Aktualności

Iwona Sroka, członek zarządu Grupy Murapol, członek rady Pracodawców RP

Aktualności

Styczeń 11, 2023
Słaba dostępność kredytów i załamanie popytu przy rosnących kosztach sprawiły, że deweloperzy przykładają dużą wagę do rachunku ekonomicznego i ograniczają liczbę nowo rozpoczynanych projektów, odsuwają je w czasie albo dzielą inwestycje na mniejsze etapy.

Aktualności

Grudzień 28, 2022
W Polsce funkcjonuje wiele programów finansowych, które mogą znacznie zredukować koszty budowy i remontu, zwłaszcza na energooszczędne instalacje lub nowoczesne rozwiązania. O jakie konkretnie dofinansowania można się starać?
Rafał Baniak, prezes Pracodawców RP

Aktualności

Grudzień 28, 2022
Lasy Państwowe zapowiadają rezygnację z ważnego międzynarodowego certyfikatu. Z tego powodu produkty z drewna made in Poland mogą stracić zagranicznych odbiorców.
Magdalena Puchalska-Nielaba, współzałożycielka, Urban Circularity

Aktualności

Grudzień 12, 2022
Zgodnie z założeniami gospodarki cyrkularnej materiały budowlane – po renowacji lub upcyklingu – mogą być ponownie wykorzystane w kolejnych projektach nieruchomościowych.
Mateusz Bonca, dyrektor zarządzający | JLL Polska

Aktualności

Grudzień 12, 2022
Dalszy spadek popytu, napędzany niepewnością i wysokim oprocentowaniem kredytów hipotecznych, a jednocześnie spadek podaży mieszkań i liczby nowych inwestycji rozpoczynanych przez deweloperów – to prognoza dla polskiego rynku mieszkaniowego na nadchodzące miesiące.

Aktualności

Grudzień 5, 2022
W tym roku wśród najważniejszych zagadnień były te związane z aktualną sytuacją rynkową: na ile lepsza współpraca i dostęp do informacji mogą pomóc firmom przygotować się na zmieniające się warunki, jak - dzięki technologii i usprawnieniom w organizacji pracy - podnosić produktywność zarówno na poziomie firmy, jak i całej branży? Drugą grupą, nie mniej ważną, były tematy z obszaru zrównoważonego budownictwa. Zarówno rosnąca świadomość, jak i legislacja sprawiają, że zagadnienie jest coraz bardziej widocznym trendem na rynku. 

Konkursy

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego uruchomiło 13. edycję PLGBC Green Building Awards. Konkurs ma na celu wyróżnienie zaangażowania uczestników w rozwój zrównoważonego budownictwa w Po...
Marzec 20, 2023
The UIA Member Sections are invited to submit nominations for the UIA Gold Medal and the five UIA prizes. The winners will be announced during the UIA World Congress of Architects in Copenhagen. Th...
Marzec 15, 2023

Wasze projekty

Wizualizacja B+W
Koncepcja architektoniczno-urbanistyczna nowej siedziby Muzeum Okręgowego w Lesznie połączona z...
Marzec 10, 2023
Ideą było stworzenie przestrzeni dobrego samopoczucia dla umysłu, ciała i duszy. Przestrzeń, w kt...
Marzec 7, 2023

Wasze realizacje

Czarna kuchnia
Metamorfoza kawalerki. Największą zmianą było przeniesienie kuchni i połączenie jej ze strefą dzi...
Luty 14, 2023
Mieszkanie w stylu eklektycznym_kuchnia
Mieszkanie w stylu eklektycznym. Głównym elementem wnętrza jest zabudowa meblowa, która "przecina...
Styczeń 17, 2023

Wydarzenia

The Laboratory of the Future programme will be enriched by Carnival, a six-month cycle of events,...
Marzec 20, 2023
Artystyczno-edukacyjna wystawa „Spacer architektoniczny” w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie...
Marzec 1, 2023