Powrót do listy tematów
Niedziela 29 Styczeń 2017, 19:04:16

Ogrzewanie domu

To na pewno nie będzie łatwa decyzja. Jest bardzo wiele materiałow i trudno podjąć decyzjie.Dlatego też szukałam informacji na takich blogach jak ten http://www.mgprojekt.com.pl/blog/ , tam dość często pojawiają sie nowe artykuły, które mogą wiele wnieść
Piątek 06 Październik 2017, 11:04:01

Re: Ogrzewanie domu

Cóż, nikt na ten temat nie odpisuje, więc troszeczkę go odświeżę happy. Ja pobudowałem się dwa lata temu z żoną pod Elblągiem i ostatecznie zdecydowaliśmy się na pompę ciepła. Muszę Wam się przyznać, że z perspektywy czasu wiem, że decyzja o budowie domu była jedną z najlepszych w naszym życiu. Przede wszystkim zdecydowaliśmy się na dom, bo dotychczas mieszkaliśmy na parterze. Odziedziczyliśmy mieszkanie po moich teściach i szybko się okazało, że nie jest to najlepsze miejsce do życia. Nie dość, że praktycznie byliśmy narażeni na wszelkie hałasy z zewnątrz, to jeszcze do tego niejednokrotnie zdarzało się, że chłopcy grający pod naszym balkonem w piłkę bili szybę w naszych oknach. Teraz zaś żyjemy sobie niemal na łonie natury, mamy przede wszystkim święty spokój, a jak chcę zrobić grilla, to po prostu zapraszam znajomych. Trochę poszedłem w dygresję, ale wracając do tematu to pompa ciepla okazała się dobrym wyborem. Jest w stanie samodzielnie pokrywać potrzeby cieplne i do tej pory spisuje się bez zarzutu. Jakby ktoś był zainteresowany , to polecam produkty tej firmy - https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/
Środa 11 Październik 2017, 11:48:36

Re: Ogrzewanie domu

Dobrze jest poczytać o różnych możliwościach, w końcu przy budowie domu jest to niesamowicie ważna kwestia.
Środa 06 Grudzień 2017, 15:25:55

Re: Ogrzewanie domu

My z mężem jakiś czas temu zamontowaliśmy klimatyzacje z ogrzewaniem, więc teraz, kiedy już są mroźne dni, dogrzewamy nią sobie.
Piątek 08 Grudzień 2017, 14:11:54

Re: Ogrzewanie domu

Ale w przypadku dużych powierzchni taka klimatyzacja nie da rady wszystkiego ogrzać tak mi się wydaje.
Niedziela 10 Grudzień 2017, 17:42:52

Re: Ogrzewanie domu

Ja zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym. Myslę głównie o tym, aby w ten sposób dogrzać łazienkę i salon. Miał ktoś z was takie ogrzewanie? Spełnia to swoją rolę?
Poniedziałek 11 Grudzień 2017, 10:55:30

Re: Ogrzewanie domu

Moi znajomi mają ogrzewanie podłogowe w domu ale nie chwalą sobie zbytnio takie rozwiązanie. Chyba tutaj dużo zależy od tego jak się położy takie ogrzewanie trzeba to dobrze zaplanować.
Poniedziałek 11 Grudzień 2017, 14:25:21

Re: Ogrzewanie domu

My mamy ogrzewanie z pieca i palimy w nim pelletem. Kupujemy go w http://polskipellet.eu i na razie koszty ogrzewania domu kształtują się na poziomie niższym niż ogrzewanie olejowe. Zobaczymy jak będzie jak przyjdą naprawdę ciężkie mrozy?
Wtorek 12 Grudzień 2017, 14:09:08

Re: Ogrzewanie domu

Ja mam ogrzewanie podłogowe w częsci domu (łazienka, salon i sypialnia) i generalnie jestem bardzo zadowolona. Dogrzewam sobie w ten sposób wnętrza. Jesto to dobry rozwiązanie przy małych dzieciach, które często chodzą boso
Poniedziałek 18 Grudzień 2017, 15:42:57

Re: Ogrzewanie domu

Ja jestem bardzo zadowolona z systemu rekuperacji http://www.bartoszwentylacja.com....cja-czyli-odzysk-ciepla-z-wentylacji . W zeszłym roku mąż założył i już widać po rachunkach że mniej zużywamy opału. To bardzo dobrze, bo oprócz tego że to dla nas oszczędność to też jest to zdrowe dla środowiska
Wtorek 19 Grudzień 2017, 10:17:30

Re: Ogrzewanie domu

Czasami nie trzeba zmieniać całego systemu , żeby zagwarantować sobie większą ilość ciepła w mieszkaniu . warto uszczelnić okna albo wymienić na nowe , jeśli już nie charakteryzują się odpowiednią jakością
Wtorek 19 Grudzień 2017, 14:47:50

Re: Ogrzewanie domu

Doświadczenie i wiedza w branży instalacyjnej skusiła nas do skorzystania z usług http://www.instalacje-macko.pl/index.php . Interesowała nas instalacja ogrzewania podłogowego w naszym budowanym domu. Znaleźliśmy u nich fachową poradę nie tylko samego ogrzewania, ale również dotyczącą wyboru pieca. Skorzystaliśmy z ich porad i sugestii aktualnie przy spadających coraz bardziej temperaturach powietrza wszystko sprawdza się wyśmienicie.
Środa 20 Grudzień 2017, 10:59:45

