Polska i Świat

Wrzesień 15, 2008

Ben van Berkel - życiorys i architektura

Ben van Berkel, urodzony w Utrechcie, jest jedną z najbardziej aktywnych gwiazd architektury i jednym z najbardziej znanych współczesnych architektów holenderskich.

 

 

 

Studiował Rietveld Academy w Amsterdamie i Architectural Association w Londynie a następnie założył wspólnie z Caroline Bos niezależną firmę Berkel & Bos Architectuurbureau w Amsterdamie.

 

 

 

Uznanie międzynarodowej krytyki uzyskał niespodziewanie szybko dzięki takim realizacjom, jak the Moebius House, fasada NMR dla uniwersytetu w Utrechcie, czy jego pierwszy projekt Erasmus Bridge w Rotterdamie, który zresztą jest jednym z jego ulubionych projektów i jednocześnie symbolem miasta.

 

 

 

Na fali sukcesów i praktyki, którą nabywali, Berkel i Bos zdecydowali się założyć nową firmę United Net Studio (UNStudio), której celem było stworzenie sieci architektów i specjalistów od rozwoju i infrastruktury miejskiej.

 

 

 

Realizacje Berkela w ramach UNStudio to m.in. Mercedes Benz Museum w Stuttgarcie, fasada i renowacja wnętrza Galleria Departament w Seulu czy prywatna willa w Nowym Jorku.

 

 

 

Obecnie realizowane projekty to m.in. Graz Music Theatre i luksusowy Five Franklin Place w nowojorskiej dzielnicy mieszkalnej Tribeca.

 

www.wallpaper.com

 

Źródło: www.wallpaper.com

Autorzy:
ag

Tagi: Ben van Berkel architketura architekt

Domy jednorodzinne

Wizualizacje gotowego projektu domu jednorodzinnego. Projekt dostępny m.in. na https://www.extrad...
Sierpień 24, 2020
STODOŁA NA PRZESTRZAŁ Projekt domu jednorodzinnego w charakterze współczesnego domu wiejskiego -...
Sierpień 18, 2020

Wasze realizacje

Cellaio - pólki do salonu. Bardzo wytrzymałe (ok. 100 kg/mb) półki na książki bez widocznych wspo...
Maj 19, 2020
Stojąca biblioteczka stworzona na wymiar i wg indywidualnego projektu.
Maj 3, 2020

Materiały budowlane

Firma Aluprof wprowadziła do oferty nowy system moskitiery plisowanej MPH DUAL, która skutecznie...
Marzec 2, 2020
Duże przeszklenia na dobre wpisały się w nowoczesny wygląd elewacji nie tylko biurowców czy hotel...
Marzec 2, 2020

Konkursy

Weź udział w międzynarodowym konkursie dla architektów: Dom Przyszłości. Najlepszy projekt SunRoof 2020. Projektowanie Domu Przyszłości z dachem solarnym SunRoof przy użyciu BIMobject.
Wrzesień 18, 2020
Ministerstwo Klimatu wspiera ekologiczne i proklimatyczne inwestycje. Chcąc docenić starania projektantów, inwestorów i wykonawców z całej Polski nagrodzimy najlepszą zrealizowaną inwestycję, która...
Wrzesień 17, 2020