Wnętrza

Marzec 3, 2025

Świadomy design kreuje przyszłość- biuro Levi’s® jako wzór zmian

Minimalny ślad węglowy, maksymalne wykorzystanie istniejących zasobów i przemyślana ergonomia – tak można podsumować projekt biura Levi’s® zaprojektowany przez zespół z pracowni Archiworks. Przestrzeń łączy nowoczesny design z głęboką troską o środowisko, wpisując się w globalne trendy zrównoważonego projektowania.

W samym sercu Elektrowni Powiśle, w Wrszawie, miejscu, w którym industrialna przeszłość splata się z nowoczesnością, powstało wyjątkowe biuro zaprojektowane przez Archiworks. Na 545 m² stworzono przestrzeń dla 50-osobowego zespołu, będącą nie tylko miejscem pracy, ale również manifestem świadomego projektowania.

Przestrzeń w Elektrowni Powiśle to opowieść o równowadze. Zabytkowe cegły, surowy beton i stalowe konstrukcje zachowano jako integralną część wnętrza, podkreślając jego industrialny charakter. Jednocześnie, lekkie formy mebli, delikatne tkaniny i naturalne materiały dodają mu współczesnej subtelności. Grafiki i detale inspirowane kultowymi produktami podkreślają charakter wnętrza, a kolorystyka bazująca na odcieniach denimu buduje spójność estetyczną. Skórzane akcenty, tekstylne wykończenia i industrialne formy mebli tworzą przemyślaną, harmonijną całość, która równoważy surowość materiałów z ciepłem naturalnych tkanin.

Recykling i powtórne wykorzystanie

Ekologia nie jest tu kompromisem, lecz podstawą całej koncepcji. Projektanci Archiworks wykorzystali istniejące zasoby, aby zmniejszyć ślad węglowy, nadając drugie życie wielu elementom. Kanapa w strefie wejściowej pochodzi z Pico the Finder – butiku specjalizującego się w odnawianych meblach designerskich. Sufit akustyczny wykonano z ekologicznych płyt wiórowych z wełny drzewnej, które skutecznie tłumią dźwięki, zachowując jednocześnie lekkość i estetykę.

Każdy element przestrzeni opowiada historię – zarówno miejsca, w którym się znajduje, jak i idei, które mu przyświecają. Okładziny akustyczne wykonane zostały z końcówek denimu, pozyskanych z fabryk, nadając wnętrzu niepowtarzalny charakter. Sklejka wykorzystana na ścianach pochodzi z odzyskanych elementów wystroju sklepów, podobnie jak niektóre meble, w tym charakterystyczne regały, lightboxy i logo Tailor Shopu.

Energooszczędne oświetlenie

Oświetlenie również zostało zaplanowane w duchu zrównoważonego rozwoju. Energooszczędne lampy działają w systemie strefowym, zapalając się tylko tam, gdzie są potrzebne. W budkach telefonicznych i pomieszczeniach socjalnych zastosowano oświetlenie czasowe, minimalizując zużycie energii. To biuro nie tylko wygląda nowocześnie, ale działa w sposób świadomy i efektywny.

Wnętrza dopasowane do funkcji

Projekt podkreśla także znaczenie komfortu pracy. Zamiast tradycyjnego open space’u stworzono strefy dedykowane poszczególnym zespołom – OTC, Marketingowi, Sprzedaży i Retailowi – oddzielone salkami konferencyjnymi, budkami akustycznymi i przestrzeniami do rozmów. Dzięki temu każdy pracownik ma zapewnioną równowagę między współpracą a możliwością skupienia się.

Wejściowa strefa konferencyjna to przestrzeń wielofunkcyjna – w zależności od potrzeb może służyć jako miejsce spotkań, strefa chilloutowa lub łączyć się w jedną, większą salę na większe wydarzenia. Z kolei kuchnia i część socjalna zostały zaprojektowane tak, by sprzyjać spontanicznym interakcjom, jednocześnie pozostając funkcjonalnym i wygodnym miejscem do odpoczynku.

Tagi: architektura wnętrz ślad węglowy wnętrze biurowe

Domy jednorodzinne

Loop House, Mobius Architekci, Przemek Olczyk, fot. Paweł Ulatowski
Dom Loop, najnowszy projekt pracowni Mobius, to nie tylko doskonały przykład współczesnej archite...
Październik 3, 2024
Ponad 1000-metrowa działka, na której zaprojektowaliśmy dom "Light House," znajduje się w dobrze...
Wrzesień 18, 2024

Konkursy

fot. Michał Łuczak
Do udziału w nim zachęcamy grupy działające w polu architektury wnętrz w konsorcjum z osobami artystycznymi. Jeśli wasz zespół specjalizuje się w architekturze wnętrz, zaproście do współpracy artys...
Kwiecień 28, 2025
Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim we współpracy z A2P2 architecture & planning ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej wraz z zagospodarowaniem terenu dla inwestycji...
Kwiecień 26, 2025

Materiały budowlane

Deski podłogowe to materiał, który budzi w nas najlepsze skojarzenia. Przywodzi na myśl letnie p...
Kwiecień 22, 2025
Źródło: pixabay.com
Brodziki prysznicowe to elementy wyposażenia kabin prysznicowych, bez których trudno wyobrazić s...
Kwiecień 22, 2025

Polska Świat

Stadion w Wenecji stanowi część większego projektu - Bosco dello Sport - wielofunkcyjnego centrum o powierzchni 116 hektarów.
Stadion stanowi część większego projektu - Bosco dello Sport - wielofunkcyjnego centrum o powierz...
Kwiecień 28, 2025
Willa Papiernia | elewacja frontowa
Dobiegła końca budowa kameralnego apartamentowca Willa Papiernia na osiedlu Mirków w historycznej...
Kwiecień 9, 2025

Wzornictwo

Pierwsza nagroda w konkursie Roca One Day Design Challenge 2022: „SAFESPACE” – Dzianis Pilipuk
Zadaniem było zaprojektowanie innowacyjnych rozwiązań łazienkowych w ciągu kilku godzin, na podst...
Listopad 27, 2022
Instalacja artystyczna „Pisklę”, autor: Joanna Rajkowska
Nowoczesna instalacja artystyczna – dwumetrowe, akustyczne jajo drozda śpiewaka autorstwa artystk...
Maj 25, 2021
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×