Re: Ogrzewanie domu

No właśnie zgadzam się z tym, że czasami warto poprawić szczelność swojego mieszkania (okna, drzwi, ściany) aby mieszkanie było cieplejsze i ogrzewane w sposób tradycyjny z kaloryferów. Wymiana ogrzewania na podłogowe może nie pomóc jeżeli i tak ciepło z mieszkania będzie uciekało.
Poniedziałek 15 Styczeń 2018, 13:04:35

Re: Ogrzewanie domu

Mój luby w mieszkaniu nad garażem zamontował ogrzewanie podłogowe. Do tego jest tam też piec CO. Jak pytałam o zalety podłogówki to powiedział mi, że dobrze zamontowana podłogówka jest mniej narażona na awarie, do tego w pomieszczeniu, gdzie nie ma zbytnio miejsca na montaż kaloryferów to też dobre rozwiązanie.
Środa 24 Styczeń 2018, 12:52:58

Re: Ogrzewanie domu

Jakie rury najlepiej wybrać do podłogowego ogrzewania Czytałem na forum, że [url=http://sandc.pl/rury-stalowe/rury-stalowe-nowe/]takie[/url] rury stalowe są najlepsze, ale czytałem też, że nieraz nie zawsze są dobrym pomysłem. Wydaje wam się, że przy podłogowym wskazane będą rury stalowe, czy też miedziane lub z tworzywa?
Czwartek 25 Styczeń 2018, 15:30:47

Re: Ogrzewanie domu

Marzę o ogrzewaniu podłogowym, kiedy będę już mieć własny dom. To jest jedno z moich najskrytszych pragnień.
Piątek 26 Styczeń 2018, 09:04:02

Re: Ogrzewanie domu

Siemka, a propos ogrzewania, ja zamierzam montować kotłownię w domu (dom jest niewykończony) i czy ktoś wie jakie rury będą odpowiednie do kotłowni i odporne na ciepło. Czytałem na forum, że do kotłowni będą najlepsze [url=http://sandc.pl/]takie[/url] rury stalowe, bo w przypadku wysokiej temperatury nic się z nimi nie stanie. Jak Wam się wydaje, czy najlepiej będzie wybrać do tego rur otynkowanych czy czarnych? Jak myślicie, czy powłoka cynkowana szybko się niszczy czy czy jest trwała?
Piątek 26 Styczeń 2018, 09:05:49

Re: Ogrzewanie domu

Cześć,
ja mam podobny problem. Kolega polecał mi namiary na solidną [url=http://cynkownia-chojnow.pl/]cynkownię[/url] i zastanawiam się czy rur nie cynkować od razu. Jak myślicie? Wiem, że rury stalowe dobrze wybrać przy konstrukcjach gazowych, ale czy grzewczych?
Piątek 26 Styczeń 2018, 09:07:22

Re: Ogrzewanie domu

A co do ogrzewania podłogowego, to chyba lepiej sprawdzą się rury miedziane. Ja mam takie u siebie.
A Wy jak myślicie?
Może ja zrobiłem błąd i nie takie rury zamontowałem big-smile
Piątek 26 Styczeń 2018, 09:10:14

Re: Ogrzewanie domu

O. Właśnie znalazłem trochę informacji na ten temat, bo sam się zainteresowałem jakie rury są najlepsze. Znalazłem informacje, ze najczęściej ogrzewanie podłogowe wykonuje się z giętkich rur z tworzywa, rzadziej z droższych rur miedzianych.
Rury do ogrzewania muszą mieć barierę antydyfuzyjną zabezpieczającą przed przenikaniem tlenu do ich wnętrza. Mogą być wykonane:

z polietylenu sieciowanego (PE-X);
z polipropylenu (PP);
z polibutylenu (PB);
wielowarstwowe
z wkładką z aluminium (na przykład PE-X/Al/ PE-X).
Mam nadzieję, ze pomogłem happy

Architektura

Warsaw UNIT najlepszym wieżowcem w Polsce – tak brzmi werdykt międzynarodowego jury konkursu Euro...
Październik 25, 2019
Dom pozostaje osamotniony w pejzażu, bez sąsiadującej zabudowy, z dala od dróg. Surowość otoczeni...
Październik 24, 2019

Konkursy

Celem konkursu jest uzyskanie najlepszego rozwiązania architektoniczno-urbanistycznego dla zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Budowa budynku kliniczno-dydaktyczno-badawczego Pomorskiego Uniwersytet...
Październik 25, 2019
Gmina Michałowice oraz Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich zapraszają do udziału w konkursie realizacyjnym na koncepcję Centrum Inicjatyw Kulturalnych w Komorowie.
Październik 25, 2019

Prawo

USTAWA z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków Stan prawny na dzień 26.09.2014 r. Niniejsza ustawa dokonuje w zakresie swojej regulacji wdrożenia dyrektywy Parlamentu...
Listopad 21, 2014
  brzmienie od 2011-08-10    Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennymz dnia 27 marca 2003 r. (Dz.U. Nr 80, poz. 717)Zmiany aktu: Zmiany aktu: 2011-08...
Sierpień 26, 2009

Wydarzenia

Wystawa przygląda się wyzwaniom, przed którymi stoi obecnie świat, oraz nowym możliwościom budowa...
Październik 24, 2019
Konferencja „Architektura przyjazna seniorom” – szansa na przewagę konkurencyjną i nowe kompetenc...
Październik 18, 2019