Structure – Mac Stopa dla Tonon; fot. Silvio Salvador

Wzornictwo

Luty 24, 2014

Wzornictwo przemysłowe Przemysława „Mac” Stopy

Trzy kolekcje siedzisk i umywalka nablatowa zaprojektowane przez polskiego projektanta Przemysława „Mac” Stopę zostały nagrodzone i wyróżnione nagrodą Interior Design Best of Year Award 2013 przez nowojorski miesięcznik Interior Design.

PRZEMYSŁAW “MAC” STOPA jest założycielem pracowni architektonicznej Massive Design, specjalizującej się w projektowaniu korporacyjnych układów funkcjonalnych i wnętrz biurowych. Oprócz projektów wnętrz, specjalizuje się we wzornictwie przemysłowym. Wśród projektów nagrodzonych nagrodą Interior Design Best of Year Award 2013 znalazły się krzesła z kolekcji Structure oraz Step kolekcja Parabola na którą składają się krzesła i modułowe stoliki a także umywalka nablatowa z transpantnymi elementami.

Krzesło Structure - laureat nagrody Interior Design Best of Year Award 2013

Krzesło Structure, łączy elementy klasycznego wzornictwa z organicznymi kształtami. Zaprojektowane zostało dla włoskiego producenta meblowego Tonon. Trójkątny wzór pokrywajacy zewnętrzną stronę siedziska sprawia wrażenie trójwymiarowego nadruku. Gładka powierzchnia wewnętrznej strony siedziska wykonana z pianki poliuretanowej o niskiej gęstości, idealnie przylega do ciała zapewniając najwyższy komfort siedzenia. Siedzisko jest dostępne w jedenastu kolorach. Podstawa krzesła jest dostępna w następujących wersjach: chromowanej lub matowej ze stalowymi lub drewnianymi nogami w ciepłym amerykańskim orzechu lub dębie europejskim. Krzesło Structure otrzymało również nagrodę Red Dot 2013 w kategorii Product Design oraz 2013 GOOD DESIGNTM Award.

Structure – Mac Stopa dla Tonon; fot. Silvio Salvador

Krzesło Step zdobyło wyróżnienie Interior Design Best of Year Honoree Award 2013

Mebel ma organiczny kształt oraz elastyczne oparcie. Zaprojektowane dla włoskiego producenta mebli Tonon, charakteryzuje się ergonomicznym kształtem zapewniając najwyższy komfort siedzenia. Siedzisko zostało wykonane z pianki poliuretanowej o niskiej gęstości i jest dostępne w jedenastu różnych kolorach. Cztero-nożna podstawa krzesła jest dostępna w kilku wersjach: chromowanej lub matowej ze stalowymi lub drewnianymi nogami.

Step – Mac Stopa dla Tonon; fot. Silvio Salvador

Kolekcja Parabola, zdobyło wyróżnienie Interior Design Best of Year Honoree Award 2013

Kolekcja Parabola zadebiutowała podczas targów Milan Design Week 2013, składa się z krzeseł i modułowych stolików wykonanych z betonu i.design EFFIX® włoskiego producenta cementu Italcementi. Organiczna pięciokątna geometria modułowych stolków umożliwia tworzenie z nich dowolnych kompozycji o różnych kształtach i rozmiarach. Kolekcja Parabola jest dostępna w wielu kolorach. Dzięki zastosowaniu warstwy wodoszczelnej na betonie, wszsystkie elementy należące do kolekcji nadają się do stosowania zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz.

Kolekcja Parabola – Mac Stopa dla Italcementi Group/Archiform; fot. Emanuela Uboldi
Kolekcja Parabola – Mac Stopa dla Italcementi Group/Archiform; fot. Fabio Toschi

Umywalka Penta, nagrodzona Interior Design Best of Year Honoree Award 2013

Umywalka nablatowa Penta zaprojektowana została dla firmy DuPont. Zostały w niej połączone dwa matriały biały DuPontTM Corian® z przezroczystym materiałem Chroma firmy 3form. Zarówno kulisty kształt jak i przeźroczystość organicznych elementów, sprawiających wrażenie otworów, nadają całej formie lekkości. Na uwagę zasługuje tutaj gładkie i ‘bezszwowe’ połączenia między dwoma materiałami oraz gra światła jak powstaje dzięki temu połączeniu.

Penta – Mac Stopa dla DuPont™ Corian® / Acrea; fot. Mac Stopa
Penta – Mac Stopa dla DuPont™ Corian® / Acrea; fot. Mac Stopa

Tagi: design wzornictwo

Domy jednorodzinne

DZIAŁKA / LOKALIZACJA BUDYNKU Działka zlokalizowana w Mikołowie, u podnóża góry pokrytej gęstym...
Listopad 16, 2019
dzienna wizualizacja 3d budynku mieszkalnego
Wizualizacja 3d budynku mieszkalnego, wielorodzinnego, prezentująca stan obiektu po planowanej pr...
Listopad 13, 2019

Konkursy

For this architecture competition, participants are tasked with creating sustainable designs for lodges that can be replicated throughout the protected areas of Abu Dhabi.
Listopad 19, 2019
„Przestrzeń wspólna jest wartością. Nagroda NIAiU” to konkurs na najlepsze prace magisterskie i dyplomy projektowe, obronione w latach 2017/18 i 2018/19. Celem konkursu jest nie tylko promocja najc...
Listopad 19, 2019

Materiały budowlane

W odpowiedzi na rosnące oczekiwania architektów i inwestorów, którzy poszukują do swoich projektó...
Wrzesień 6, 2019
W odpowiedzi na rosnące oczekiwania architektów i inwestorów, którzy poszukują do swoich projektó...
Lipiec 16, 2019

Polska Świat

Projekt przedszkola w Żorach nagrodzony został wieloma nagrodami, w tym między innymi w konkursie...
Grudzień 2, 2019
Wyzwaniem, przed którym stanęli architekci, było wkomponowanie budynku w otaczający polny krajobr...
Listopad 19, 2019

Wzornictwo

The Whole Elements, Anna Bery, FOSSILS
Projekty Anny Bery przenoszą surowość i nieokreśloność przyrody do wnętrza, są także próbą zmierz...
Kwiecień 10, 2018
Produkty nominowane do TOP DESIGN award 2018
Wyróżniają się formą, są ergonomiczne i dobrze zaprojektowane – takie produkty wybrało jury do dr...
Styczeń 24, 2018