Wzornictwo

Wrzesień 27, 2013

Łóżka Śnimisie

Łóżka Śnimisie - model Pracuś, autor: 81.WAW.Pl
Łóżka Śnimisie - model Pracuś, autor: 81.WAW.Pl

To linia 4 modeli łóżek ze sklejki. Noszą nazwy ułatwiające dopasowanie konkretnego modelu do swojej osobowości. Każde z nich zostało zaprojektowane tak, aby nazwa idealnie oddawała jego szczególne cechy i funkcje, jakie ma spełniać. Nie od dziś bowiem wiadomo, że łóżko służy nie tylko do spania.

Autorami projektu są projektanci z pracowni architektonicznej 81.WAW.PL - Anna Paszkowska-Grudziąż i Rafał Grudziąż.

Idea projektu

Przy projektowaniu kolekcji łóżek Śnimisie projektanci inspirowali się starymi, drewnianymi konstrukcjami, które budowano bez użycia gwoździ. Technologia wznoszenia budynków polegała wtedy na stawianiu ścian z poziomo układanych bali drewnianych. Tego typu system został zastosowany w przypadku mebli ze sklejki. Dzięki metodzie na tak zwany wcisk nie trzeba używać ani wkrętów, ani kleju. Wystarczy poszczególne elementy wcisnąć w odpowiednie miejsce, aby złożyć każde łóżko z tej serii.

Łóżko marki Śnimisie, autor: 81.WAW.PL

Funkcja

- Zaprojektowana linia obejmuje zarówno same łóżka, jak i łóżka w zestawach z szafkami nocnymi – podkreśla Anna Paszkowska-Grudziąż - Łóżka powinny być przede wszystkim wytrzymałe, dlatego sklejka to idealny wybór – dodaje.

Każde z czterech łóżek różni się detalami i nosi inną nazwę, która ma ułatwić dopasowanie konkretnego modelu do osobowości. I tak powstał: TELEWIDZ, PRYMUS, ŁASUCH i PRACUŚ.

  • TELEWIDZ ma wysoki i wygodny zagłówek, aby bez problemu można się na nim oprzeć i oglądać telewizję w pozycji siedzącej.

Łóżko marki Śnimisie, autor: 81.WAW.PL

  • PRYMUS został wyposażony w wezgłowie, które jest na tyle szerokie, aby można było na nim ustawić książki, a specjalne ruchome podpórki utrzymują książki w pionie.

Łóżko marki Śnimisie, autor: 81.WAW.PL

  • ŁASUCH to funkcjonalne łóżko w prostej formie, wykonane w całości z ekologicznej sklejki. Zostało wyposażone w szafkę nocną o podwójnej funkcji. Może być typowym stolikiem przy łóżku, ale może także stać się stolikiem śniadaniowym.

Łóżko marki Śnimisie, autor: 81.WAW.PL

  • PRACUŚ posiada natomiast szafkę nocną, która służy w dwojaki sposób. Może być typową szafką albo możemy postawić ją na łóżku i rozpocząć pracę, ponieważ jej mały blat staje się minibiurkiem.

Łóżko marki Śnimisie, autor: 81.WAW.PL

Materiał

To sklejka. Jest materiałem bardziej elastycznym od drewna, naturalnym, a co najistotniejsze - niezwykle wytrzymałym. Dlatego to właśnie sklejka stała się podstawą stworzenia kolekcji mebli sypialnianych Śnimisie.

Sklejka powstaje z połączenia krzyżujących się warstw drewna. Wytwarza się ją zazwyczaj z brzozy, olchy bądź sosny. A jedną z jej największych zalet jest elastyczność. Materiał można dowolnie modelować, dlatego idealnie nadaje się do produkcji mebli o nietypowych kształtach. Jest także bardzo wytrzymały, a produkty wykonane ze sklejki będą służyć przez długie lata.

Meble ze sklejki poza dobrym stosunkiem jakości do ceny wyróżnia także niezliczona możliwość aranżacji i dostosowania każdego modelu do indywidualnych potrzeb. Można je kupić w wersji niewykończonej - surowej i pokryć dowolnym kolorem. - W ten sposób zmniejszymy koszty, a jednocześnie będziemy mieć mebel w kolorze, który najbardziej nam odpowiada – mówi Rafał Grudziąż.

Jedną z najważniejszych zalet mebli z serii Śnimisie jest ich nieskomplikowany montaż. Dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji trwa on zaledwie kilka minut i nie potrzebujemy do niego żadnego śrubokręta. Takie rozwiązanie to novum na rynku.

Tagi: łóżka design wzornictwo meble

Komentarze

Śnimisie

Dodano: Wtorek, 25 Luty 2014, 10:04, Autor: Ola

Łóżka z prawdziwego zdarzenia. Wreszcie coś innego niż popularne sieciówki:) Oryginalne, ciekawie zaaranżowane i z fajnymi dodatkami. Śnimisie rządzą :)

śpioch

Dodano: Poniedziałek, 20 Styczeń 2014, 11:09, Autor: Ilona

Mamy Śpiocha w naszym mieszkaniu i jest genialny! wygodny i bardzo ładny, no i złożenie zajęło nie więcej niż 10 minut :)

łóżka

Dodano: Piątek, 20 Grudzień 2013, 12:24, Autor: Ewa

Na takim łóżku chyba nawet śpi się przyjemniej :) Naprawdę dobry pomysł.

Domy jednorodzinne

Wizualizacje gotowego projektu domu jednorodzinnego. Projekt dostępny m.in. na https://www.extrad...
Sierpień 24, 2020
STODOŁA NA PRZESTRZAŁ Projekt domu jednorodzinnego w charakterze współczesnego domu wiejskiego -...
Sierpień 18, 2020

Konkursy

Weź udział w międzynarodowym konkursie dla architektów: Dom Przyszłości. Najlepszy projekt SunRoof 2020. Projektowanie Domu Przyszłości z dachem solarnym SunRoof przy użyciu BIMobject.
Wrzesień 18, 2020
Ministerstwo Klimatu wspiera ekologiczne i proklimatyczne inwestycje. Chcąc docenić starania projektantów, inwestorów i wykonawców z całej Polski nagrodzimy najlepszą zrealizowaną inwestycję, która...
Wrzesień 17, 2020

Materiały budowlane

Firma Aluprof wprowadziła do oferty nowy system moskitiery plisowanej MPH DUAL, która skutecznie...
Marzec 2, 2020
Duże przeszklenia na dobre wpisały się w nowoczesny wygląd elewacji nie tylko biurowców czy hotel...
Marzec 2, 2020

Polska Świat

Łódzki Monopolis najlepszym projektem „mixed-use” na świecie.Autorem projektu jest pracownia Grupa 5 Architekci
Łódzki kompleks został zdobywcą prestiżowej nagrody w międzynarodowym konkursie MIPIM Awards 2020.
Wrzesień 18, 2020
Budynek modułowy - CitizenM Shoreditch Londyn
Do kluczowych zalet budownictwa modułowego należą terminowość, wysoka kontrola jakości wykonania...
Wrzesień 1, 2020

Wzornictwo

Kolekcja Modernizm nagrodzona Bronze A' Design Award w kategorii materiały budowlane i elementy konstrukcyjne
Zaprojektowana przez Maję Ganszyniec kolekcja Ceramiki Paradyż - Modernizm zdobyła nagrodę Bronze...
Maj 13, 2020
The Whole Elements, Anna Bery, FOSSILS
Projekty Anny Bery przenoszą surowość i nieokreśloność przyrody do wnętrza, są także próbą zmierz...
Kwiecień 10, 2018