Polska i Świat

Październik 5, 2014

Projekt Przyszłości 2014

The Village by Sanjay Puri Architects
The Village by Sanjay Puri Architects

Galeria Sztuki Greater Victoria zaprojektowana dla Kanady, zdobyła nagrodę Projektu Przyszłości 2014 przyznawaną w ramach Światowego Festiwalu Architektury. Galeria zaprojektowane została przez pracownię 468796 Architecture + number TEN architectural group.

Jest to projekt, stworzony na konkurs, którego celem była renowacja i rozbudowa istniejącego obiektu. Jury WAF 2014, komentując swoją decyzję stwierdziła: zwycięski projekt jest kreatywny, nowoczesność szanuje w nim przeszłość a także użyte materiały współgrają z istniejącym ogrodem.

Projekt przyszłości WAF 2014 - Galeria Sztuki Greater Victoria by 468796 Architecture + number TEN architectural group
Projekt przyszłości WAF 2014 - Galeria Sztuki Greater Victoria by 468796 Architecture + number TEN architectural group

Projekty finałowe

Projekty architektoniczne, jeszcze niezrealizowane, które dostały się do finału konkursu WAF Award 2014 w kategorii Projekty Przyszłości.

Projekt obiektu komercyjnego

Centrum handlowe Isfahan Dreamland w Iranie, zaprojektowane przez Farshad Mehdizadeh Architects. Celem tu było znalezienie rozwiązania dla fasady budynku, przy już istniejącej konstrukcji, tak, aby współgrała z otoczeniem.

Centrum handlowe Isfahan Dreamland w Iranie, zaprojektowane przez Farshad Mehdizadeh Architects

Projekt obiektu kultury

W kategorii kultura wygrał projekt pomnika Wolności Prasy w Brazylii, zaprojektowany przez pracownię Gustavo Penna Arquiteto & Associados. Wykorzystanie szkła jako głównego materiału do pomnika jest tu symbolem wolności - krystalicznie czysta i delikatna zarazem. Pomnik składa się z dwóch elementów - pierwszy to struktura z przezroczystych szklanych paneli strukturalnych wspieranych przez metalowe kratownice, które tworzą obraz zewnętrznego budynku. Drugi element - to podziemia otoczone betonowymi ścianami, gdzie odbywają się projekcje multimedialne, spotkania, wystawy i uroczystości.

Freedom of The Press Monument by Gustavo Penna Arquiteto & Associates

Kategoria Zdrowie

Projekt rozbudowy szpitala, w Shenzhen, w Chinach, pracowni Leigh & Orange znalazł się w finale konkursu za zaprojektowanie obiektu w obrębie parku. Wedłuug jury projekt jest bardzo ambitny i innowacyjnie zaprojektowany w bardzo trudnym otoczeniu.

The Extension of The People's Hospital of Futian by Leigh & Orange

Dom jednorodzinny

Dom zaprojektowany został niedaleko Sydney, przez pracownię Ian Moore Architects. Zbudowany został na zboczu wzgórza, w sąsiedztwie gaju oliwnego.

The Olive Grove by Ian Moore Architects

Infrastruktura

W kategorii Infrastruktura wyróżniony został projekt Stadionu Centralnego Linköping w Szwecji, pracowni Sweco Architects.

Linkoping Central Station by Sweco Central Architects

Wypoczynek i rozwój

Wyróżniony został Hotel-Muzeum Antaky w Turcji, dla którego inspiracją były prowadzone niedaleko wykopaliska archeologiczne. Pomysł stoi w opozycji wobec typowych współczesnych hoteli 5-gwiazdkowych. Autorem projektu jest pracownia EAA-Emre Arolat Architects.

Yalikavak Marina Complex by EAA-Emre Arolat Architects

Urbanistyka

Wyróżniony został projekt urbanistyczny północno-zachodniego Cambridge w Wielkiej Brytanii, stworzony przez AECOM Design & Planning.Projekt został opracowany dla stworzenia nowego dystryktu i rozbudowy miasta, gdzie mieszały by się społeczności akademickie i miejskie.Projekt jest zgodny z założeniami zrównoważonego rozwoju i przyjazny dla ludzi.

North West Cambridge Masterplan by AECOM

Projekt biurowca

Wyróżniony został projekt budynku biurowego Agashiyan w Ahmedabad, w Indiach, zaprojektowanego przez Sanjay Puri Architects. Budynek ma stać się najwyższym budynkiem w całej okolicy, w odpowiedzi na szybko rosnącą gęstość zaludnienia. Na parterze znajdują się obiekty handlowe, na wyższych poziomach biura.

Agashiyan by Sanjay Puri Architects

Projekt eksperymentalny

Skyfarm (Podniebna farma) zaprojektowana we Włoszech przez pracownie Rogers Stirk Harbour + Partners and Arup Associates wyróżniona został w kategorii projekt eksperymentalny. Jest to propozycja eksponowana na Wystawie w Mediolanie w roku 2014, proponująca stworzenie pionowych farm. Otwarta struktura gwarantuje bezpośredni dostęp światła na każdym poziomie, tak potrzebnego do naturalnego wzrostu roślin.

Skyfarm by Rogers Stirk Harbour + Partners and Arup Associates

Projektu budynku edukacyjnego

Budynek Politechniki w Wietnamie, zaprojektowany został przez pracownię Vo Trong Nghia Architects.Jest częścią całego planu urbanistycznego uczelni w stolicy Wietnamu - Hanoi. Całe założenie urbanistyczne ma odpowiadać założeniom zrównoważonego rozwoju. Budynek jest pasywny i ma być niezależny energetycznie.

FPT Technology Building w Wietnamie by Vo Trong Nghia Architects

.

Projekt domu wielorodzinnego

The Village - projekt w Indiach został zaprojektowany jako apartamentowiec, z tarasami i gęstą roślinnością co jest odpowiedzią na panujący w tym kraju gorący klimat. Autorem projektu jest pracownia Sanjay Puri Architects.

The Village w Indiach by Sanjay Puri Architects.

Tagi: domy budynki WAF projekt

Domy jednorodzinne

Projekt domu jednorodzinnego Parterowego PióroArchitekci-18. Ilość pokoi (w tym salon) : 5. Il...
Grudzień 29, 2021
Przykładowe rzuty 3d mieszkania jakie wykonujemy dla deweloperów i inwestorów nieruchomości. Dwu-...
Październik 27, 2021

Wasze realizacje

półki, półki na wymiar, półki bez widocznych wsporników, półki nad biurko
Cellaio - bardzo wytrzymałe na obciążenia (ok. 100 kg/mb) półki na książki lub dokumenty. Nr pro...
Maj 13, 2022
Trzy kąty w jedmym mieszkaniu. Półki na książki i ścianka telewizyjna w salonie.
Kwiecień 18, 2022

Materiały budowlane

      Kolor odgrywa bardzo ważną rolę w codziennym życiu. Ma ogromny wpływ na nas...
Kwiecień 28, 2022
    Bardzo często pomieszczenia na poddaszu posiadają okna dachowe, przez które wlewa...
Kwiecień 28, 2022

Konkursy

Konkurs „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” adresowany jest do pracowni architektonicznych i samodzielnych architektów, w których projektach wykorzystano systemy firmy Aluprof. Ideą konkursu jest wyr...
Maj 24, 2022
The monumental structure of the Silos, located in Buenos Aires on the Eastern side of Puerto Madero, is one of the few port constructions that persist in the neighbourhood and the only one that has...
Kwiecień 28, 2022