Architektura

Hala Sportowa w Bytomiu - projekt nominowany został do Nagrody Światowego Festiwalu Architektury w Barcelonie. Autor: Macków Pracownia Projektowa

Polska i Świat

Sierpień 24, 2011
Jest to projekt, który zajął pierwsze miejsce w konkursie na halę widowiskwo-sportową, ogłoszonym przez miasto Bytom. Zrealizowany został w 2010 roku. Obecnie nominowany został do Nagrody Światowego Festiwalu Architektury w Barcelonie.
III nagroda ex aequo w konkursie na Innowacyjne Centrum Zintegrowanych Usług, Przestrzeni Informacyjnych i Bibliotecznych Politechniki Opolskiej. Autor: HS99

Polska i Świat

Sierpień 10, 2011
Budynek proponuje układ introwertyczny, kreuje własny, wewnętrzny świat w oparciu o dwa atria. Poszczególne bloki funkcjonalne zatopione są we wspólnej przestrzeni; przestrzeni o roli komunikacyjnej, rekreacyjnej, towarzyskiej, wystawowej, dyskusyjnej.
III nagroda ex aequo w konkursie na Innowacyjne Centrum Zintegrowanych Usług, Przestrzeni Informacyjnych i Bibliotecznych Politechniki Opolskiej. Autor: SLAS.

Polska i Świat

Sierpień 10, 2011
Projekt bazuje na naiwnej referencji miasteczka studenckiego do antycznego miasta w którym ważna budynki były zlokalizowane na wzniesieniach.
Widok północno-wschodni - Innowacyjne Centrum Zintegrowanych Usług, Przestrzeni Informacyjnych i Bibliotecznych  Politechniki Opolskiej - II nagroda. Autor: pracownia NUA Studio

Polska i Świat

Sierpień 10, 2011
Innowacyjne Centrum Zintegrowanych Usług Dydaktycznych i Bibliotecznych ma być obiektem świadczącym usługi z zakresu edukacji i dostępu do informacji. W erze rozwoju Internetu, zapotrzebowania na "wiedzę", obiekty o takim charakterze również wydają się podlegać modyfikacjom.
I nagroda w konkursie na Innowacyjne Centrum Zintegrowanych Usług, Przestrzeni Informacyjnych i Bibliotecznych  Politechniki Opolskiej. Autor projektu: Heinle, Wischer und Partner Architekci Sp. z o.o.

Polska i Świat

Sierpień 10, 2011
I nagroda w konkursie na Innowacyjne Centrum Zintegrowanych Usług, Przestrzeni Informacyjnych i Bibliotecznych Politechniki Opolskiej. Autorem projektu jest pracownia Heinle, Wischer und Partner Architekci Sp. z o.o.
Centrum Kultury „Nowa Anima” we Wrocławiu, autor projektu: Pracownia Projektowa ARCHAD Artur Moryson

Polska i Świat

Lipiec 12, 2011
We Wrocławiu na osiedlu Kozanów budowane jest Centrum Kultury Nowa Anima. Autorem projektu jest Pracownia Projektowa ARCHAD Artur Moryson.

Domy jednorodzinne

widok domu od storny skarpy
Projekt obejmuje dwukondygnacyjny dom jednorodzinny z płaskim dachem (zgodnie z MPZP – jednospado...
Październik 21, 2025
Czy architektura może być czymś więcej niż formą? Czy może stać się doświadczeniem — chwilą, któr...
Wrzesień 11, 2025

Wasze realizacje

Wilanów od lat przyciąga tych, którzy szukają balansu pomiędzy rytmem miasta a spokojem przedmieś...
Październik 15, 2025
Bardzo wytrymałe na obciążenia półki na wymiar bez widocznych wsporników. Nr projektu 3669 https...
Sierpień 22, 2025

Materiały budowlane

źródło: adobestock
Jak stworzyć strefę relaksu w ogrodzie?Zastanawiasz się nad tym, jak stworzyć strefę relaksu w o...
Marzec 27, 2026
Źródło: unsplash.com
Marzysz o tarasie, który stanie się Twoją letnią oazą spokoju i relaksu? Niezależnie od tego, cz...
Marzec 16, 2026

Konkursy

Przedmiotem Konkursu jest opracowanie koncepcji plastycznej aranżacji wnętrz poszczególnych budynków (w tym ekspozycji stałej w budynku pałacu) oraz przestrzeni zewnętrznych przyszłego Muzeum Ziemi...
Marzec 18, 2026
Zakres konkursu obejmuje: zagospodarowanie przestrzenno-funkcjonalne Rynku oraz aranżację zabytkowych piwnic pod Ratuszem jako przedłużenie przestrzeni funkcjonalnej części publicznej starówki.
Marzec 18, 2026