Łóżka Śnimisie - model Pracuś, autor: 81.WAW.Pl

Wzornictwo

Wrzesień 27, 2013

Łóżka Śnimisie

To linia 4 modeli łóżek ze sklejki. Noszą nazwy ułatwiające dopasowanie konkretnego modelu do swojej osobowości. Każde z nich zostało zaprojektowane tak, aby nazwa idealnie oddawała jego szczególne cechy i funkcje, jakie ma spełniać. Nie od dziś bowiem wiadomo, że łóżko służy nie tylko do spania.

Autorami projektu są projektanci z pracowni architektonicznej 81.WAW.PL - Anna Paszkowska-Grudziąż i Rafał Grudziąż.

Idea projektu

Przy projektowaniu kolekcji łóżek Śnimisie projektanci inspirowali się starymi, drewnianymi konstrukcjami, które budowano bez użycia gwoździ. Technologia wznoszenia budynków polegała wtedy na stawianiu ścian z poziomo układanych bali drewnianych. Tego typu system został zastosowany w przypadku mebli ze sklejki. Dzięki metodzie na tak zwany wcisk nie trzeba używać ani wkrętów, ani kleju. Wystarczy poszczególne elementy wcisnąć w odpowiednie miejsce, aby złożyć każde łóżko z tej serii.

Łóżko marki Śnimisie, autor: 81.WAW.PL

Funkcja

- Zaprojektowana linia obejmuje zarówno same łóżka, jak i łóżka w zestawach z szafkami nocnymi – podkreśla Anna Paszkowska-Grudziąż - Łóżka powinny być przede wszystkim wytrzymałe, dlatego sklejka to idealny wybór – dodaje.

Każde z czterech łóżek różni się detalami i nosi inną nazwę, która ma ułatwić dopasowanie konkretnego modelu do osobowości. I tak powstał: TELEWIDZ, PRYMUS, ŁASUCH i PRACUŚ.

  • TELEWIDZ ma wysoki i wygodny zagłówek, aby bez problemu można się na nim oprzeć i oglądać telewizję w pozycji siedzącej.

Łóżko marki Śnimisie, autor: 81.WAW.PL

  • PRYMUS został wyposażony w wezgłowie, które jest na tyle szerokie, aby można było na nim ustawić książki, a specjalne ruchome podpórki utrzymują książki w pionie.

Łóżko marki Śnimisie, autor: 81.WAW.PL

  • ŁASUCH to funkcjonalne łóżko w prostej formie, wykonane w całości z ekologicznej sklejki. Zostało wyposażone w szafkę nocną o podwójnej funkcji. Może być typowym stolikiem przy łóżku, ale może także stać się stolikiem śniadaniowym.

Łóżko marki Śnimisie, autor: 81.WAW.PL

  • PRACUŚ posiada natomiast szafkę nocną, która służy w dwojaki sposób. Może być typową szafką albo możemy postawić ją na łóżku i rozpocząć pracę, ponieważ jej mały blat staje się minibiurkiem.

Łóżko marki Śnimisie, autor: 81.WAW.PL

Materiał

To sklejka. Jest materiałem bardziej elastycznym od drewna, naturalnym, a co najistotniejsze - niezwykle wytrzymałym. Dlatego to właśnie sklejka stała się podstawą stworzenia kolekcji mebli sypialnianych Śnimisie.

Sklejka powstaje z połączenia krzyżujących się warstw drewna. Wytwarza się ją zazwyczaj z brzozy, olchy bądź sosny. A jedną z jej największych zalet jest elastyczność. Materiał można dowolnie modelować, dlatego idealnie nadaje się do produkcji mebli o nietypowych kształtach. Jest także bardzo wytrzymały, a produkty wykonane ze sklejki będą służyć przez długie lata.

Meble ze sklejki poza dobrym stosunkiem jakości do ceny wyróżnia także niezliczona możliwość aranżacji i dostosowania każdego modelu do indywidualnych potrzeb. Można je kupić w wersji niewykończonej - surowej i pokryć dowolnym kolorem. - W ten sposób zmniejszymy koszty, a jednocześnie będziemy mieć mebel w kolorze, który najbardziej nam odpowiada – mówi Rafał Grudziąż.

Jedną z najważniejszych zalet mebli z serii Śnimisie jest ich nieskomplikowany montaż. Dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji trwa on zaledwie kilka minut i nie potrzebujemy do niego żadnego śrubokręta. Takie rozwiązanie to novum na rynku.

Tagi: łóżka design wzornictwo meble

Komentarze

Śnimisie

Dodano: Wtorek, 25 Luty 2014, 10:04, Autor: Ola

Łóżka z prawdziwego zdarzenia. Wreszcie coś innego niż popularne sieciówki:) Oryginalne, ciekawie zaaranżowane i z fajnymi dodatkami. Śnimisie rządzą :)

śpioch

Dodano: Poniedziałek, 20 Styczeń 2014, 11:09, Autor: Ilona

Mamy Śpiocha w naszym mieszkaniu i jest genialny! wygodny i bardzo ładny, no i złożenie zajęło nie więcej niż 10 minut :)

łóżka

Dodano: Piątek, 20 Grudzień 2013, 12:24, Autor: Ewa

Na takim łóżku chyba nawet śpi się przyjemniej :) Naprawdę dobry pomysł.

Domy jednorodzinne

Dom jednorodzinny typu kostka
Ten projekt jest przykładem domu jednorodzinnego energooszczędnego z zaprojektowanym inteligentny...
Styczeń 22, 2020
Projekt domu jednorodzinnego z dachem kopertowym
Projekt tego domu jednorodzinnego jest z myślą o inwestorach lubiących klasykę i tradycyjne bryły...
Styczeń 22, 2020

Konkursy

Arts School, a place with architecture, photography, painting and sculpture laboratory.
Styczeń 3, 2020
The 2020 Architecture at Zero competition challenge is to create a zero net energy library for the San Benito County Free Library in Hollister, CA.
Styczeń 2, 2020

Materiały budowlane

W odpowiedzi na rosnące oczekiwania architektów i inwestorów, którzy poszukują do swoich projektó...
Wrzesień 6, 2019
W odpowiedzi na rosnące oczekiwania architektów i inwestorów, którzy poszukują do swoich projektó...
Lipiec 16, 2019

Polska Świat

W ciągu trzech lat odtworzono charakterystyczną bryłę i dobudowano zupełnie nową część biurową, h...
Styczeń 27, 2020
Dawny zespół fabryk włókienniczych sukcesywnie zmienia się i rośnie już od niemal trzech wieków.
Styczeń 3, 2020

Wzornictwo

The Whole Elements, Anna Bery, FOSSILS
Projekty Anny Bery przenoszą surowość i nieokreśloność przyrody do wnętrza, są także próbą zmierz...
Kwiecień 10, 2018
Produkty nominowane do TOP DESIGN award 2018
Wyróżniają się formą, są ergonomiczne i dobrze zaprojektowane – takie produkty wybrało jury do dr...
Styczeń 24, 2018