Wydarzenia architektoniczne Czerwiec 9, 2022

Gdynia Design Days 2022

Typ: Inne
Data od: 02/07/2022
Data do: 10/07/2022
Miasto: Gdynia

Gdynia Design Days to między innymi bogaty program wykładów i dyskusji, które poprowadzą, jak co roku, eksperci z Polski i ze świata. Interdyscyplinarne grono specjalistów zapewni szeroką perspektywę podczas poruszania najbardziej aktualnych zagadnień. A jakie tematy pojawią się podczas tegorocznej edycji GDD?

 W tym roku podczas festiwalu pojawiać będą się znane już wątki, ale w nowych ujęciach. Nie zabraknie także zupełnie nowych tematów.

Pierwszy dzień festiwalu zainauguruje dyskusja panelowa na temat tegorocznego hasła – Współmorze – a następnie wykład Lisy Lang. Niedziela to między innymi wykłady na temat cyklu życia przedmiotów oraz poszukiwania rozwiązań, które ograniczą produkcję nowych. Kolejny tydzień zaczniemy dwoma wykładami o tematyce, która wcześniej nie była poruszana na GDD. Pierwszy z nich dotyczyć będzie projektowania nowych rozwiązań prawnych (legal design), a drugi życia w świecie otaczających nas algorytmów w wirtualnej rzeczywistości. Wtorek, 5 lipca, czekają nas trzy zupełnie różne spojrzenia na hasło empatia. Środa poświęcona będzie tematom związanym z poszukiwaniem nowych materiałów oraz Bałtykowi. Ostatni dzień wykładów – czwartek, 7 lipca – poświęcony będzie tematom związanym z Nowym Europejskim Bauhasem oraz social design.

Jak wziąć udział?

Po dwóch pandemicznych edycjach, Gdynia Design Days powraca do wydarzeń stacjonarnych. Wszystkie wydarzenia z programu odbędą się na Scenie GDD w PPNT Gdynia. Wstęp jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy przez panel Moje GDD.

Poza tym skorzystać można będzie z wydarzeń towarzyszących, współorganizowanych z partnerami. Nie zabraknie również spacerów – zarówno po mieście, jak i po samych wystawach.

Poznaj pełen program wydarzeń.


Dodano: 09/06/2022

Konkursy

How to interpret the “STORM HOUSE” is up to each person.
Czerwiec 20, 2022
Volume Zero invites you to imagine a way of living in the lap of nature. Participants are to design a House for 4 people that would provide a comfortable living accommodation that is a unique way o...
Czerwiec 13, 2022

Wasze projekty

Inwestor marzył o domu zgodnym z zasadami Feng Shui. Dom miał być również harmonijny oraz ekologi...
Czerwiec 2, 2022
Wizualizacje prezentujące nowe oblicze ciekawej, historycznej kamienicy, po planowanych pracach r...
Styczeń 18, 2022

Wasze realizacje

półki, półki na wymiar, półki bez widocznych wsporników, półki nad biurko
Cellaio - bardzo wytrzymałe na obciążenia (ok. 100 kg/mb) półki na książki lub dokumenty. Nr pro...
Maj 13, 2022
Trzy kąty w jedmym mieszkaniu. Półki na książki i ścianka telewizyjna w salonie.
Kwiecień 18, 2022

Wydarzenia

Spotkanie twórców, warsztaty wykorzystania z naturalnych materiałów budowlanych, wykłady, debaty,...
Czerwiec 13, 2022
Gdynia Design Days to między innymi bogaty program wykładów i dyskusji, które poprowadzą, jak co...
Czerwiec 9, 2022