Wnętrza

Lipiec 8, 2024

Biuro JDE Peet’s

Biuro JDE Peet’s | autor projektu: BIT CREATIVE
Biuro JDE Peet’s | autor projektu: BIT CREATIVE

Biuro JDE Peet’s to ponad 800 metrów kwadratowych przestrzeni zaprojektowanych w kontekście kawy oraz herbaty, z których słynie marka. Za projekt i realizację odpowiada biuro architektoniczne BIT CREATIVE, które już wcześniej miało okazję współpracować z Inwestorem. Wzajemne zaufanie, nie tylko ułatwiło procesy decyzyjne, ale też pozwoliło w szybki i konstruktywny sposób sfinalizować projekt.

- JDE Peet’s to drugie biuro, które mieliśmy przyjemność projektować dla tego klienta. Zaufanie Inwestora z jednej strony i znajomość jego potrzeb oraz oczekiwań z drugiej, pozwoliły na owocną współpracę. Biuro miało odzwierciedlać filozofię marki. Wspomagać kreatywność, emanować pozytywną energią oraz pobudzać potencjał użytkowników. Klientowi zależało, by panowała tu ciepła atmosfera znana z kawiarni, symbolicznie owiana aromatem kawy i herbaty. Szczególny nacisk inwestor położył na praktyczne i funkcjonalne rozwiązania, zwłaszcza akustyczne. My dodaliśmy do tego rzetelną wiedzę, wieloletnie doświadczenie w projektowaniu wnętrz biurowych oraz całkiem dużą dozę kreatywności – opowiada architekt Barnaba Grzelecki.

Biuro JDE Peet’s | autor projektu: BIT CREATIVE

Przestrzeń wspólna

Brązy oraz cieple odcienie z palety barw ziemi budują atmosferę wnętrza. Zarówo recepcja jak i cały hol wejściowy nawiązuje do wnętrza kawiarni. Zaraz obok zaprojektowana została wielofunkcyjna strefa socjalna, podzielona na kuchnię, jadalnię i kawiarnię. Ona także nawiązuje do kawiarnianej stylistyki. Zaś dzięki mobilnym meblom i ukrytemu systemowi multimedialnemu przestrzeń ta w dowolnym momencie może przekształcić się w miejsce dla większych firmowych spotkań.

Biuro JDE Peet’s | autor projektu: BIT CREATIVE
Biuro JDE Peet’s | autor projektu: BIT CREATIVE
Biuro JDE Peet’s | autor projektu: BIT CREATIVE
Biuro JDE Peet’s | autor projektu: BIT CREATIVE

Strefa pracy

Także w strefach przeznaczonych do pracy zadbano, aby atmosfera była pozytywna. Największe, łączone sale spotkań reprezentują najbardziej rozpoznawalne produkty marki. Ściany zostały w nich wyłożone specjalnie zaprojektowaną tapetą we wzór kawowych liści. W mniejszych salach spotkań zaprojektowano grafiki nawiązujące do produktów marki lub miast, z którymi firma jest związana.

Wyciszone focus roomy do samodzielnej pracy, stanowią niezbędne uzupełnienie dużych i otwartych przestrzeni biurowych. Wyposażone w elektrycznie podnoszone blaty biurka, pozwalają każdorazowo spersonalizować tę przestrzeń, podkreślając jak ważna w całym projekcie jest ergonomia i funkcjonalność. Stanowiska pracy w open space z kolei zostały zaprojektowane jako zespoły biurek oddzielone od ciągów komunikacyjnych zamykanymi szafkami i roślinami.

- Tak duże otwarte przestrzenie wymagały świetnie zaprojektowanych rozwiązań akustycznych. W projekcie zaproponowano nietypowe wykorzystanie podkonstrukcji standardowych systemów sufitowych jako ażurowych malowanych w kolorze miedzi, odcinających ciemne stropy i instalacje techniczne. Wypełniają je panele akustyczne i lampy w kawiarnianej stylistyce – opowiada architekt Jakub Bubel.

- To była udana współpraca z inwestorem, który ma do nas zaufanie. Dzięki temu stworzyliśmy wspólnie przestrzeń biurową w aromacie przepysznej kawy – dodaje architekt.

Biuro JDE Peet’s | autor projektu: BIT CREATIVE
Biuro JDE Peet’s | autor projektu: BIT CREATIVE
Biuro JDE Peet’s | autor projektu: BIT CREATIVE
Biuro JDE Peet’s | autor projektu: BIT CREATIVE
Biuro JDE Peet’s | autor projektu: BIT CREATIVE

Tagi: wnętrze biurowe architektura wnętrz

Domy jednorodzinne

Loop House, Mobius Architekci, Przemek Olczyk, fot. Paweł Ulatowski
Dom Loop, najnowszy projekt pracowni Mobius, to nie tylko doskonały przykład współczesnej archite...
Październik 3, 2024
Ponad 1000-metrowa działka, na której zaprojektowaliśmy dom "Light House," znajduje się w dobrze...
Wrzesień 18, 2024

Konkursy

IARP ogłasza trzecią edycję konkursu na najlepsze prace i publikacje naukowe mające znaczenie dla wykonywania zawodu architekta.
Listopad 25, 2024
W końcowym opracowaniu, na bazie wybranej w konkursie pracy Zamawiający oczekuje wykonania projektu budowlanego oraz uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, a także wykonania kompletnej dokumenta...
Listopad 19, 2024

Materiały budowlane

GRANO OD RK PIVOT DOORS
W edycji 2024 model drzwi GRANO od RK Pivot Doors, zdobył Archiproducts Design Awards (ADA)...
Listopad 28, 2024
Czas pełen radości, śmiechu i wspólnie spędzonych chwil - tak w skrócie można opisać Boże Narodz...
Listopad 28, 2024

Polska Świat

Dworzec Metropolitalny w Lublinie projekt Tremend_fot. Rafał Chojnacki
Oceniając budynki ukończone jury zwracało uwagę na takie cechy projektów jak „innowacyjne rozwiąz...
Grudzień 2, 2024
Przez Browary Wrocławskie można przejśc do nabrzeża kanału żeglugowego Odry
Rewitalizacja Browarów Wrocławskich rozpoczęła się w 2016 roku, gdy teren zyskał nowego inwestora...
Listopad 27, 2024

Wzornictwo

Pierwsza nagroda w konkursie Roca One Day Design Challenge 2022: „SAFESPACE” – Dzianis Pilipuk
Zadaniem było zaprojektowanie innowacyjnych rozwiązań łazienkowych w ciągu kilku godzin, na podst...
Listopad 27, 2022
Instalacja artystyczna „Pisklę”, autor: Joanna Rajkowska
Nowoczesna instalacja artystyczna – dwumetrowe, akustyczne jajo drozda śpiewaka autorstwa artystk...
Maj 25, 2021