Aktualności

Pytanie: Czego spodziewa się Pan/Pani w 2024 roku jeśli chodzi o ceny usług biur architektonicznych w porównaniu do 2023 roku?

Aktualności

Kwiecień 22, 2024
54% architektów (wzrost o 6 pkt. proc.) dobrze ocenia sytuację rynkową swojego biura architektonicznego, a 45% przewiduje, że popyt na usługi biur architektonicznych w 2024 roku będzie na takim samym poziomie jak w 2023 roku – wynika z raportu firmy BCMM.

Aktualności

Kwiecień 18, 2024
Chociaż najprostsze modele drabin można kupić już od 200 zł, to wysokiej jakości sprzęt budowlany, który będzie służyć przez lata, stanowi niemały wydatek. Z tego względu warto dbać o drabinę i regularnie czyścić ją z zabrudzeń, aby uniknąć powstawania uszkodzeń czy rdzy. Pomogą w tym wskazówki, o których powinien wiedzieć każdy właściciel tego akcesorium.
Arch. Maciej Zuber Prezes oddziału SARP w Bielsku-Białej oraz wiceprzewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej Śląskiej Izby Architektów. Jest Pełnomocnikiem Zarządu Głównego SARP ds. BIM. Współautor opracowania naukowego „BIM Standard PL” oraz autor artykułów na temat zastosowania BIM w procesach inwestycyjnych. Właściciel pracowni projektowej Archas Design.

Aktualności

Kwiecień 9, 2024
Rozmowa z Maciejem Zuberem, prezesem oddziału SARP w Bielsku-Białej

Aktualności

Kwiecień 8, 2024
Fundacja Integracja oraz spółka biurowa Skanska opublikowały poradnik o projektowaniu bez barier. „Włącznik 2.0. Projektowanie bez barier” to zaktualizowana wersja, która uwzględnia nowe przepisy i normy dla budowania bardziej inkluzywnej i komfortowej przestrzeni dla wszystkich.
Paweł Lachman, Prezes Zarządu Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC)

Aktualności

Kwiecień 3, 2024
W transformacji mają pomóc unijne przepisy, w tym m.in.: znowelizowane w 2023 r. dyrektywy RED III oraz EED, a przede wszystkim tegoroczna aktualizacja dyrektywy budynkowej EPBD (Energy Performance of Buildings Directive). Jej publikację zaplanowano na kwiecień 2024 r. i jest to kolejny krok na drodze do realizacji celów pakietu „Fit for 55”.
Ignacy Niemczycki, wiceminister rozwoju i technologii

Aktualności

Kwiecień 3, 2024
Polskie firmy poniżej unijnej średniej pod względem cyfryzacji. Większość nie korzysta z chmury czy elektronicznej wymiany informacji.

Konkursy

Poznaliśmy jurorów V edycji konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”. Najciekawsze obiekty bazujące na rozwiązaniach lidera rynku wybiorą wybitni architekci i przedstawiciele branży budowlanej.
Czerwiec 19, 2024
Kyoto Global Design Awards honors extraordinary designers from around the world. Our Jury members are diverse, independent and are responsible for selecting award-winning design projects, thus prov...
Czerwiec 17, 2024

Wasze projekty

Widok główny
Był to projekt typu „mamy brand book i produkt, a także przykłady istniejących już salonów w inny...
Kwiecień 26, 2024
H11 BOUTIQUE OFFICE W GLIWICACH  Zdj. T.Zakrzewski/Archifolio
Byty równoległe. H11 Boutique Office w Gliwicach W sercu Gliwic, gdzie historia przeplata się...
Kwiecień 4, 2024

Wasze realizacje

Ścianka telewizyjna stworzona na wymiar i wg indywidualnego projetu www.facebook.com/cellaio
Kwiecień 11, 2024
Bardzo wytrzymałe na obciążenia (ok.100kg/mb półki na książki tworzone na wymiar i wg indywidualn...
Kwiecień 11, 2024

Wydarzenia

Fot. Agnieszka Kowalska
Fundacja Bęc Zmiana zaprasza na warsztaty architektoniczne wzmacniające kompetencje mieszkanek i...
Czerwiec 25, 2024
Już 22 czerwca 2024 startuje festiwal Gdynia Design Days (GDD) pod hasłem Gdynia-Zdrój.
Czerwiec 19, 2024