Wydarzenia architektoniczne Czerwiec 9, 2022

Gdynia Design Days 2022

Typ: Inne
Data od: 02/07/2022
Data do: 10/07/2022
Miasto: Gdynia

Gdynia Design Days to między innymi bogaty program wykładów i dyskusji, które poprowadzą, jak co roku, eksperci z Polski i ze świata. Interdyscyplinarne grono specjalistów zapewni szeroką perspektywę podczas poruszania najbardziej aktualnych zagadnień. A jakie tematy pojawią się podczas tegorocznej edycji GDD?

 W tym roku podczas festiwalu pojawiać będą się znane już wątki, ale w nowych ujęciach. Nie zabraknie także zupełnie nowych tematów.

Pierwszy dzień festiwalu zainauguruje dyskusja panelowa na temat tegorocznego hasła – Współmorze – a następnie wykład Lisy Lang. Niedziela to między innymi wykłady na temat cyklu życia przedmiotów oraz poszukiwania rozwiązań, które ograniczą produkcję nowych. Kolejny tydzień zaczniemy dwoma wykładami o tematyce, która wcześniej nie była poruszana na GDD. Pierwszy z nich dotyczyć będzie projektowania nowych rozwiązań prawnych (legal design), a drugi życia w świecie otaczających nas algorytmów w wirtualnej rzeczywistości. Wtorek, 5 lipca, czekają nas trzy zupełnie różne spojrzenia na hasło empatia. Środa poświęcona będzie tematom związanym z poszukiwaniem nowych materiałów oraz Bałtykowi. Ostatni dzień wykładów – czwartek, 7 lipca – poświęcony będzie tematom związanym z Nowym Europejskim Bauhasem oraz social design.

Jak wziąć udział?

Po dwóch pandemicznych edycjach, Gdynia Design Days powraca do wydarzeń stacjonarnych. Wszystkie wydarzenia z programu odbędą się na Scenie GDD w PPNT Gdynia. Wstęp jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy przez panel Moje GDD.

Poza tym skorzystać można będzie z wydarzeń towarzyszących, współorganizowanych z partnerami. Nie zabraknie również spacerów – zarówno po mieście, jak i po samych wystawach.

Poznaj pełen program wydarzeń.


Dodano: 09/06/2022

Konkursy

Participants are invited to submit innovative adaptive-reuse projects focused on the “Youth Union Summer Retreat” building in Ohrid, working on the recovery of this modern heritage left unused for...
Lipiec 22, 2024
Throughout history, designers have employed drawings as a fundamental tool for the communication of ideas and visions. Drawings were used as a means of rendering abstract concepts and engaging the...
Lipiec 18, 2024

Wasze projekty

architekt wnętrz poznań
Mieszkanie w Dąbrówce to idealne połączenie skromnej elegancji i naturalnego ciepła, które zachwy...
Lipiec 22, 2024
Total area: 89 sq.m Location: Ukraine, Sumy Year: 2024 Modern and stylish guest house with a...
Lipiec 12, 2024

Wasze realizacje

Cellaio to bardzo wytrzymałe na obciążenia (ok. 100kg/mb) półki na książki. Tworzone są zawsze n...
Lipiec 15, 2024
The design project for the layout of the apartment with an area of ​​51 sq.m includes rational us...
Lipiec 15, 2024

Wydarzenia

Aluprof startuje z kolejną edycją swojego głośnego projektu Future Builders. To wyjątkowa przestr...
Lipiec 15, 2024
Fot. Agnieszka Kowalska
Fundacja Bęc Zmiana zaprasza na warsztaty architektoniczne wzmacniające kompetencje mieszkanek i...
Czerwiec 25, 2024