Polska i Świat

Październik 21, 2013

Kamienica na Hożej w Warszawie

Hoża 55, fot.: Yareal
Hoża 55, fot.: Yareal

Od początku istnienia ulica Hoża uważana jest za jeden z najbardziej prestiżowych i znanych adresów w centrum Warszawy. Powstała w XVIII wieku ulica do dzisiaj zachowała przedwojenne zabudowania i swój kameralny charakter.

Na miejscu dawnej fabryki brązów i srebra Braci Łopieńskich powstał nowoczesny kompleks apartamentowy. Część elewacji frontowej stanowi zabytkowy mur pierzejowy dawnej manufaktury. W bryłę budynku wkomponowano również elementy fabrycznych maszyn, nawiązując tym samym do przeszłości tego miejsca.

Projekt architektoniczny inwestycji wykonany został przez firmę Grzegorczyk – Taillandier we współpracy z polskim biurem architektonicznym Kluczyński Architekt.

 

Hoża 55, fot.: yareal

 

 

Hoża 55, fot.: yareal

 

Hoża 55, fot.: yareal

Projekt obejmuje dwa kameralne budynki: pięciopiętrowy od frontu i sześciopiętrowy w głębi działki. Tworzą one zespół nowoczesnych apartamentów i penthousów. Łącznie znajdują się tam 62 apartamenty: od 35-metrowych lokali typu studio, aż po 177-metrowy penthouse z przestronnym tarasem na dachu i pięknym widokiem na centrum Warszawy.

Szczególną uwagę przy projektowaniu zwrócono na wysoką jakość części wspólnych. W projekcie znalazło się reprezentacyjne, przeszklone lobby, zielone patio widoczne z ulicy, do którego prowadzi wewnętrzne przejście udekorowane starą suwnicą – pozostałością po dawnej fabryce.
Kamienice posiadają dwupoziomowy garaż podziemny.

 

Hoża 55, fot.: yareal

 

Hoża 55, fot.: yareal

Tagi: domy wielorodzinne domy

Domy jednorodzinne

Projekt domu jednorodzinnego Parterowego PióroArchitekci-18. Ilość pokoi (w tym salon) : 5. Il...
Grudzień 29, 2021
Przykładowe rzuty 3d mieszkania jakie wykonujemy dla deweloperów i inwestorów nieruchomości. Dwu-...
Październik 27, 2021

Wasze realizacje

Trzy kąty w jedmym mieszkaniu. Półki na książki i ścianka telewizyjna w salonie.
Kwiecień 18, 2022
Odbudowa historycznej altany powstałej na początku XX wieku z inicjatywy łódzkiego fabrykanta, Ed...
Kwiecień 6, 2022

Materiały budowlane

      Kolor odgrywa bardzo ważną rolę w codziennym życiu. Ma ogromny wpływ na nas...
Kwiecień 28, 2022
    Bardzo często pomieszczenia na poddaszu posiadają okna dachowe, przez które wlewa...
Kwiecień 28, 2022

Konkursy

The monumental structure of the Silos, located in Buenos Aires on the Eastern side of Puerto Madero, is one of the few port constructions that persist in the neighbourhood and the only one that has...
Kwiecień 28, 2022
This competition encourages designers to review and redesign these promising abandoned sites through a regenerative lens. The proposed design should consider the speed of changes and development th...
Kwiecień 25, 2022