Polska i Świat

Grudzień 4, 2023

Browary Warszawskie nominowane do EUmies Awards 2024

Browary Warszawskie nominowane do Mies van der Rohe Awards 2024
Browary Warszawskie nominowane do Mies van der Rohe Awards 2024

Browary Warszawskie znalazły się wśród 362 projektów nominowanych do European Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Awards 2024

Browary Warszawskie powstały w wyniku rewitalizacji pofabrycznej części warszawskiej Woli, w kwartale wyznaczonym ulicami Grzybowską i Krochmalną. Obecnie są żywym fragmentem miasta, przyciągającym warszawiaków i turystów bogatą ofertą gastronomiczno-rozrywkową.

Potwierdzeniem sukcesu Browarów Warszawskich są liczne nagrody, które Echo Investment otrzymało w ostatnich latach, m.in.: tytuł najlepszej miejskiej rewitalizacji na świecie podczas MAPIC Awards 2022, GRAND PRIX oraz tytuł najlepszej przestrzeni publicznej w ramach konkursu Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy oraz tytuł Lidera Dostępności 2022 r.

Browary Warszawskie
Browary Warszawskie
Mies van der Rohe Awards 2024

W obecnej edycji konkursu na Nagrodę Mies van der Rohe, jury, składające się z uznanych osobowości i ekspertów świata europejskiej architektury wytypowało projekty z 38 krajów, w tym 9 z Polski. Wśród nich znalazły się Browary Warszawskie - miejsce, w którym współgrają architektura historyczna i nowoczesna, przestrzenie prywatne i publiczne, zieleń i zabudowania. Obiekt tworzy funkcjonalną całość, łącząc budynki mieszkalne i biurowe, przyciągając mieszkańców miasta otwartymi zielonymi strefami spotkań oraz dużym wyborem popularnych kawiarniami i restauracji, które mieszczą się w zrewitalizowanych zabudowaniach dawnych Browarów Warszawskich.

- EUmies Awards to jedna z najbardziej prestiżowych nagród, dlatego jesteśmy niezwykle dumni z tego wyróżnienia. Jury doceniło innowacyjny charakter Browarów Warszawskich, które zostały zaprojektowane tak, by stanowić integralną część miasta i realizować różne potrzeby jego mieszkańców, również społeczne. Współtworząc miasta jesteśmy świadomi odpowiedzialności jaka na nas spoczywa, a ta nominacja świadczy o tym, że nasze działania zdobyły międzynarodowe uznanie – komentuje Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment.

Browary Warszawskie wpisują się w najnowsze trendy urbanistyczne, zostały zaprojektowane w duchu poszanowania idei i działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Są odpowiedzią na wyzwania, przed którymi stoją dziś m.in. architekci i deweloperzy.

- W projekcie Browarów spełnialiśmy marzenie o mieście: otwartym, przyjaznym, ciekawym. Nie staraliśmy się kontynuować bieżących trendów budowania miast, lecz spróbowaliśmy przewidzieć (a może trochę sprowokować) nową modę: gdzie zamiast kolejnych zamkniętych enklaw, powstają dzielnice precyzyjnie włączone w istniejącą strukturę miasta, które nie tylko uzupełniają, ale też wzbogacają istniejącą tkankę miejską. Gdzie  budynki są ważne, ale stanowią przede wszystkim tło życia rozgrywającego się pomiędzy nimi – mówi Maciej  Rydz z pracowni JEMS Architekci.

Lista finalistów EUmies Awards 2024 zostanie ogłoszona w lutym, a zwycięzców w kwietniu 2024 r.

Browary Warszawskie
Browary Warszawskie
Browary Warszawskie
Browary Warszawskie

Autorzy:
dorota

Tagi: Browary Warszawskie EUmies Awards 2024 Nagroda

Domy jednorodzinne

Projekt Willa Biała Magnolia to kolejna próba zmiany zastanego porządku rzeczy na krakowskiej dzi...
Luty 28, 2024
si:ti studio Willa Leśna
Parterowa willa tworząca harmonijną i zrównoważoną przestrzeni życiową w otoczeniu lasu. Willa pr...
Luty 12, 2024

Wasze realizacje

Mieszkanie w Krakowie zostało zaaranżowane z myślą o właścicielu – miłośniku science fiction. Ins...
Luty 21, 2024
Dom jednorodzinny pod Krakowem. Inspiracje do projektu zaczerpnięte z różnych dziedzin sztuki- mu...
Styczeń 24, 2024

Materiały budowlane

Projektowanie kuchni w stylu skandynawskim to wyjątkowe wyzwanie, które wymaga zrozumienia nie t...
Luty 26, 2024
Drewniane komody nie tylko zdobią wnętrza swoją estetyką, ale również przyciągają uwagę trwałośc...
Luty 16, 2024

Konkursy

The “Re-Draw” competition aims to develop one drawing to ‘represent’ an iconic architectural piece. The participants are asked to draft one image, with absolute freedom of scale, technique, and lev...
Luty 28, 2024
KONKURS ARCHITEKTONICZNO-URBANISTYCZNY Integracji i Towarzystwa Urbanistów Polskich pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP.
Luty 28, 2024