Architektura

Biurowiec Gamma - hol (Wrocław)

Polska i Świat

Grudzień 11, 2009
Gamma to jeden z nielicznych we Wrocławiu przykładów architektury inspirowanej najnowszymi światowymi trendami budownictwa wygodnego dla użytkowników oraz czerpiącej z najlepszych tradycji łączenia funkcji i formy budynku.
Szpital Nouvel Hopital dEstaing; fot.: Reynaers

Polska i Świat

Grudzień 9, 2009
Szpital Nouvel Hôpital d’Estaing, zlokalizowany we francuskiej wulkanicznej Owernii. Stanowi pod każdym względem ogromne wyzwanie. Zakończenie budowy kompleksu planowane jest na grudzień 2009 roku.
III miejsce Międzynarodowym Konkursie Architektonicznym na Muzeum Historii Polski w Warszawie: Jakub Krzyczkowski (Polska)

Polska i Świat

Grudzień 7, 2009
Nawiązując do platformy-placu nad trasą W-Z, projekt zakłada stworzenie podobnego placu pomiędzy Muzeum Historii Polski i Zamkiem Ujazdowskim, będącego łącznikiem i miejscem spotkań, rekreacji i edukacji, a także elementem krajobrazu, zamykającym linię skarpy wiślanej.
II miejsce w Międzynarodowym Konkursie na Muzeum Historii Polski w Warszawie: emJednaczArchitekci (Polska)

Polska i Świat

Grudzień 7, 2009
Główną kompozycją całego układu, bezpośrednio związanego z budynkiem Muzeum, jest funkcjonalno przestrzenna oś łączącą Al. Ujazdowskie z terenem pod skarpą przy ul. Myśliwieckiej. Łącznik ten, nazwany Aleją Królów, stanowi główny ciąg pieszy założenia MHP.
I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Architektonicznym na stałą siedzibę Muzeum Historii Polski w Warszawie: Paczowski et Fritsch Architectes z Luxemburga.

Polska i Świat

Grudzień 7, 2009
I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Architektonicznym na stałą siedzibę Muzeum Historii Polski w Warszawie zdobyła pracownia Paczowski et Fritsch Architectes z Luxemburga.
Projekt zdobył I miejsce w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej kompleksu basenowego w Ustce. Autorem jest Biuro Projektów Szumielewicz i Pawłowski s.c.

Polska i Świat

Grudzień 2, 2009
Celem projektu jest stworzenie nowoczesnego basenu miejskiego, cieszącego się dużą frekwencją, który mógłby służyć jako basen szkolny, z którego korzystaliby całymi rodzinami mieszkańcy Ustki a w sezonie odwiedzający miasto turyści.

Domy jednorodzinne

Niewielki budynek jednorodzinny w nowoczesnej formie i tradycyjnych materiałach
Kwiecień 24, 2021
Villa Marie is situated on a south orientated slope in the alpine foothill region of Upper Austri...
Styczeń 12, 2021

Wasze realizacje

Siedziba Arpex to budynek hybrydowy, który łączy w sobie przestrzenie magazynowe i biura administ...
Styczeń 12, 2021
Villa Marie is situated on a south orientated slope in the alpine foothill region of Upper Austri...
Styczeń 12, 2021

Materiały budowlane

Folie Grzewcze ELEKTRA WoodTec2™ są gotowymi do układania elementami grzejnymi. Składają się z u...
Kwiecień 7, 2021
PRO-VENT MISTRAL
Centrale rekuperacyjne PRO-VENT MISTRAL to urządzenia nawiewno-wywiewne z wysokosprawnym odzyski...
Kwiecień 1, 2021

Konkursy

The 2021 session of the Geneva Prize aims to encourage innovative architectural approaches and reward bold projects. On a free program, all types of projects are eligible: built, under construction...
Maj 12, 2021
Konkurs jest skierowany do posiadaczy obiektów nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków i znajdujących się na terenie województwa mazowieckiego, przy których przeprowadzono prace konserwatorskie...
Maj 10, 2021