Mapa serwisu
Nie jesteś zalogowany
Zaloguj się
Zarejestruj się

Konkursy architektoniczne

„BARGEWORK – BIURO NA WODZIE” – wymyśl projekt na miarę przyszłości

Data rozpoczęcia: 12/03/2014
Termin składania prac: 04/05/2014
Data zakończenia: 23/05/2014
Kraj: konkurs ogólnopolski

Ruszył ogólnopolski konkurs dla architektów i dizajnerów „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE”. Celem jest zaprojektowanie bryły pierwszego w Polsce biura w całości usytuowanego na wodzie. Inicjatywa wpisuje się w trend zbliżania polskich miast do rzek. Zadaniem uczestników jest stworzenie projektu nie tylko na miarę najnowszych technologii budowlanych, lecz także ekologicznego, a przede wszystkim energooszczędnego.

Idea konkursu

Nowatorska inicjatywa „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE” zakłada zaprojektowanie pierwszego w Polsce modułowego budynku biurowego usytuowanego na wodzie. Konkurs skierowany jest do utalentowanych i ambitnych architektów oraz dizajnerów, którzy chcą pokusić się o stworzenie wyjątkowego projektu budynku użyteczności publicznej. Szczególne zainteresowanie konkurs wzbudza w branży budowlanej – to szansa dla firm, których produkty mogłyby zostać wykorzystane podczas budowy takiego obiektu.

Intencją organizatora jest, aby „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE” w ciekawy sposób urozmaiciło architekturę miast, a być może okazało się także nowym znakiem rozpoznawczym Polski. Zaledwie w kilku światowych metropoliach, takich jak Londyn, Amsterdam, Budapeszt, znajdują się podobne konstrukcje. Z takim obiektem nasz kraj miałby szansę dołączyć do ich grona. Z jego promocji na świecie skorzystaliby również polscy producenci z branży budowlanej, ponieważ ich produkty stałyby się bardziej widoczne na rynku światowym.

Realizacja projektu przewidziana jest w kilku etapach. Pierwszy z nich to konkurs na bryłę. Następnie zostanie wybrany zwycięski projekt i powstanie jego prezentacja. Kolejnym krokiem jest zaprojektowanie wnętrza biura i rozpoczęcie prac konstrukcyjnych. Długofalowym celem pomysłodawcy jest wybudowanie pierwszego w Polsce „BARGEWORK – BIURA NA WODZIE”, które będzie wpisywać się w ideę slow life.

Zasady konkursu

Do przygotowania projektu należy wykorzystać rozwiązania Partnerów Technologicznych inicjatywy: Aluprof, Drutex, Fakro, Somfy, Soudal. Liczy się kreatywność i możliwość realizacji takiego obiektu. Konstrukcja powinna opierać się na specjalnym systemie pływającym o podstawie z płyty betonowej, w której zatopiony będzie styropian.

Terminy

  • Prace konkursowe można zgłaszać od 12 marca do 4 maja 2014 roku poprzez formularz na stronie internetowej: www.bargework.com.
  • Wyniki zostaną ogłoszone 23 maja 2014 roku na specjalnej konferencji w Hotelu Mazurkas Conference Centre & Hotel**** w Ożarowie Mazowieckim podczas V Kongresu Stolarki Polskiej, największego w Polsce wydarzenia skierowanego do producentów, dostawców i dystrybutorów związanych z branżą stolarki budowlanej.

Nagrody

  • Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 20000 zł.
  • Zostanie również przyznanych 5 wyróżnień po 1000 zł.

Jury

Konkurs rozstrzygnie jury, w którego skład wchodzą: dr hab. inż. arch. Krystyna Januszkiewicz – pracownik naukowy i dydaktyczny Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej oraz Redaktor Naczelna kwartalnika „Archivolta”; dr hab. inż. arch. Piotr Obracaj – profesor Politechniki Opolskiej, kierownik Katedry Budownictwa i Architektury tej uczelni; Paweł Barczyk – niezależny projektant tworzący multidyscyplinarną pracownię „bepe concept”; Jan Kubec – pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Projektowania Architektury Mieszkaniowej i Usługowej na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej, właściciel pracowni „RAr2” Laboratorium Architektury; Marcin Wojciechowski – pomysłodawca projektu.

Patronat Instytucjonalny nad konkursem objęły dotychczas: Związek Polskie Okna i Drzwi, Politechnika Opolska, Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej oraz Akademia Leona Koźmińskiego. Patronat Medialny sprawują: Architektura & Biznes, Kwartalnik Okno, Świat Aluminium, Świat Szkła, Archirama.pl, Archistrona.pl, InfoArchitekta.pl, Oknoserwis.pl, E-biurowce.pl, mmWarszawa.pl, Radio Mazowsze.

Więcej informacji na: www.bargework.com

Dodano: 17/04/2014, Zmodyfikowano: 18/04/2014

Newsletter

facebook

Aktualności

POP UP BAZAAR ISTANBUL

[11/12/2018]

The oriental establishments of the Middle-East, Northern Africa and some parts of Europe all mention the bustling marketplaces in their popular culture. They weren’t just the main centers of trade... więcej

Wienerberger Brick Award 2019

[07/12/2018]

Wystartowała czwarta polska edycja konkursu architektonicznego Wienerberger Brick Award 2019. Po raz kolejny wyróżnione zostaną najlepsze obiekty autorstwa polskich architektów, do których powstani... więcej

android app development

[15/12/2018]

This is a very good post and informative post kindly check this post.
http://www.vasundharavision.com/ więcej

Re: Projekt sypialni

[15/12/2018]

If there are many sad stories, share it with the people you trust. Sharing helps people get closer together and you also relieve some of that sadness. http://madalinstuntcars2.net więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×