Aktualności

Sierpień 21, 2008

Warszawa - Europejska Stolica Kultury 2016

18 sierpnia rozpoczęły się głosowania na hasło promujące Warszawę, kandydata na Europejską Stolicę Kultury 2016. Wybory potrwają dwa tygodnie i zakończą się w niedziele 31 sierpnia. Głosować można w centrum miasta oraz w Internecie.

Europejska Stolica Kultury to miasto które przez rok ma szanse zaprezentować całej Europie swoje życie kulturalne. Wyboru Stolicy Kultury dokonuje Unia Europejska.

Tytuł stwarza niesamowitą okazję do przyciągnięcia turystów z całego świata oraz pozyskania funduszów na rozwój oferty kulturalnej. Zdobycie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury oznacza prestiż, a także wzrost turystyki i lepszą promocję. Wybrany ośrodek przez dwanaście miesięcy przedstawia rodzime dziedzictwo historyczne. Miasta i regiony organizują specjalnie na tą okazję koncerty, festiwale, pokazy, konferencje i inne działania reklamujące miasto i region.

 

Warszawa pragnie ubiegać się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury z hasłem wybranym przez swoich mieszkańców. Warszawiacy mają do wyboru cztery hasła:
„Warszawa. Całkiem Nowy Świat (Warsaw. Brand New World)” - SMS o treści: Warszawa.1
„Warszawa. Przestrzeń dla osobowości (Warsaw. Space for personalities)” - - SMS o treści: Warszawa.2
„Warszawa. Każdemu po drodze (Warsaw. On your way)” - SMS o treści: Warszawa.3
„Warszawa. Miasto Wolności (Warsaw. The city of freedom)”. - SMS o treści: Warszawa.4

 

Propozycje haseł wraz z Urzędem Miasta przygotowały agencje reklamowe. Ważnym kryterium przy tworzeniu sloganu było zachowanie przekazu zarówno lokalnego, jak i europejski.

Głosy będą zbierane przez ankieterów, krążących po najczęściej uczęszczanych miejscach stolicy, m.in. na Nowym Świecie, przy Metrze Centrum i na placu Trzech Krzyży. Ponadto, hasło będzie można wybrać na stronie internetowej www.dziennik.pl/warszawa, www.warszawa.tvp.pl oraz wysyłając SMS na numer 71150 o treści: Warszawa. (numer wybranego hasła), np. Warszawa.1 .

Rozstrzygnięcie, które z polskich miast otrzyma tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 nastąpi w roku 2011. Przez rok stolica będzie mogła przedstawiać swoje dziedzictwo historyczne, a także organizować koncerty, festiwale i inne działania promujące miasto i region.

Konkursy

Jeśli masz od 20 do 35 lat, jesteś designerem bądź adeptem kierunków artystycznych i projektowych, a kreatywność to Twoje drugie imię, ten konkurs jest dla Ciebie!
Listopad 27, 2022
Propozycja projektowa powinna optymalnie wykorzystać potencjał i uwarunkowania obszaru opracowania oraz spełniać zarówno oczekiwania lokalnej społeczności, jak i wpisywać się we współczesne trendy...
Listopad 18, 2022

Wasze projekty

Dwupoziomowy budynek z lotu ptaka przejmuje kształt litery U zwróconej ramionami na południe i ot...
Listopad 18, 2022
LANDMARK WHITEFISH APARTAMENTY, MONTANA, US
Październik 28, 2022

Wasze realizacje

LETNIE APARTAMENTY, HOHWACHT, NIEMCY
Październik 28, 2022
IBIS STYLES, RESTAURACJA, DREZNO, NIEMCY
Październik 28, 2022

Wydarzenia

W dniach 16-17 listopada 2022 r. w Warszawie odbędzie się po dwóch latach przerwy, 5. edycja konf...
Listopad 2, 2022
Wystawa 20 projektów architektonicznych w walce ze zmianami klimatu, która już 17 listopada otwie...
Październik 24, 2022