Polska i Świat

Październik 5, 2014

Projekt Przyszłości 2014

The Village by Sanjay Puri Architects
The Village by Sanjay Puri Architects

Galeria Sztuki Greater Victoria zaprojektowana dla Kanady, zdobyła nagrodę Projektu Przyszłości 2014 przyznawaną w ramach Światowego Festiwalu Architektury. Galeria zaprojektowane została przez pracownię 468796 Architecture + number TEN architectural group.

Jest to projekt, stworzony na konkurs, którego celem była renowacja i rozbudowa istniejącego obiektu. Jury WAF 2014, komentując swoją decyzję stwierdziła: zwycięski projekt jest kreatywny, nowoczesność szanuje w nim przeszłość a także użyte materiały współgrają z istniejącym ogrodem.

Projekt przyszłości WAF 2014 - Galeria Sztuki Greater Victoria by 468796 Architecture + number TEN architectural group
Projekt przyszłości WAF 2014 - Galeria Sztuki Greater Victoria by 468796 Architecture + number TEN architectural group

Projekty finałowe

Projekty architektoniczne, jeszcze niezrealizowane, które dostały się do finału konkursu WAF Award 2014 w kategorii Projekty Przyszłości.

Projekt obiektu komercyjnego

Centrum handlowe Isfahan Dreamland w Iranie, zaprojektowane przez Farshad Mehdizadeh Architects. Celem tu było znalezienie rozwiązania dla fasady budynku, przy już istniejącej konstrukcji, tak, aby współgrała z otoczeniem.

Centrum handlowe Isfahan Dreamland w Iranie, zaprojektowane przez Farshad Mehdizadeh Architects

Projekt obiektu kultury

W kategorii kultura wygrał projekt pomnika Wolności Prasy w Brazylii, zaprojektowany przez pracownię Gustavo Penna Arquiteto & Associados. Wykorzystanie szkła jako głównego materiału do pomnika jest tu symbolem wolności - krystalicznie czysta i delikatna zarazem. Pomnik składa się z dwóch elementów - pierwszy to struktura z przezroczystych szklanych paneli strukturalnych wspieranych przez metalowe kratownice, które tworzą obraz zewnętrznego budynku. Drugi element - to podziemia otoczone betonowymi ścianami, gdzie odbywają się projekcje multimedialne, spotkania, wystawy i uroczystości.

Freedom of The Press Monument by Gustavo Penna Arquiteto & Associates

Kategoria Zdrowie

Projekt rozbudowy szpitala, w Shenzhen, w Chinach, pracowni Leigh & Orange znalazł się w finale konkursu za zaprojektowanie obiektu w obrębie parku. Wedłuug jury projekt jest bardzo ambitny i innowacyjnie zaprojektowany w bardzo trudnym otoczeniu.

The Extension of The People's Hospital of Futian by Leigh & Orange

Dom jednorodzinny

Dom zaprojektowany został niedaleko Sydney, przez pracownię Ian Moore Architects. Zbudowany został na zboczu wzgórza, w sąsiedztwie gaju oliwnego.

The Olive Grove by Ian Moore Architects

Infrastruktura

W kategorii Infrastruktura wyróżniony został projekt Stadionu Centralnego Linköping w Szwecji, pracowni Sweco Architects.

Linkoping Central Station by Sweco Central Architects

Wypoczynek i rozwój

Wyróżniony został Hotel-Muzeum Antaky w Turcji, dla którego inspiracją były prowadzone niedaleko wykopaliska archeologiczne. Pomysł stoi w opozycji wobec typowych współczesnych hoteli 5-gwiazdkowych. Autorem projektu jest pracownia EAA-Emre Arolat Architects.

Yalikavak Marina Complex by EAA-Emre Arolat Architects

Urbanistyka

Wyróżniony został projekt urbanistyczny północno-zachodniego Cambridge w Wielkiej Brytanii, stworzony przez AECOM Design & Planning.Projekt został opracowany dla stworzenia nowego dystryktu i rozbudowy miasta, gdzie mieszały by się społeczności akademickie i miejskie.Projekt jest zgodny z założeniami zrównoważonego rozwoju i przyjazny dla ludzi.

North West Cambridge Masterplan by AECOM

Projekt biurowca

Wyróżniony został projekt budynku biurowego Agashiyan w Ahmedabad, w Indiach, zaprojektowanego przez Sanjay Puri Architects. Budynek ma stać się najwyższym budynkiem w całej okolicy, w odpowiedzi na szybko rosnącą gęstość zaludnienia. Na parterze znajdują się obiekty handlowe, na wyższych poziomach biura.

Agashiyan by Sanjay Puri Architects

Projekt eksperymentalny

Skyfarm (Podniebna farma) zaprojektowana we Włoszech przez pracownie Rogers Stirk Harbour + Partners and Arup Associates wyróżniona został w kategorii projekt eksperymentalny. Jest to propozycja eksponowana na Wystawie w Mediolanie w roku 2014, proponująca stworzenie pionowych farm. Otwarta struktura gwarantuje bezpośredni dostęp światła na każdym poziomie, tak potrzebnego do naturalnego wzrostu roślin.

Skyfarm by Rogers Stirk Harbour + Partners and Arup Associates

Projektu budynku edukacyjnego

Budynek Politechniki w Wietnamie, zaprojektowany został przez pracownię Vo Trong Nghia Architects.Jest częścią całego planu urbanistycznego uczelni w stolicy Wietnamu - Hanoi. Całe założenie urbanistyczne ma odpowiadać założeniom zrównoważonego rozwoju. Budynek jest pasywny i ma być niezależny energetycznie.

FPT Technology Building w Wietnamie by Vo Trong Nghia Architects

.

Projekt domu wielorodzinnego

The Village - projekt w Indiach został zaprojektowany jako apartamentowiec, z tarasami i gęstą roślinnością co jest odpowiedzią na panujący w tym kraju gorący klimat. Autorem projektu jest pracownia Sanjay Puri Architects.

The Village w Indiach by Sanjay Puri Architects.

Tagi: domy budynki WAF projekt

Domy jednorodzinne

Przykładowe rzuty 3d mieszkania jakie wykonujemy dla deweloperów i inwestorów nieruchomości. Dwu-...
Październik 27, 2021
Koncepcja projektu powstała w zasadzie poprzez zderzenie potrzeb klienta z uwarunkowaniami działk...
Październik 17, 2021

Wasze realizacje

Żywica epoxydowa / jesion / diody LED
Kontrowersyjna realizacja schodów przez umieszczenie ich w pomieszczeniu o mnogości wzorów, tekst...
Czerwiec 24, 2021
Półki na książki stworzonene wymiar i wg indywidualnego projektu.
Czerwiec 12, 2021

Materiały budowlane

Poradnik zawierający najważniejsze informacje na temat projektowania przestrzeni na poddaszu. Po...
Październik 25, 2021
Poradnik zawierający najważniejsze informacje na temat projektowania przestrzeni na poddaszu. Po...
Październik 25, 2021

Konkursy

The UIA, in partnership with UN-Habitat, today launches the UIA 2030 Award to promote the work of architects contributing to delivery of the UN 2030 Agenda for Sustainable Development together with...
Październik 26, 2021
Endorsed by the International Union of Architects (UIA), these Awards seek proposals that exhibit original interpretations of Turkish architect Turgut Cansever's design principles. These principles...
Październik 25, 2021