Aktualności

Lipiec 8, 2024

Współczesne biura

Wraz z dynamicznym rozwojem technologii i zmieniającymi się oczekiwaniami pracowników, współczesne biura przeszły ogromną transformację. Dziś biuro to nie tylko miejsce pracy, ale przestrzeń wspierająca kreatywność, innowację i dobre samopoczucie pracowników. Jakie właściwości i trendy definiują nowoczesne biura?

    

Nowoczesne i przyjazne przestrzenie

Według raportu opublikowanego przez JLL zatytułowanego „The Future of Work Survey Report” pracownicy oczekują nowoczesnych i dobrze zaprojektowanych przestrzeni biurowych, które wspierają kreatywność i efektywność. Wysokiej jakości infrastruktura, ergonomiczne meble, strefy relaksu oraz dostęp do technologii to elementy, które przyciągają pracowników z powrotem do biur. Pracodawcy inwestują w redesign przestrzeni biurowych, tworząc otwarte, jasne i przyjazne miejsca pracy, które sprzyjają współpracy.

Tradycyjne biura z zamkniętymi gabinetami ustępują miejsca otwartym planom, które promują współpracę. Pracownicy coraz bardziej cenią sobie możliwość łatwego komunikowania się i wspólnego rozwiązywania problemów. Zamiast siedzieć w izolacji, ludzie chcą mieć okazję do wymiany pomysłów i szybszego podejmowania decyzji.

Nowoczesne biura nieustannie ewoluują, dostosowując się do potrzeb i oczekiwań dzisiejszych pracowników. Kluczowe jest tworzenie przestrzeni, które nie tylko wspierają efektywność pracy, ale także stymulują kreatywność i poprawiają ogólne samopoczucie zespołu. Wartość, jaką firmy przywiązują do projektowania biur, staje się istotnym czynnikiem w pozyskiwaniu i utrzymywaniu talentów na rynku pracy.

 

Zielona strefa relaksu

Coraz więcej nowoczesnych biur dostrzega korzyści płynące z zielonych przestrzeni na zewnątrz, takich jak ogródki czy dziedzińce, które oferują pracownikom możliwość relaksu i odprężenia się na świeżym powietrzu. Te miejsca stanowią doskonałą przeciwwagę dla intensywnej pracy wewnątrz pomieszczeń, umożliwiając pracownikom chwilę wytchnienia i resetu umysłu. Roślinność wokół biura nie tylko poprawia jakość powietrza, ale również stymuluje zmysły i redukuje stres, co sprzyja lepszej koncentracji i ogólnemu dobremu samopoczuciu. – Zielona strefa chilloutu na dziedzińcu cieszy się dużą popularnością wśród osób pracujących w naszym biurowcu. Nawet krótka przerwa od pracy powinna być jakościowa, dlatego zaaranżowaliśmy tę przestrzeń tak, by zapewnić użytkownikom komfort. Mnogość ławek sprawia, że każdy znajdzie miejsce dla siebie, a zielone nasadzenia oddzielające je od siebie zapewniają poczucie prywatności – informuje Anna Sienkiewicz, zarządca Grunwaldzki Center.

Dodatkowo, zielone przestrzenie na zewnątrz mogą pełnić rolę miejsc spotkań i integracji. Ogródki czy tarasy często stają się naturalnymi punktami, gdzie można spotkać się na lunchu, odbyć nieformalne rozmowy lub zorganizować krótkie spotkania. Tego rodzaju przestrzenie sprzyjają budowaniu relacji między członkami zespołu oraz wspierają kulturę współpracy i otwartej komunikacji w firmie. Dzięki nim biuro staje się nie tylko miejscem pracy, ale również strefą, gdzie rozwija się społeczność i tworzy atmosfera sprzyjająca harmonijnemu rozwojowi zawodowemu i osobistemu pracowników.

