Architektura

Szpital Nouvel Hopital dEstaing; fot.: Reynaers

Polska i Świat

Grudzień 9, 2009
Szpital Nouvel Hôpital d’Estaing, zlokalizowany we francuskiej wulkanicznej Owernii. Stanowi pod każdym względem ogromne wyzwanie. Zakończenie budowy kompleksu planowane jest na grudzień 2009 roku.
III miejsce Międzynarodowym Konkursie Architektonicznym na Muzeum Historii Polski w Warszawie: Jakub Krzyczkowski (Polska)

Polska i Świat

Grudzień 7, 2009
Nawiązując do platformy-placu nad trasą W-Z, projekt zakłada stworzenie podobnego placu pomiędzy Muzeum Historii Polski i Zamkiem Ujazdowskim, będącego łącznikiem i miejscem spotkań, rekreacji i edukacji, a także elementem krajobrazu, zamykającym linię skarpy wiślanej.
II miejsce w Międzynarodowym Konkursie na Muzeum Historii Polski w Warszawie: emJednaczArchitekci (Polska)

Polska i Świat

Grudzień 7, 2009
Główną kompozycją całego układu, bezpośrednio związanego z budynkiem Muzeum, jest funkcjonalno przestrzenna oś łączącą Al. Ujazdowskie z terenem pod skarpą przy ul. Myśliwieckiej. Łącznik ten, nazwany Aleją Królów, stanowi główny ciąg pieszy założenia MHP.
I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Architektonicznym na stałą siedzibę Muzeum Historii Polski w Warszawie: Paczowski et Fritsch Architectes z Luxemburga.

Polska i Świat

Grudzień 7, 2009
I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Architektonicznym na stałą siedzibę Muzeum Historii Polski w Warszawie zdobyła pracownia Paczowski et Fritsch Architectes z Luxemburga.
Projekt zdobył I miejsce w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej kompleksu basenowego w Ustce. Autorem jest Biuro Projektów Szumielewicz i Pawłowski s.c.

Polska i Świat

Grudzień 2, 2009
Celem projektu jest stworzenie nowoczesnego basenu miejskiego, cieszącego się dużą frekwencją, który mógłby służyć jako basen szkolny, z którego korzystaliby całymi rodzinami mieszkańcy Ustki a w sezonie odwiedzający miasto turyści.
Rewitalizacja przestrzeni miejskiej w Stopnicy

Polska i Świat

Listopad 30, 2009
Stopnica była, od pierwszej połowy XIX wieku do czasów I wojny światowej jednym z ciekawszych i bardziej znaczących miast powiatowych Małopolski. Pierwsze wzmianki o niej, pochodzą już z czasów panowania Bolesława Krzywoustego. Prezentowany projekt zajął 1. miejsce w konkursie na koncepcje rewitalizację przestrzeni miejskiej.

Domy jednorodzinne

Villa Marie is situated on a south orientated slope in the alpine foothill region of Upper Austri...
Styczeń 12, 2021
DZIAŁKA / LOKALIZACJA BUDYNKU Działka zlokalizowana w miejscowości Puszcza Mariańska w otulinie...
Listopad 23, 2020

Wasze realizacje

Siedziba Arpex to budynek hybrydowy, który łączy w sobie przestrzenie magazynowe i biura administ...
Styczeń 12, 2021
Villa Marie is situated on a south orientated slope in the alpine foothill region of Upper Austri...
Styczeń 12, 2021

Materiały budowlane

ALUPROF MB-SR60N – najnowszy system lekkich ścian fasadowych
Odpowiadając na zapytania i sugestie architektów, ALUPROF wprowadza do oferty nowy system fasad...
Listopad 4, 2020
Firma FAKRO od prawie 30 lat kreuje oraz wdraża innowacyjne rozwiązania stolarki otworowej. Ogrom...
Wrzesień 30, 2020

Konkursy

Startfortalents.net, platform for recearch of architecture propose #BrusselsCall, a contest aimed at the design of a Cultural Center in the ancient heart of the Belgian capital.
Styczeń 14, 2021
Związek Polskie Okna i Drzwi ogłasza POiD Building Awards 2021 - pierwszy w branży konkurs, poszukujący i prezentujący najlepsze rozwiązania stolarki budowlanej oraz automatyki budynkowej, w kontek...
Styczeń 14, 2021