Polska i Świat

Luty 16, 2015

Nowe centrum konferencyjne Adidasa

Adidas Meet&Eat, autor projektu: COBE
Adidas Meet&Eat, autor projektu: COBE

Duńscy architekci z pracowni COBE, w listopadzie 2014 roku wygrali międzynarodowy konkurs architektoniczny na nowy reprezentacyjny budynek firmy Adidas w Niemczech, funkcjonujący pod nazwą Meet&Eat. W grudniu 2014 roku rozpoczęła się realizacja projektu.

Celem konkursu było zaprojektowanie centrum konferencyjnego, mieszczącego w sobie restaurację i showrooom. Obiekt będzie się mieścił przy siedzibie głównej firmy, mieszczącej się w rejonie południowych Niemiec w miejscowości Herzogenaurach. Duńska pracownia wygrała jako konsorcjum z pracownią COBE z Niemiec, firmą Knippers i Transsolar.

Architekci zaprojektowali budynek, który jest elastyczny w użytkowaniu, przyjazny użytkownikom i funkcjonalny, odpowiadając tym samym filozofii firmy, którą odzwierciedlają słowa: "wydajność, pasja, integralność i różnorodność."

Marka Adidas od zawsze jest znana ze swojej techniki i funkcjonalności, więc zaprojektowaliśmy budynek, który odzwierciedla i podkreśla te wartości. Adidas Meet&Eat miał zawierać w sobie wiele funkcji, w tym wewnętrzne i publiczne; więc to co stworzyliśmy jest wielofunkcyjne i elastyczne. Dzięki temu budynek może dopasować się do rożnych potrzeb - powiedział Dan Stubbergaard - założyciel i dyrektor kreatywny w pracowni COBE.

Budynek jest ściśle związany z otaczającym go kompleksem Adidasa. Jest ze wszystkich stron otwarty dzięki dużym przeszkleniom, sięgającym od podłogi po sufit. Przyroda jest również zapraszana do środka poprzez mały gród zimowy, gdzie pracownicy i goście mogą zjeść lunch czy odbyć spotkanie. Latem jest możliwość otworzenia niemal całej fasady budynku.

Budynek ma zostać oddany do użytku pod koniec 2018 roku.

Adidas Meet&Eat, autor projektu: COBE
Adidas Meet&Eat, autor projektu: COBE

Tagi: budynki

Domy jednorodzinne

Przykładowe rzuty 3d mieszkania jakie wykonujemy dla deweloperów i inwestorów nieruchomości. Dwu-...
Październik 27, 2021
Koncepcja projektu powstała w zasadzie poprzez zderzenie potrzeb klienta z uwarunkowaniami działk...
Październik 17, 2021

Wasze realizacje

Żywica epoxydowa / jesion / diody LED
Kontrowersyjna realizacja schodów przez umieszczenie ich w pomieszczeniu o mnogości wzorów, tekst...
Czerwiec 24, 2021
Półki na książki stworzonene wymiar i wg indywidualnego projektu.
Czerwiec 12, 2021

Materiały budowlane

Poradnik zawierający najważniejsze informacje na temat projektowania przestrzeni na poddaszu. Po...
Październik 25, 2021
Poradnik zawierający najważniejsze informacje na temat projektowania przestrzeni na poddaszu. Po...
Październik 25, 2021

Konkursy

The UIA, in partnership with UN-Habitat, today launches the UIA 2030 Award to promote the work of architects contributing to delivery of the UN 2030 Agenda for Sustainable Development together with...
Październik 26, 2021
Endorsed by the International Union of Architects (UIA), these Awards seek proposals that exhibit original interpretations of Turkish architect Turgut Cansever's design principles. These principles...
Październik 25, 2021