Filmy

Luty 21, 2024

Galeria Sztuki Współczesnej Plato - finalista w konkursie o Nagrodę Unii Europejskiej w roku 2024 im. Miesa van der Rohe

Projekt otrzymał nominację do Nagrody im. Nagrody im. Miesa van der Rohe 2024. Jego autorem jest pracownia KWK Promes z Katowic.

Poprzez uratowanie zabytku i przekształcenie go w galerię sztuki stworzono rozwiązanie, które pozwoliło uczynić sztukę bardziej demokratyczną. Ustawienie ścian w nietypowy sposób sprawiło, że sztuka wychodzi poza mury budynku. Przekształciliśmy zanieczyszczoną przestrzeń wokół galerii w bioróżnorodny park sztuki, na czym zyskali mieszkańcy.

W marcu członkowie jury odwiedzą pięć dzieł z kategorii architektury w celu wyłonienia Zwycięzcy. Ogłoszenie Zwycięzcy głównej nagrody i zwycięzcy w kategorii Wschodzący artysta jest zaplanowane na kwiecień. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 14 maja 2024 r. w Pawilonie Miesa van der Rohe w Barcelonie. Zachęcamy do zapisania dat wykładów, debat, otwarcia ekspozycji i innych wydarzeń, w których będą uczestniczyć członkowie jury, zwycięzcy, finaliści, klienci i inni goście.

Zobacz wszystkich finalistów konkursu im. Miesa van der Rohe 2024: TUTAJ

Domy jednorodzinne

Inwestorzy projektu Trzy Szczyty mieli założenie, chcieli dom katalogowy. Po kilku spotkaniach ud...
Marzec 13, 2024
Projekt Willa Biała Magnolia to kolejna próba zmiany zastanego porządku rzeczy na krakowskiej dzi...
Luty 28, 2024

Wasze realizacje

Mieszkanie w Krakowie zostało zaaranżowane z myślą o właścicielu – miłośniku science fiction. Ins...
Luty 21, 2024
Dom jednorodzinny pod Krakowem. Inspiracje do projektu zaczerpnięte z różnych dziedzin sztuki- mu...
Styczeń 24, 2024

Materiały budowlane

Wygląd biura ma ogromny wpływ na atmosferę pracy. To, na jaką kolorystykę postawisz i jakie mebl...
Marzec 12, 2024
Źródło www.in360.pl
Umywalka wisząca to kwintesencja nowoczesności i funkcjonalności, idealna do każdej łazienki. Je...
Marzec 11, 2024

Konkursy

In this competition, we invite architects, designers, and dreamers to imagine the future of art as influenced and created by artificial intelligence. The challenge is to conceptualize what an AI ar...
Marzec 11, 2024
Instytut Wzornictwa Przemysłowego prezentuje wyjątkowe wyzwanie dla młodych kreatywnych umysłów – konkurs Young Design 2024 pod hasłem „REsponsibility – ODPOWIEDZIALNOŚĆ – ZRÓWNOWAŻONE PROJEKTOWANIE”
Marzec 4, 2024