Aktualności

Obraz mikroskopowy "Matki Boskiej z Dzieciątkiem" z Bazyliki Mariackiej w Krakowie. Fot Sergii Antropov.

Aktualności

Lipiec 10, 2023
Muzea nie muszą ponosić ogromnych kosztów na utrzymanie stałej temperatury i wilgotności. Mogą lepiej wykorzystać środki na ochronę dzieł sztuki - przekonuje naukowiec badający procesy degradacji dziedzictwa kultury.
dr Dirk-Jan van de Ven | Baskijskie Centrum ds. Zmian Klimatu

Aktualności

Lipiec 4, 2023
Okazuje się, że zobowiązania zawarte na lata 2050, 2060 i 2070 nie będą łatwe do zrealizowania, nie tylko w gospodarkach opartych na górnictwie węglowym.

Aktualności

Czerwiec 19, 2023
Zmiany środowiskowe generują trendy wpływające na rynek - ten z kolei sprawia, że miasta i budynki wymagają wielowymiarowej adaptacji. Raport ThinkCo jest kompleksową analizą wpływu gospodarki cyrkularnej na budownictwo i nieruchomości.
Obliczanie całkowitego śladu węglowego na przykładzie nowego budynku biurowego

Aktualności

Czerwiec 14, 2023
Zbliżający się recast dyrektywy EPBD będzie wymagał od projektantów i architektów obliczenia całkowitego śladu węglowego dla nowych budynków od 1 stycznia 2027 roku. Ponadto od 2030 roku ślad węglowy budynków będzie regulowany wartościami granicznymi, które będą determinowały maksymalny dopuszczalny WLC (operacyjny oraz wbudowany ślad węglowy).
V.Offices | ILIARD Architecture & Interior Design

Aktualności

Czerwiec 12, 2023
Technologia BIM (Building Information Modeling) umożliwiająca stworzenie wielowymiarowych, cyfrowych modeli budynków, pozwala nie tylko efektywnie projektować czy realizować proces inwestycyjny, ale też skutecznie zarządzać obiektem już po oddaniu go do użytku. Wykorzystanie tej technologii niesie więc za sobą szereg udogodnień i korzyści, nie tylko dla architektów, ale też inwestorów. Nic więc dziwnego, że projektowanie przy pomocy BIM wkracza na kolejne segmenty rynku.

Konkursy

L A M P is a small organization that devotes itself to promoting and connecting emerging talents to new markets in lighting design. This is an opportunity to showcase your work outside of the costl...
Lipiec 15, 2024
As part of Barcelona’s nomination as the World Capital of Architecture 2026 by UNESCO-UIA, Fundació Mies van der Rohe – Barcelona City Council have launched this international competition of ideas...
Lipiec 10, 2024

Wasze projekty

Total area: 89 sq.m Location: Ukraine, Sumy Year: 2024 Modern and stylish guest house with a...
Lipiec 12, 2024
Wardrobe design
Lipiec 4, 2024

Wasze realizacje

Cellaio to bardzo wytrzymałe na obciążenia (ok. 100kg/mb) półki na książki. Tworzone są zawsze n...
Lipiec 15, 2024
The design project for the layout of the apartment with an area of ​​51 sq.m includes rational us...
Lipiec 15, 2024

Wydarzenia

Aluprof startuje z kolejną edycją swojego głośnego projektu Future Builders. To wyjątkowa przestr...
Lipiec 15, 2024
Fot. Agnieszka Kowalska
Fundacja Bęc Zmiana zaprasza na warsztaty architektoniczne wzmacniające kompetencje mieszkanek i...
Czerwiec 25, 2024