Łóżka Śnimisie - model Pracuś, autor: 81.WAW.Pl

Wzornictwo

Wrzesień 27, 2013

Łóżka Śnimisie

To linia 4 modeli łóżek ze sklejki. Noszą nazwy ułatwiające dopasowanie konkretnego modelu do swojej osobowości. Każde z nich zostało zaprojektowane tak, aby nazwa idealnie oddawała jego szczególne cechy i funkcje, jakie ma spełniać. Nie od dziś bowiem wiadomo, że łóżko służy nie tylko do spania.

Autorami projektu są projektanci z pracowni architektonicznej 81.WAW.PL - Anna Paszkowska-Grudziąż i Rafał Grudziąż.

Idea projektu

Przy projektowaniu kolekcji łóżek Śnimisie projektanci inspirowali się starymi, drewnianymi konstrukcjami, które budowano bez użycia gwoździ. Technologia wznoszenia budynków polegała wtedy na stawianiu ścian z poziomo układanych bali drewnianych. Tego typu system został zastosowany w przypadku mebli ze sklejki. Dzięki metodzie na tak zwany wcisk nie trzeba używać ani wkrętów, ani kleju. Wystarczy poszczególne elementy wcisnąć w odpowiednie miejsce, aby złożyć każde łóżko z tej serii.

Łóżko marki Śnimisie, autor: 81.WAW.PL

Funkcja

- Zaprojektowana linia obejmuje zarówno same łóżka, jak i łóżka w zestawach z szafkami nocnymi – podkreśla Anna Paszkowska-Grudziąż - Łóżka powinny być przede wszystkim wytrzymałe, dlatego sklejka to idealny wybór – dodaje.

Każde z czterech łóżek różni się detalami i nosi inną nazwę, która ma ułatwić dopasowanie konkretnego modelu do osobowości. I tak powstał: TELEWIDZ, PRYMUS, ŁASUCH i PRACUŚ.

  • TELEWIDZ ma wysoki i wygodny zagłówek, aby bez problemu można się na nim oprzeć i oglądać telewizję w pozycji siedzącej.

Łóżko marki Śnimisie, autor: 81.WAW.PL

  • PRYMUS został wyposażony w wezgłowie, które jest na tyle szerokie, aby można było na nim ustawić książki, a specjalne ruchome podpórki utrzymują książki w pionie.

Łóżko marki Śnimisie, autor: 81.WAW.PL

  • ŁASUCH to funkcjonalne łóżko w prostej formie, wykonane w całości z ekologicznej sklejki. Zostało wyposażone w szafkę nocną o podwójnej funkcji. Może być typowym stolikiem przy łóżku, ale może także stać się stolikiem śniadaniowym.

Łóżko marki Śnimisie, autor: 81.WAW.PL

  • PRACUŚ posiada natomiast szafkę nocną, która służy w dwojaki sposób. Może być typową szafką albo możemy postawić ją na łóżku i rozpocząć pracę, ponieważ jej mały blat staje się minibiurkiem.

Łóżko marki Śnimisie, autor: 81.WAW.PL

Materiał

To sklejka. Jest materiałem bardziej elastycznym od drewna, naturalnym, a co najistotniejsze - niezwykle wytrzymałym. Dlatego to właśnie sklejka stała się podstawą stworzenia kolekcji mebli sypialnianych Śnimisie.

Sklejka powstaje z połączenia krzyżujących się warstw drewna. Wytwarza się ją zazwyczaj z brzozy, olchy bądź sosny. A jedną z jej największych zalet jest elastyczność. Materiał można dowolnie modelować, dlatego idealnie nadaje się do produkcji mebli o nietypowych kształtach. Jest także bardzo wytrzymały, a produkty wykonane ze sklejki będą służyć przez długie lata.

Meble ze sklejki poza dobrym stosunkiem jakości do ceny wyróżnia także niezliczona możliwość aranżacji i dostosowania każdego modelu do indywidualnych potrzeb. Można je kupić w wersji niewykończonej - surowej i pokryć dowolnym kolorem. - W ten sposób zmniejszymy koszty, a jednocześnie będziemy mieć mebel w kolorze, który najbardziej nam odpowiada – mówi Rafał Grudziąż.

Jedną z najważniejszych zalet mebli z serii Śnimisie jest ich nieskomplikowany montaż. Dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji trwa on zaledwie kilka minut i nie potrzebujemy do niego żadnego śrubokręta. Takie rozwiązanie to novum na rynku.

Tagi: łóżka design wzornictwo meble

Komentarze

Śnimisie

Dodano: Wtorek, 25 Luty 2014, 10:04, Autor: Ola

Łóżka z prawdziwego zdarzenia. Wreszcie coś innego niż popularne sieciówki:) Oryginalne, ciekawie zaaranżowane i z fajnymi dodatkami. Śnimisie rządzą :)

śpioch

Dodano: Poniedziałek, 20 Styczeń 2014, 11:09, Autor: Ilona

Mamy Śpiocha w naszym mieszkaniu i jest genialny! wygodny i bardzo ładny, no i złożenie zajęło nie więcej niż 10 minut :)

łóżka

Dodano: Piątek, 20 Grudzień 2013, 12:24, Autor: Ewa

Na takim łóżku chyba nawet śpi się przyjemniej :) Naprawdę dobry pomysł.

Domy jednorodzinne

DZIAŁKA / LOKALIZACJA BUDYNKU Działka zlokalizowana w Mikołowie, u podnóża góry pokrytej gęstym...
Listopad 16, 2019
dzienna wizualizacja 3d budynku mieszkalnego
Wizualizacja 3d budynku mieszkalnego, wielorodzinnego, prezentująca stan obiektu po planowanej pr...
Listopad 13, 2019

Konkursy

For this architecture competition, participants are tasked with creating sustainable designs for lodges that can be replicated throughout the protected areas of Abu Dhabi.
Listopad 19, 2019
„Przestrzeń wspólna jest wartością. Nagroda NIAiU” to konkurs na najlepsze prace magisterskie i dyplomy projektowe, obronione w latach 2017/18 i 2018/19. Celem konkursu jest nie tylko promocja najc...
Listopad 19, 2019

Materiały budowlane

W odpowiedzi na rosnące oczekiwania architektów i inwestorów, którzy poszukują do swoich projektó...
Wrzesień 6, 2019
W odpowiedzi na rosnące oczekiwania architektów i inwestorów, którzy poszukują do swoich projektó...
Lipiec 16, 2019

Polska Świat

Projekt przedszkola w Żorach nagrodzony został wieloma nagrodami, w tym między innymi w konkursie...
Grudzień 2, 2019
Wyzwaniem, przed którym stanęli architekci, było wkomponowanie budynku w otaczający polny krajobr...
Listopad 19, 2019

Wzornictwo

The Whole Elements, Anna Bery, FOSSILS
Projekty Anny Bery przenoszą surowość i nieokreśloność przyrody do wnętrza, są także próbą zmierz...
Kwiecień 10, 2018
Produkty nominowane do TOP DESIGN award 2018
Wyróżniają się formą, są ergonomiczne i dobrze zaprojektowane – takie produkty wybrało jury do dr...
Styczeń 24, 2018