Aktualności

Sierpień 21, 2008

Warszawa - Europejska Stolica Kultury 2016

18 sierpnia rozpoczęły się głosowania na hasło promujące Warszawę, kandydata na Europejską Stolicę Kultury 2016. Wybory potrwają dwa tygodnie i zakończą się w niedziele 31 sierpnia. Głosować można w centrum miasta oraz w Internecie.

Europejska Stolica Kultury to miasto które przez rok ma szanse zaprezentować całej Europie swoje życie kulturalne. Wyboru Stolicy Kultury dokonuje Unia Europejska.

Tytuł stwarza niesamowitą okazję do przyciągnięcia turystów z całego świata oraz pozyskania funduszów na rozwój oferty kulturalnej. Zdobycie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury oznacza prestiż, a także wzrost turystyki i lepszą promocję. Wybrany ośrodek przez dwanaście miesięcy przedstawia rodzime dziedzictwo historyczne. Miasta i regiony organizują specjalnie na tą okazję koncerty, festiwale, pokazy, konferencje i inne działania reklamujące miasto i region.

 

Warszawa pragnie ubiegać się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury z hasłem wybranym przez swoich mieszkańców. Warszawiacy mają do wyboru cztery hasła:
„Warszawa. Całkiem Nowy Świat (Warsaw. Brand New World)” - SMS o treści: Warszawa.1
„Warszawa. Przestrzeń dla osobowości (Warsaw. Space for personalities)” - - SMS o treści: Warszawa.2
„Warszawa. Każdemu po drodze (Warsaw. On your way)” - SMS o treści: Warszawa.3
„Warszawa. Miasto Wolności (Warsaw. The city of freedom)”. - SMS o treści: Warszawa.4

 

Propozycje haseł wraz z Urzędem Miasta przygotowały agencje reklamowe. Ważnym kryterium przy tworzeniu sloganu było zachowanie przekazu zarówno lokalnego, jak i europejski.

Głosy będą zbierane przez ankieterów, krążących po najczęściej uczęszczanych miejscach stolicy, m.in. na Nowym Świecie, przy Metrze Centrum i na placu Trzech Krzyży. Ponadto, hasło będzie można wybrać na stronie internetowej www.dziennik.pl/warszawa, www.warszawa.tvp.pl oraz wysyłając SMS na numer 71150 o treści: Warszawa. (numer wybranego hasła), np. Warszawa.1 .

Rozstrzygnięcie, które z polskich miast otrzyma tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 nastąpi w roku 2011. Przez rok stolica będzie mogła przedstawiać swoje dziedzictwo historyczne, a także organizować koncerty, festiwale i inne działania promujące miasto i region.

Konkursy

Celem konkursu jest wyłonienie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej, najlepszej pod względem funkcjonalno-użytkowym i kompozycyjnym, z uwzględnieniem kontekstu istniejącego zagospodarowania...
Wrzesień 24, 2020
Kompleksowa analiza sytuacji doprowadziła do podjęcia decyzji o realizowaniu nowej siedziby Urzędu Skarbowego oraz Lubuskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Gorzowie Wlkp. od podstaw. Ze względu na wag...
Wrzesień 24, 2020

Wasze projekty

Wizualizacje gotowego projektu domu jednorodzinnego. Projekt dostępny m.in. na https://www.extrad...
Sierpień 24, 2020
STODOŁA NA PRZESTRZAŁ Projekt domu jednorodzinnego w charakterze współczesnego domu wiejskiego -...
Sierpień 18, 2020

Wasze realizacje

Cellaio - pólki do salonu. Bardzo wytrzymałe (ok. 100 kg/mb) półki na książki bez widocznych wspo...
Maj 19, 2020
Stojąca biblioteczka stworzona na wymiar i wg indywidualnego projektu.
Maj 3, 2020

Wydarzenia

ilustracja: Kaja Kusztra
WARSZAWA W BUDOWIE rusza 2 października i potrwa do 17 stycznia 2021 roku. Składa się z dwóch rów...
Wrzesień 18, 2020
World Architecture Festival Goes Virtual in December, Returning as Live Event in June 2021.
Wrzesień 3, 2020