Dodatkowe benefity

Coraz więcej zarządców obiektów biurowych dostrzega znaczenie organizowania różnorodnych wydarzeń i eventów dla pracowników, które integrują zespoły, a także podnoszą ogólne zadowolenie z pracy. Popularne stały się zajęcia wellness, takie jak sesje jogi, medytacji czy fitnessu, które nie tylko pomagają pracownikom odpocząć od codziennych obowiązków oraz wspierają zdrowie psychiczne i fizyczne. Organizowane regularnie, takie wydarzenia mogą przyczynić się do zwiększenia morale wśród pracowników oraz poprawy atmosfery w miejscu pracy.

Dodatkowo, foodtrucki stały się nieodzowną częścią wielu wydarzeń biurowych, oferując pracownikom różnorodność kulinarnej rozrywki bez konieczności opuszczania terenu biura. W ten sposób zarządcy obiektów mogą organizować dni tematyczne, festiwale jedzenia czy po prostu umożliwiać pracownikom eksperymentowanie z nowymi smakami i kuchniami. Takie inicjatywy dostarczają pracownikom przyjemności związanej z jedzeniem, ale również wzmacniają poczucie wspólnoty i integracji w miejscu pracy.

W Grunwadzki Center regularnie organizujemy różnorodne wydarzenia. Stawiamy sobie za cel nie tylko zapewnienie doskonałych warunków pracy, ale także budowanie społeczności i dbanie o dobre samopoczucie użytkowników naszego biurowca – mówi Anna Sienkiewicz. – Dbamy o naszych najemców poprzez wysokie standardy zarządzania obiektem, jak również przez organizowanie atrakcyjnych i inspirujących wydarzeń, które sprzyjają ich rozwojowi zawodowemu i osobistemu – dodaje.

Komfortowy dojazd

Ludzie cenią oszczędność czasu, jaką daje praca zdalna, eliminując konieczność dojazdów. Dlatego niezwykle istotnym aspektem jest dostęp do szybkich połączeń komunikacyjnych i miejskich środków transportu, a także możliwość dojazdu do pracy rowerem, hulajnogą czy autem. Położony obok największego w mieście hubu przesiadkowego, Grunwaldzki Center zapewnia doskonałą komunikację z każdą częścią miasta. Dodatkowo, najemcy mają do dyspozycji około 100 stojaków rowerowych, prysznice dla rowerzystów oraz ładowarki dla hulajnóg i samochodów elektrycznych.

Nowoczesne biura nieustannie ewoluują, dostosowując się do potrzeb i oczekiwań dzisiejszych pracowników. Kluczowe jest tworzenie przestrzeni, które nie tylko wspierają efektywność pracy, ale także stymulują kreatywność i poprawiają ogólne samopoczucie zespołu. Wartość, jaką firmy przywiązują do projektowania biur, staje się istotnym czynnikiem w pozyskiwaniu i utrzymywaniu talentów na rynku pracy.

Tagi: aranżacja biura projekt biura biura architektura wnętrz

Konkursy

L A M P is a small organization that devotes itself to promoting and connecting emerging talents to new markets in lighting design. This is an opportunity to showcase your work outside of the costl...
Lipiec 15, 2024
As part of Barcelona’s nomination as the World Capital of Architecture 2026 by UNESCO-UIA, Fundació Mies van der Rohe – Barcelona City Council have launched this international competition of ideas...
Lipiec 10, 2024

Wasze projekty

Total area: 89 sq.m Location: Ukraine, Sumy Year: 2024 Modern and stylish guest house with a...
Lipiec 12, 2024
Wardrobe design
Lipiec 4, 2024

Wasze realizacje

Ścianka telewizyjna stworzona na wymiar i wg indywidualnego projetu www.facebook.com/cellaio
Kwiecień 11, 2024
Bardzo wytrzymałe na obciążenia (ok.100kg/mb półki na książki tworzone na wymiar i wg indywidualn...
Kwiecień 11, 2024

Wydarzenia

Aluprof startuje z kolejną edycją swojego głośnego projektu Future Builders. To wyjątkowa przestr...
Lipiec 15, 2024
Fot. Agnieszka Kowalska
Fundacja Bęc Zmiana zaprasza na warsztaty architektoniczne wzmacniające kompetencje mieszkanek i...
Czerwiec 25, 2024