Aktualności

Sierpień 21, 2008

Warszawa - Europejska Stolica Kultury 2016

18 sierpnia rozpoczęły się głosowania na hasło promujące Warszawę, kandydata na Europejską Stolicę Kultury 2016. Wybory potrwają dwa tygodnie i zakończą się w niedziele 31 sierpnia. Głosować można w centrum miasta oraz w Internecie.

Europejska Stolica Kultury to miasto które przez rok ma szanse zaprezentować całej Europie swoje życie kulturalne. Wyboru Stolicy Kultury dokonuje Unia Europejska.

Tytuł stwarza niesamowitą okazję do przyciągnięcia turystów z całego świata oraz pozyskania funduszów na rozwój oferty kulturalnej. Zdobycie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury oznacza prestiż, a także wzrost turystyki i lepszą promocję. Wybrany ośrodek przez dwanaście miesięcy przedstawia rodzime dziedzictwo historyczne. Miasta i regiony organizują specjalnie na tą okazję koncerty, festiwale, pokazy, konferencje i inne działania reklamujące miasto i region.

 

Warszawa pragnie ubiegać się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury z hasłem wybranym przez swoich mieszkańców. Warszawiacy mają do wyboru cztery hasła:
„Warszawa. Całkiem Nowy Świat (Warsaw. Brand New World)” - SMS o treści: Warszawa.1
„Warszawa. Przestrzeń dla osobowości (Warsaw. Space for personalities)” - - SMS o treści: Warszawa.2
„Warszawa. Każdemu po drodze (Warsaw. On your way)” - SMS o treści: Warszawa.3
„Warszawa. Miasto Wolności (Warsaw. The city of freedom)”. - SMS o treści: Warszawa.4

 

Propozycje haseł wraz z Urzędem Miasta przygotowały agencje reklamowe. Ważnym kryterium przy tworzeniu sloganu było zachowanie przekazu zarówno lokalnego, jak i europejski.

Głosy będą zbierane przez ankieterów, krążących po najczęściej uczęszczanych miejscach stolicy, m.in. na Nowym Świecie, przy Metrze Centrum i na placu Trzech Krzyży. Ponadto, hasło będzie można wybrać na stronie internetowej www.dziennik.pl/warszawa, www.warszawa.tvp.pl oraz wysyłając SMS na numer 71150 o treści: Warszawa. (numer wybranego hasła), np. Warszawa.1 .

Rozstrzygnięcie, które z polskich miast otrzyma tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 nastąpi w roku 2011. Przez rok stolica będzie mogła przedstawiać swoje dziedzictwo historyczne, a także organizować koncerty, festiwale i inne działania promujące miasto i region.

Konkursy

The Minister Responsible for the Capitale-Nationale region, Jonatan Julien, is officially inviting landscape architects, urban designers, urban planners, and other environmental design professional...
Grudzień 1, 2023
The International VELUX Award (IVA) is a biennial ideas competition for students of architecture. It invites students from all over the world to create projects investigating the role of daylight i...
Listopad 29, 2023

Wasze projekty

I nagroda w nieograniczonym, jednoetapowym konkursie na projekt obiektu ścieżki w „koronach drzew...
Listopad 29, 2023
si:ti studio
Istotą pracy nad projektem domu było znalezienie przejrzystej struktury przestrzenno-funkcjonalne...
Listopad 19, 2023

Wasze realizacje

Idea architektoniczna to otwarty zbiór elementów poetyckich i matematycznych, aspektów efemeryczn...
Listopad 22, 2023
Liberty House to dom który próbuje reinterpretować wzorce charakterystyczne dla krakowskiej archi...
Listopad 9, 2023

Wydarzenia

Fot. Eugeniusz Hannemann, 1969. Ze zbiorów Polskiej Agencji Prasowej.
Podczas wykładu będzie można dowiedzieć się, gdzie i kiedy pojawiły się w Toruniu pierwsze neony;...
Listopad 29, 2023
Ekosystem danych – cyfryzacja, dane i zrównoważony rozwój
Listopad 23, 2023