Aktualności

Wrzesień 10, 2014

Laureaci programu „Ekskluzywna Stolarka VIP”

Na zdjęciu od lewej: Paweł Arabas (Effector), Piotr Lewandowski (A8 Architekci)
Na zdjęciu od lewej: Paweł Arabas (Effector), Piotr Lewandowski (A8 Architekci)

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu laureatów Programu Ekskluzywna Stolarka VIP 2014. Jako organizatorzy programu i animatorzy innowacyjnych rozwiązań w branży stolarki dokładamy wszelkich starań, żeby każdego roku ocenić i promować nowoczesne, energooszczędne, finezyjne okna, drzwi, bramy i rolety, a także komponenty i system ciepłego montażu.

Gala "Stolarka VIP" 10.06.2014; na zdjęciu Andrzej Żyła (LTB)

Nie przypadkiem również nagradzamy i promujemy nowoczesne i profesjonalne rozwiązania dotyczące ciepłego montażu czy montażu w ogóle - gdyż właściwy, profesjonalny montaż jest kluczowym elementem dobrze funkcjonujących okien czy drzwi w każdym budynku. Państwo, jako architekci przywiązujecie wyjątkową wagę do design‘u, koloru czy kształtu w tym oczywiście do różnego rodzaju zastosowania szkła i innych niezbędnych elementów ładnej i nowoczesnej stolarki, a my podpowiadamy rozwiązania, które mogą a nawet powinny zainspirować właśnie Państwa.

Wyróżnieni laureaci należą z pewnością do awangardy polskich producentów, a zgłaszając swoje produkty oraz rozwiązania poddali się ocenie niezależnej Kapituły, której mieliśmy przyjemność przewodzić. Gala Laureatów odbyła się w czerwcu z prestiżowym Hotelu Westin w Warszawie i była ukoronowaniem kilku miesięcy ocen i dokonywania wyboru wśród kilkudziesięciu najlepszych produktów stolarki w Polsce.

Wierzymy, że Państwo skorzystacie z naszych podpowiedzi i wykorzystacie te najlepsze z najlepszych rozwiązań w swoich zmaganiach projektowych tak w nowym budownictwie, jak i w starej strukturze domów, kamienic i innych budynków. Stolarka odgrywa bardzo ważną rolę w budownictwie i nie przypadkiem okna nazywane są oczami domu i czy będą piękne i powabne zależy w dużej mierze od Państwa.

Nagrodzone produkty VIP

Kategoria Wyróżniony produkt Opis produktu
Energooszczędna piana do ciepłego montażu

Piana pistoletowa Tytan Professional Energy 2020

firmy Selena

Pierwsza energooszczędna piana poliuretanowa, która pozwala zredukować straty ciepła w izolacji stolarki otworowej do 60%. Dedykowana nowoczesnej energooszczędnej stolarce zarówno do okien jak i drzwi.
Wielofunkcyjne energooszczędne okno PVC –kompleksowe rozwiązania

Okno Passiv Line Plus

firmy AdamS

Okna do domów energooszczędnych i pasywnych ze szczególnym uwzględnieniem ochrony przeciwsłonecznej i redukcji hałasu w pomieszczeniach. Idelne do aglomeracji miejskich i nowoczesnego budownictwa.
Energooszczędne okno PVC - efektywne rozwiązania

Stolarka okienna PCV w systemie IDEAL 8000 ENERGY PLUS

firmy AMPOL

Zastosowanie specjalnych poszerzeń PVC umożliwia wykonanie bardzo skomplikowanych konstrukcji. Profile wyposażone są w piankowe wypełnia w ramie i skrzydle co poprawia izolacyjność o 20%.
Innowacyjna osłona przeciwsłoneczna Markiza do okien pionowych VMZ Solar firmy Fakro Skuteczna ochrona pomieszczeń przed nagrzaniem, umożliwiając jednocześnie dopływ naturalnego światła i kontakt wzrokowy z otoczeniem. Sterowana pilotem lub obsługiwana automatycznie co zapewnia komfort użytkowania.
Energooszczędne drewniane okno dachowe

FPP-V U5 PreSelect

firmy Fakro

Okno dachowe posiada dwie oddzielone funkcje otwierania skrzydła: uchylną i obrotową. Okno wyposażone jest w czujniki deszczu i wiatru. Możliwość sterowania oknem za pomocą smartfonu lub komputera.
Innowacyjne drzwi wejściowe z drewna kamienia i aluminium - projekt autorski Drzwi Carnat z termiczną osłoną podproża, biometrią i aplikacją mobilną firmy CAL Jest to połączenie drewna z elementami ozdobnymi ze spieku kwarcowego i aluminium. Drzwi mogą być wyposażone w zamek automatyczny otwierany za pomocą czytnika linii papilarnych i aplikacji na smartfon.
Innowacyjne Certyfikowane okno PVC do domów pasywnych –projekt autorski

Winergetic Premium Passive

firmy Oknoplast

Pierwsze okno PVC, w którym zastosowano aerożel, jako materiał izolacyjny. Model ten łączy wysokie parametry termoizolacyjne, funkcjonalność i niebanalne wzornictwo. Okno może być wyposażone w kontaktrony
Innowacyjne aluminiowe drzwi wejściowe

