Wydarzenia architektoniczne Marzec 26, 2010

“NArchitekTURA=Natura+Architektura”

Typ: Wykłady
Data od: 29/03/2010
Data do: 29/03/2010
Miasto: Toruń

Zapraszamy na wykłady wszystkich, którzy architekturą się interesują, chcą lepiej zrozumieć założenia i różnorodne nurty współczesnej architektury, nauczyć się lepiej ją postrzegać i zobaczyć, że architektura może być odczytywana na wielu poziomach.

Bartosz Haduch przedstawi projekty pracowni NArchitekTURA w kontekście bogatych i różnorodnych inspiracji. Jednym z głównych zagadnień poruszanych w pracach projektanta jest interakcja między architekturą, sztuką i naturą. Projekty o zróżnicowanych skalach, od planów urbanistycznych po niewielkie formy przemysłowe, powstają w poszanowaniu kontekstu, środowiska, lokalnych ekosystemów, często z wykorzystaniem naturalnych materiałów, roślin, zjawisk pogodowych, cykli przemian przyrody, pór roku i dnia. Kolejnym ważnym elementem w twórczości NArchitekTURY jest zapisywanie i kodowanie w przestrzeni lub rzeczach rozmaitych informacji, tekstów, muzyki itp., co prowadzi do inspirujących i często zaskakujących akcji, reakcji i interakcji, a niekiedy wyrafinowanej gry, do której zapraszany jest każdy chętny.
Bartosz Haduch (www.narchitektura.pl) – architekt, nauczyciel akademicki, publicysta, laureat ponad 20 konkursów architektonicznych (w tym I nagroda w międzynarodowym konkursie architektonicznym na projekt Ambasady Europy, prezentowany w Parlamencie Europejskim w Brukseli). Po studiach i praktyce zawodowej w Holandii, Hiszpanii i Austrii rozpoczął działalność projektową w Polsce, w Krakowie. Od 2007 roku prowadzi grupę projektową i badawczą NArchitekTURA, łączącą działania z zakresu urbanistyki, architektury, projektowania krajobrazu po projekty wnętrz, mebli, grafikę i krytykę architektoniczną.

------------------

Bartosz Haduch I NArchitekTURA
“NArchitekTURA=Natura+Architektura”

Galeria Sztuki „Wozownia” w Toruniu
29 marca (poniedziałek) 2010 roku, o godz. 17
Toruń, ul. Ducha Św. 6
w s t ę p w o l n y

Autorka cyklu wykładów o architekturze współczesnej: Teresa Dudzińska ([email protected])


Dodano: 26/03/2010

Konkursy

The UIA-HYP Cup, today in its 9th edition, is the only student architecture competition in mainland China. The UIA has endorsed the competition since its conception in 2012. The subject of the comp...
Wrzesień 10, 2021
Plac Kossaka ma stanowić reprezentacyjną przestrzeń publiczną jako wnętrze urbanistyczne posiadające wgląd w najbardziej reprezentatywne osie i panoramy widokowe Krakowa w tym na Wawel, Bulwary Wiś...
Wrzesień 1, 2021

Wasze projekty

Wizualizacje 3d projektu rewitalizacji zabytkowej karczmy w stylu niemieckim. Projekt obejmuje re...
Sierpień 25, 2021
Wizualizacje projektu wnętrz hotelowych - strefa wellness & SPA.
Sierpień 25, 2021

Wasze realizacje

Żywica epoxydowa / jesion / diody LED
Kontrowersyjna realizacja schodów przez umieszczenie ich w pomieszczeniu o mnogości wzorów, tekst...
Czerwiec 24, 2021
Półki na książki stworzonene wymiar i wg indywidualnego projektu.
Czerwiec 12, 2021

Wydarzenia

Architekci Przemo Łukasik (medusagroup), Natalia Paszkowska (WWAA), prof. Zbigniew Karaczun (SGGW...
Sierpień 16, 2021
Autorskie przedsięwzięcie ma na celu stworzenie przestrzeni do merytorycznej dyskusji na temat pr...
Sierpień 10, 2021