Polska i Świat

Luty 10, 2009

Audytorium i centrum kongresowe

Auditorio y Centro de Congreso;  Fabrizio Barozzi, Alberto Veiga
Auditorio y Centro de Congreso; Fabrizio Barozzi, Alberto Veiga

Hiszpania, Murcia, Wybrzeże Águilas. Projekt: Fabrizio Barozzi, Alberto Veiga. Projekt ten wygrał pierwszą nagrodę w konkursie na centrum, kongresowe. Realizację przewiduje się na lata 2008-2010.

Budynek znajduję się na wschodnim skraju placu w formie trójkątnej, położonej na końcu rozległej zatoki na plaży de las Delicias de Águila (Hiszpania).

Projekt jest odpowiedzią na cechy charakterystyczne miejsca, w którym ma powstać realizacja: z jednej strony, potrzeba związku z tkanką miejską, z drugiej strony dopasowanie się do naturalnego krajobrazu w którym się znajduje.
Projekt przedstawia się więc, jako ukształtowana masa napięć różnych terenów, które ją otaczają; w kierunku miasta, oferuje jej częśc miejską; czyste wzniesienia, uporządkowane i powolne. Natomiast w kierunku morza, projekt kształtuje się w kierunku zatoki rozległymi, wklęsłymi przestrzeniami, które nawiązują związki z naturalnym, otaczającym krajobrazem i stara się otworzyc w kierunku horyzontu.

Poziom podstawowy sytuuje się na wysokości +6.25stopni powyżej poziomu morza, pozwalając zorganizować dwa piętra niższe. Łączą się one z restauracją otwartą w kierunku plaży oraz salą wielofunkcyjną z niezależnym wejściem, co daje dobrą komunikację z nadmorskim deptakiem.

Na ostatnim poziomie sytuuje się cafejka oraz przedsionek do sali konferencyjnej. Stąd, długie oraz rozciągnięte schody umożliwiają zejście na poziom +1 dając wejście na zewnętrzny taras.

Źródło: FTA

Tagi: architektura Fabrizio Barozzi Alberto Veiga

Zobacz także

Domy jednorodzinne

Projekt domu jednorodzinnego Parterowego PióroArchitekci-18. Ilość pokoi (w tym salon) : 5. Il...
Grudzień 29, 2021
Przykładowe rzuty 3d mieszkania jakie wykonujemy dla deweloperów i inwestorów nieruchomości. Dwu-...
Październik 27, 2021

Wasze realizacje

półki, półki na wymiar, półki bez widocznych wsporników, półki nad biurko
Cellaio - bardzo wytrzymałe na obciążenia (ok. 100 kg/mb) półki na książki lub dokumenty. Nr pro...
Maj 13, 2022
Trzy kąty w jedmym mieszkaniu. Półki na książki i ścianka telewizyjna w salonie.
Kwiecień 18, 2022

Materiały budowlane

      Kolor odgrywa bardzo ważną rolę w codziennym życiu. Ma ogromny wpływ na nas...
Kwiecień 28, 2022
    Bardzo często pomieszczenia na poddaszu posiadają okna dachowe, przez które wlewa...
Kwiecień 28, 2022

Konkursy

The monumental structure of the Silos, located in Buenos Aires on the Eastern side of Puerto Madero, is one of the few port constructions that persist in the neighbourhood and the only one that has...
Kwiecień 28, 2022
This competition encourages designers to review and redesign these promising abandoned sites through a regenerative lens. The proposed design should consider the speed of changes and development th...
Kwiecień 25, 2022