Polska i Świat

Październik 21, 2013

Kamienica na Hożej w Warszawie

Hoża 55, fot.: Yareal
Hoża 55, fot.: Yareal

Od początku istnienia ulica Hoża uważana jest za jeden z najbardziej prestiżowych i znanych adresów w centrum Warszawy. Powstała w XVIII wieku ulica do dzisiaj zachowała przedwojenne zabudowania i swój kameralny charakter.

Na miejscu dawnej fabryki brązów i srebra Braci Łopieńskich powstał nowoczesny kompleks apartamentowy. Część elewacji frontowej stanowi zabytkowy mur pierzejowy dawnej manufaktury. W bryłę budynku wkomponowano również elementy fabrycznych maszyn, nawiązując tym samym do przeszłości tego miejsca.

Projekt architektoniczny inwestycji wykonany został przez firmę Grzegorczyk – Taillandier we współpracy z polskim biurem architektonicznym Kluczyński Architekt.

 

Hoża 55, fot.: yareal

 

 

Hoża 55, fot.: yareal

 

Hoża 55, fot.: yareal

Projekt obejmuje dwa kameralne budynki: pięciopiętrowy od frontu i sześciopiętrowy w głębi działki. Tworzą one zespół nowoczesnych apartamentów i penthousów. Łącznie znajdują się tam 62 apartamenty: od 35-metrowych lokali typu studio, aż po 177-metrowy penthouse z przestronnym tarasem na dachu i pięknym widokiem na centrum Warszawy.

Szczególną uwagę przy projektowaniu zwrócono na wysoką jakość części wspólnych. W projekcie znalazło się reprezentacyjne, przeszklone lobby, zielone patio widoczne z ulicy, do którego prowadzi wewnętrzne przejście udekorowane starą suwnicą – pozostałością po dawnej fabryce.
Kamienice posiadają dwupoziomowy garaż podziemny.

 

Hoża 55, fot.: yareal

 

Hoża 55, fot.: yareal

Tagi: domy wielorodzinne domy

Domy jednorodzinne

Wizualizacje gotowego projektu domu jednorodzinnego. Projekt dostępny m.in. na https://www.extrad...
Sierpień 24, 2020
STODOŁA NA PRZESTRZAŁ Projekt domu jednorodzinnego w charakterze współczesnego domu wiejskiego -...
Sierpień 18, 2020

Wasze realizacje

Cellaio - pólki do salonu. Bardzo wytrzymałe (ok. 100 kg/mb) półki na książki bez widocznych wspo...
Maj 19, 2020
Stojąca biblioteczka stworzona na wymiar i wg indywidualnego projektu.
Maj 3, 2020

Materiały budowlane

Firma Aluprof wprowadziła do oferty nowy system moskitiery plisowanej MPH DUAL, która skutecznie...
Marzec 2, 2020
Duże przeszklenia na dobre wpisały się w nowoczesny wygląd elewacji nie tylko biurowców czy hotel...
Marzec 2, 2020

Konkursy

Weź udział w międzynarodowym konkursie dla architektów: Dom Przyszłości. Najlepszy projekt SunRoof 2020. Projektowanie Domu Przyszłości z dachem solarnym SunRoof przy użyciu BIMobject.
Wrzesień 18, 2020
Ministerstwo Klimatu wspiera ekologiczne i proklimatyczne inwestycje. Chcąc docenić starania projektantów, inwestorów i wykonawców z całej Polski nagrodzimy najlepszą zrealizowaną inwestycję, która...
Wrzesień 17, 2020