Aktualności

Sierpień 21, 2008

Warszawa - Europejska Stolica Kultury 2016

18 sierpnia rozpoczęły się głosowania na hasło promujące Warszawę, kandydata na Europejską Stolicę Kultury 2016. Wybory potrwają dwa tygodnie i zakończą się w niedziele 31 sierpnia. Głosować można w centrum miasta oraz w Internecie.

Europejska Stolica Kultury to miasto które przez rok ma szanse zaprezentować całej Europie swoje życie kulturalne. Wyboru Stolicy Kultury dokonuje Unia Europejska.

Tytuł stwarza niesamowitą okazję do przyciągnięcia turystów z całego świata oraz pozyskania funduszów na rozwój oferty kulturalnej. Zdobycie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury oznacza prestiż, a także wzrost turystyki i lepszą promocję. Wybrany ośrodek przez dwanaście miesięcy przedstawia rodzime dziedzictwo historyczne. Miasta i regiony organizują specjalnie na tą okazję koncerty, festiwale, pokazy, konferencje i inne działania reklamujące miasto i region.

 

Warszawa pragnie ubiegać się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury z hasłem wybranym przez swoich mieszkańców. Warszawiacy mają do wyboru cztery hasła:
„Warszawa. Całkiem Nowy Świat (Warsaw. Brand New World)” - SMS o treści: Warszawa.1
„Warszawa. Przestrzeń dla osobowości (Warsaw. Space for personalities)” - - SMS o treści: Warszawa.2
„Warszawa. Każdemu po drodze (Warsaw. On your way)” - SMS o treści: Warszawa.3
„Warszawa. Miasto Wolności (Warsaw. The city of freedom)”. - SMS o treści: Warszawa.4

 

Propozycje haseł wraz z Urzędem Miasta przygotowały agencje reklamowe. Ważnym kryterium przy tworzeniu sloganu było zachowanie przekazu zarówno lokalnego, jak i europejski.

Głosy będą zbierane przez ankieterów, krążących po najczęściej uczęszczanych miejscach stolicy, m.in. na Nowym Świecie, przy Metrze Centrum i na placu Trzech Krzyży. Ponadto, hasło będzie można wybrać na stronie internetowej www.dziennik.pl/warszawa, www.warszawa.tvp.pl oraz wysyłając SMS na numer 71150 o treści: Warszawa. (numer wybranego hasła), np. Warszawa.1 .

Rozstrzygnięcie, które z polskich miast otrzyma tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 nastąpi w roku 2011. Przez rok stolica będzie mogła przedstawiać swoje dziedzictwo historyczne, a także organizować koncerty, festiwale i inne działania promujące miasto i region.

Konkursy

Startfortalents.net, platform for recearch of architecture propose #BrusselsCall, a contest aimed at the design of a Cultural Center in the ancient heart of the Belgian capital.
Styczeń 14, 2021
Związek Polskie Okna i Drzwi ogłasza POiD Building Awards 2021 - pierwszy w branży konkurs, poszukujący i prezentujący najlepsze rozwiązania stolarki budowlanej oraz automatyki budynkowej, w kontek...
Styczeń 14, 2021

Wasze projekty

Całość utrzymana została w jasnych kolorach z domieszką drewna oraz odcieni oliwki i zgaszonej żó...
Styczeń 15, 2021
„Czar i Las” to miejsce magiczne, wyjątkowe i dość nietypowe. Na co dzień pełni rolę restauracji/...
Styczeń 15, 2021

Wasze realizacje

Siedziba Arpex to budynek hybrydowy, który łączy w sobie przestrzenie magazynowe i biura administ...
Styczeń 12, 2021
Villa Marie is situated on a south orientated slope in the alpine foothill region of Upper Austri...
Styczeń 12, 2021

Wydarzenia

W tym roku niemożliwe jest tradycyjne spotkanie uczestników i uczestniczek IN OUTu z publiczności...
Grudzień 9, 2020
Szansa dla architektów na realizację dużych projektów urbanistycznych o znaczeniu strategicznym.
Październik 20, 2020