Linia Elite

firmy Aluhaus Grupa Oknoplast

Drzwi wyróżniają się eleganckim, klasycznym wyglądem i posiadają budowę panelową, a ich całkowita grubość to 90 mm. Przestrzeń między panelami aluminiowymi została wypełniona doskonałym materiałem izolacyjnym.
Energooszczędne drzwi aluminiowe Patio HST

Drzwi tarasowe Eden Effect

firmy Effector

Wytrzymałe i smukłe profile umożliwiają budowę nisko progowych drzwi o ciężarze skrzydła do 400kg. Istnieje możliwość zamontowania elektrycznego napędu, służącego do otwierania drzwi tarasowych za pomocą przycisku lub pilota.
Przeciwsłoneczna okiennica aluminiowa

Toscania Effect

firmy Effector

Okiennice aluminiowe to modny, dekoracyjny element wystroju budynku o dużych walorach praktycznych. Wykonane są z wysokiej, jakości profili aluminiowych i mogą być wyposażone w lamele stałe lub ruchome.
Innowacyjne energooszczędne drzwi PATIO

HS SI 82 ThermoSlide z szybą SUNENERGY+

firmy Awilux

W produkcie zastosowano pakiet szybowy SunEnergy+, który posiada doskonałe parametry termoizolacyjne, niespotykanie jasną i neutralną barwę oraz niezwykłą przezierność. Drzwi mogą występować w wersji dwu-, oraz trzyskrzydłowej.
Unikalne energooszczędne okno PVC – odkrycie roku

Okno PVC Kombisystem

Firmy Bracia Bertrand

Niskie ramy i skrzydła umożliwiają uzyskanie modnych, dużych przeszkleń. Okno to stanowi również skuteczną barierę akustyczną dla hałasu typowego dla dużych aglomeracji i ruchliwych ulic. Polecane do budownictwa pasywnego
Unikalne innowacyjne energooszczędne okno drew-alu – najlepsze rozwiązania

ULTRATHERM

firmy Bracia Bertrand

Nowoczesna budowa okien Ultratherm to połączenie nowoczesnego wzornictwa okien drewnianych wraz z funkcjonalnymi, ponadczasowymi nakładkami aluminiowymi, których trwałość obliczana jest na lata.
Energooszczędne komponenty do ciepłego montażu

Profil podokienny PR02XT

firmy Klinar

Jest to pierwsze rozwiązanie na rynku pozwalające uszczelnić połączenie dolnej ramy okiennej z murem, co eliminuje problem przedmuchów między oknem, a parapetem. Szczególnie polecane do nowego budownictwa.
Najlepsze komponenty do ciepłego montażu System INTEGRA –taśmy izolacyjne do ciepłego montażu firmy AIB Integra System to nowoczesne i uniwersalne rozwiązanie pozwalające zamontować okna i drzwi w sposób zapewniający ich szczelność przez wiele lat.
Pierwsze w pełni automatyczne okno PVC uchylno-wysokoosiowe

RotoComfort i8

firmy Roto Okna dachowe

Jest jedynym na rynku, sterowanym elektrycznie, otwieranym uchylnie oknem dachowym z ukrytym silnikiem i pełnym kątem otwarcia 45°. W standardzie czujnik deszczu i zintegrowany sterownik radiowy

Korzystając z okazji zapraszamy Państwa do współpracy, do specjalnego programu naszego autorstwa pod nazwą “Architekt idea finestra”, który będziemy mieli przyjemność z Państwem prowadzić. Kontakt do nas: [email protected], tel. 608 585 771.

artykuł sponsorowany

Autorzy:
GEC Consulting Grzegorz Cendrowski

Tagi: stolarka

Konkursy

The International Union of Architects (UIA) and Rehabilitation International (RI) are jointly inviting submissions for a twenty-first century symbol of accessibility to represent their core values...
Styczeń 18, 2022
We invite you to design a small scaled HOME for 2 working individuals of any age group optimized for spatialeciency to fulfill all the needs of its users.
Styczeń 10, 2022

Wasze projekty

Wizualizacje prezentujące nowe oblicze ciekawej, historycznej kamienicy, po planowanych pracach r...
Styczeń 18, 2022
Klimat śródziemnomorski to motyw przewodni tego projektu. Inwestorom zależało również na podkreśl...
Grudzień 30, 2021

Wasze realizacje

Żywica epoxydowa / jesion / diody LED
Kontrowersyjna realizacja schodów przez umieszczenie ich w pomieszczeniu o mnogości wzorów, tekst...
Czerwiec 24, 2021
Półki na książki stworzonene wymiar i wg indywidualnego projektu.
Czerwiec 12, 2021

Wydarzenia

Bernard Tschumi, Aerial view, © Deskgram
Wykład „Parc de La Villette w Paryżu w kontekście filozofii chôry” przedstawia filozoficzne dysku...
Styczeń 18, 2022
16 grudnia 2021r. w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zainaugurowano wystawę...
Grudzień 20, 2021