Polska i Świat

Styczeń 22, 2013

Operalab - wyróżnienie

Operalab - wyróżnienie; autor: Gonzalo del Val Diego de las Heras z Hiszpanii.
Operalab - wyróżnienie; autor: Gonzalo del Val Diego de las Heras z Hiszpanii.

Autorem projektu wyróżnionego jest Gonzalo del Val Diego de las Heras z Hiszpanii.

OperaLab vivaPiñata! - fragmenty opisu autorskiego

Propozycja ma na celu zmianę stałej kwadratowej struktury Opery i sztuk scenicznych w rodzaj zarówno Piñata lub Macedonia wypływających poza budynek jak i wymagających widoczności i oznakowania, stając się wydarzeniem oraz reklamą sezonu wiosna / lato w Warszawie.
Ten pawilon działa również w ramach teatralnej logiki historii. Ta otwarta skrzynia wygląda jak pojemnik pełen scenicznych elementów: drewniana ściana, widoczne kolorowe tomy w środku, nakłaniające przechodnia by przejść na drugą stronę.

Wnętrze

Dostęp jest możliwy przez mały korytarz, który prowadzi do placu zabaw elementów scenicznych. Pawilon spełnia również wszelkie wymagania techniczne, zapewnia kontrolę administracyjną, niezależny dostęp do sceny itp.

Opinia jury

jury przyznało wyróżnienie za niekonwencjonalne podejście do zadanego tematu. Ekspresyjna forma pawilonu, mieniąca się feerią barw jest interesującym konceptem wyróżniającym projekt spośród pozostałych. Addytywna koncepcja struktury pawilonu widoczna w jego tektonice pozwala na stworzenie bardzo charakterystycznej struktury, będącej postmodernistyczną redakcją założeń konkursowych oraz interesującym i wyszukanym odniesieniem do tożsamości teatru jako instytucji. Przemyślana gra z konwencjami oraz odniesieniami do świata sztuk performatywnych stanowi duży atut projektu.

Pawilon można czytać jako mobilną scenografię i rekwizytornię, która czasowo lokowana jest w przestrzeni miejskiej, pozwala w innowacyjny sposób realizować rozmaite aktywności artystyczne. ciekawym zabiegiem projektowym jest skontrastowanie ekspresyjnej nowoczesnej formy z tradycyjną metodą wykonania i prostotą zastosowanych materiałów. Jury zwróciło także uwagę na sposób prezentacji projektu. jako jedyny przedstawiony został w formie kolorowanego szkicu, co stanowi ciekawą alternatywę wobec cyfrowych hiperrealistycznych renderingów.

O konkursie

Konkurs Projektowanie tożsamości/tożsamość projektowania został rozstrzygnięty 11 stycznia 2013 roku, na podstawie werdyktu jury z dnia 21 grudnia 2012 roku. Na konkurs wpłynęło w terminie 115 prac z 10 krajów. jury konkursu obradowało w składzie: Jacek Frohlich, Konrad Kucza-Kuczyński, Boris Kudlička, Marcin Mostafa, Natalia Paszkowska, Jerzy Porębski, Tomasz Rygalik.

W kategorii architektura jury zdecydowało nie uhonorować żadnego projektu pierwszą nagrodą. Przyznano dwie drugie nagrody oraz wyróżnienie. Laureaci drugiego miejsca zostaną zaproszeni przez organizatorów konkursu do dalszych prac projektowych. Finalnie zostanie wyłoniony spośród nich zwycięzca.

Jury przyznało następujące nagrody:

Tagi: pawilon tymczasowy konkurs architektura

Domy jednorodzinne

Inwestorzy projektu Trzy Szczyty mieli założenie, chcieli dom katalogowy. Po kilku spotkaniach ud...
Marzec 13, 2024
Projekt Willa Biała Magnolia to kolejna próba zmiany zastanego porządku rzeczy na krakowskiej dzi...
Luty 28, 2024

Wasze realizacje

Mieszkanie w Krakowie zostało zaaranżowane z myślą o właścicielu – miłośniku science fiction. Ins...
Luty 21, 2024
Dom jednorodzinny pod Krakowem. Inspiracje do projektu zaczerpnięte z różnych dziedzin sztuki- mu...
Styczeń 24, 2024

Materiały budowlane

Wygląd biura ma ogromny wpływ na atmosferę pracy. To, na jaką kolorystykę postawisz i jakie mebl...
Marzec 12, 2024
Źródło www.in360.pl
Umywalka wisząca to kwintesencja nowoczesności i funkcjonalności, idealna do każdej łazienki. Je...
Marzec 11, 2024

Konkursy

In this competition, we invite architects, designers, and dreamers to imagine the future of art as influenced and created by artificial intelligence. The challenge is to conceptualize what an AI ar...
Marzec 11, 2024
Instytut Wzornictwa Przemysłowego prezentuje wyjątkowe wyzwanie dla młodych kreatywnych umysłów – konkurs Young Design 2024 pod hasłem „REsponsibility – ODPOWIEDZIALNOŚĆ – ZRÓWNOWAŻONE PROJEKTOWANIE”
Marzec 4, 2024