mam przestronny dom z dużym ogrodem i własnym garażem w cenie mieszkania happy
Środa 11 Październik 2017, 12:53:18

Re: budowa domu czy własne M - co lepsze i tańsze?

Budowa własnego domu jest lepsza, z kolei mieszkanie wychodzi taniej i przy zakupie i w dłuższej perspektywie. Gotowy projekt domu jest odrobinę tańszy od tworzenia nowego od podstaw, jednak i tak wartości materiałów, z których został zrobiony, są porównywalne. Ja bym brała budowę, choćby z tego względu, że ma się więcej swobody i niezależności, o prywatności nie wspominając. Dla mnie to były główne powody, dla których chciałam przenieść się do własnego domu.
Sobota 14 Październik 2017, 15:22:59

Re: budowa domu czy własne M - co lepsze i tańsze?

To kwestia mocno indywidualna. Osobiście preferuję dom, choćby ze względu na większą przestrzeń. Co do tego, czy kupić gotowy, czy wybudować od podstaw, to wybrałbym budowę od podstaw - zajmie to więcej czasu, ale koszty będą niższe. Ważne jest odpowiednie przygotowanie, trochę porad na ten temat można znaleźć na blogu https://www.mgprojekt.com.pl/blog/ - można tam znaleźć sporo przydatnych porad, choćby jak stworzyć harmonogram budowy.
Niedziela 15 Październik 2017, 15:01:01

Re: budowa domu czy własne M - co lepsze i tańsze?

My obecnie mieszkamy w mieszkaniu, ale marzy nam się własny domek. Mamy już kupioną działkę i niedługo już zaczynamy swoją budowe. Planujemy wybrać płyty fundamentowe. Długo szukaliśmy firmy, która dla nas takie wykona. Kilka mamy na oku, ale najbardziej nam odpowiada http://www.tadeks.pl/technologia/plyty-fundamentowe . Pełen profesjonalizm, póki co kontakt na ocenę celującą.

Architektura

Świątynia Bahá’í zrealizowana w Chile (Ameryka Południowa) zaprojektowana została przez kanadyjsk...
Czerwiec 14, 2019
Edificio E, budynek wykładowy Uniwersytetu Piura, Piura, Peru
Budynki w Peru, Senegalu i Chile znalazły się w finale Międzynarodowej Nagrody RAIC (Royal Archit...
Czerwiec 13, 2019

Konkursy

Do wygrania Stypendium Projektowe Vectorworks.
Czerwiec 18, 2019
Międzynarodowe Biennale Architektury (MBA) jest imprezą cykliczną odbywającą się w Krakowie od 1985 roku. Każda kolejna edycja stanowiła niepowtarzalne forum wymiany pomysłów i doświadczeń dla arch...
Czerwiec 18, 2019

Prawo

USTAWA z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków Stan prawny na dzień 26.09.2014 r. Niniejsza ustawa dokonuje w zakresie swojej regulacji wdrożenia dyrektywy Parlamentu...
Listopad 21, 2014
&nbsp; brzmienie od 2011-08-10 &nbsp; &nbsp;Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennymz dnia 27 marca 2003 r. (Dz.U. Nr 80, poz. 717)Zmiany aktu: Zmiany aktu: 2011-08...
Sierpień 26, 2009

Wydarzenia

To kolejna edycja webinarium z cyklu VELUX Archi-Vizje, którego tematem tym razem będzie doświetl...
Czerwiec 24, 2019
Nowa edycja Biennale ma inspirować do refleksji, medytacji i poruszenia naszej wyobraźni w proces...
Czerwiec 18, 2019