Polska i Świat

Luty 10, 2009

Audytorium i centrum kongresowe

Auditorio y Centro de Congreso;  Fabrizio Barozzi, Alberto Veiga
Auditorio y Centro de Congreso; Fabrizio Barozzi, Alberto Veiga

Hiszpania, Murcia, Wybrzeże Águilas. Projekt: Fabrizio Barozzi, Alberto Veiga. Projekt ten wygrał pierwszą nagrodę w konkursie na centrum, kongresowe. Realizację przewiduje się na lata 2008-2010.

Budynek znajduję się na wschodnim skraju placu w formie trójkątnej, położonej na końcu rozległej zatoki na plaży de las Delicias de Águila (Hiszpania).

Projekt jest odpowiedzią na cechy charakterystyczne miejsca, w którym ma powstać realizacja: z jednej strony, potrzeba związku z tkanką miejską, z drugiej strony dopasowanie się do naturalnego krajobrazu w którym się znajduje.
Projekt przedstawia się więc, jako ukształtowana masa napięć różnych terenów, które ją otaczają; w kierunku miasta, oferuje jej częśc miejską; czyste wzniesienia, uporządkowane i powolne. Natomiast w kierunku morza, projekt kształtuje się w kierunku zatoki rozległymi, wklęsłymi przestrzeniami, które nawiązują związki z naturalnym, otaczającym krajobrazem i stara się otworzyc w kierunku horyzontu.

Poziom podstawowy sytuuje się na wysokości +6.25stopni powyżej poziomu morza, pozwalając zorganizować dwa piętra niższe. Łączą się one z restauracją otwartą w kierunku plaży oraz salą wielofunkcyjną z niezależnym wejściem, co daje dobrą komunikację z nadmorskim deptakiem.

Na ostatnim poziomie sytuuje się cafejka oraz przedsionek do sali konferencyjnej. Stąd, długie oraz rozciągnięte schody umożliwiają zejście na poziom +1 dając wejście na zewnętrzny taras.

Źródło: FTA

Tagi: architektura Fabrizio Barozzi Alberto Veiga

Zobacz także

Domy jednorodzinne

Total area: 89 sq.m Location: Ukraine, Sumy Year: 2024 Modern and stylish guest house with a...
Lipiec 12, 2024
Projekt kameralnego osiedla 5 domów jednorodzinnych w Krakowie w sąsiedztwie Ojcowskiego Parku Na...
Marzec 20, 2024

Wasze realizacje

Cellaio to bardzo wytrzymałe na obciążenia (ok. 100kg/mb) półki na książki. Tworzone są zawsze n...
Lipiec 15, 2024
The design project for the layout of the apartment with an area of ​​51 sq.m includes rational us...
Lipiec 15, 2024

Materiały budowlane

Personalizacja i dostosowanie produktów do indywidualnych potrzeb, stają się kluczowymi elementa...
Lipiec 19, 2024
Personalizacja i dostosowanie produktów do indywidualnych potrzeb, stają się kluczowymi elementa...
Lipiec 19, 2024

Konkursy

Participants are invited to submit innovative adaptive-reuse projects focused on the “Youth Union Summer Retreat” building in Ohrid, working on the recovery of this modern heritage left unused for...
Lipiec 22, 2024
Throughout history, designers have employed drawings as a fundamental tool for the communication of ideas and visions. Drawings were used as a means of rendering abstract concepts and engaging the...
Lipiec 18, 2024