Aktualności

Obraz mikroskopowy "Matki Boskiej z Dzieciątkiem" z Bazyliki Mariackiej w Krakowie. Fot Sergii Antropov.

Aktualności

Lipiec 10, 2023
Muzea nie muszą ponosić ogromnych kosztów na utrzymanie stałej temperatury i wilgotności. Mogą lepiej wykorzystać środki na ochronę dzieł sztuki - przekonuje naukowiec badający procesy degradacji dziedzictwa kultury.
dr Dirk-Jan van de Ven | Baskijskie Centrum ds. Zmian Klimatu

Aktualności

Lipiec 4, 2023
Okazuje się, że zobowiązania zawarte na lata 2050, 2060 i 2070 nie będą łatwe do zrealizowania, nie tylko w gospodarkach opartych na górnictwie węglowym.

Aktualności

Czerwiec 19, 2023
Zmiany środowiskowe generują trendy wpływające na rynek - ten z kolei sprawia, że miasta i budynki wymagają wielowymiarowej adaptacji. Raport ThinkCo jest kompleksową analizą wpływu gospodarki cyrkularnej na budownictwo i nieruchomości.
Obliczanie całkowitego śladu węglowego na przykładzie nowego budynku biurowego

Aktualności

Czerwiec 14, 2023
Zbliżający się recast dyrektywy EPBD będzie wymagał od projektantów i architektów obliczenia całkowitego śladu węglowego dla nowych budynków od 1 stycznia 2027 roku. Ponadto od 2030 roku ślad węglowy budynków będzie regulowany wartościami granicznymi, które będą determinowały maksymalny dopuszczalny WLC (operacyjny oraz wbudowany ślad węglowy).
V.Offices | ILIARD Architecture & Interior Design

Aktualności

Czerwiec 12, 2023
Technologia BIM (Building Information Modeling) umożliwiająca stworzenie wielowymiarowych, cyfrowych modeli budynków, pozwala nie tylko efektywnie projektować czy realizować proces inwestycyjny, ale też skutecznie zarządzać obiektem już po oddaniu go do użytku. Wykorzystanie tej technologii niesie więc za sobą szereg udogodnień i korzyści, nie tylko dla architektów, ale też inwestorów. Nic więc dziwnego, że projektowanie przy pomocy BIM wkracza na kolejne segmenty rynku.
Przemo Łukasik | fot. Szymon Król

Aktualności

Maj 22, 2023
"Domeną współczesności jest dynamiczna zmiana. Dlatego w architekturze szukamy dziś uniwersalności i roztropności. Nie mamy jednego sprawdzonego scenariusza na rozwój miasta, nie oferujemy standardowej konstrukcji dla mieszkań czy biur. Obiekt musi pełnić funkcję bieżącą, ale być możliwie otwarty na nieokreśloną przyszłość" – mówi w najnowszym wywiadzie Przemo Łukasik, architekt i współtwórca pracowni Medusa Group. Rozmowa dotyka też takich zagadnień jak osiąganie kompromisów we współpracy z inwestorem czy prognozy dla branży architektury.

Konkursy

The participants should take into consideration the advances in technology, the exploration of sustainable systems, and the establishment of new urban and architectural methods to solve economic, s...
Kwiecień 22, 2025
The Call for Ideas “A Vision for Rome” is the competition of ideas for the Rome of the future that confirms the vision and evolution of a project that grows with the city and for the city.
Kwiecień 22, 2025

Wasze projekty

Saneccy Architektura x Krajobraz, fot. Rafał Barnaś
Podstawowym wyzwaniem projektowym było zlokalizowanie dużej sceny pozwalającej na organizację wyd...
Marzec 25, 2025
Koncepcja multifunkcyjnego kompleksu, obejmującego 5 budynków wielorodzinnych o zróżnicowanej wys...
Luty 3, 2025

Wasze realizacje

Projekt elewacji, PZT.
Styczeń 23, 2025
sypialnia
Mieszkanie na młodych rodziców w Krakowie. Projekt wnętrza: arch. Kaja Warycha / Avocado Conce...
Styczeń 9, 2025

Wydarzenia

A multi-residency programme exploring forgotten industrial heritage sites in Romania as places fo...
Kwiecień 7, 2025
Łódź Design Festival to nie tylko platforma prezentacji najlepszych projektów, ale również miejsc...
Marzec 6, 2025