Polska i Świat

Listopad 7, 2011

Projekt Roku 2011

Międzynarodowe lotnisko Hanimaadaoo - laureat nagrody Projekt Roku 2011 WAF. Autor projektu:Integrated Design Associates Limited z Hong Kongu
Międzynarodowe lotnisko Hanimaadaoo - laureat nagrody Projekt Roku 2011 WAF. Autor projektu:Integrated Design Associates Limited z Hong Kongu

Międzynardowe Lotnisko Hanimaadaoo na Malediwach zdobyło nagrodę Projekt Roku 2011 przyznawaną przez Międzynarodowy Festiwal Architektury 2011 w Barcelonie.

Nowe lotnisko, zaprojektowane przez pracownię architektoniczną Integrated Design Associates Limited z Hong Kongu ma znajdować się na wyspie, która jest zbyt mała, aby pomieścić na lądzie tak duży obiekty. Dlatego, w celu zaoszczędzenia miejsca zaprojektowano pływający terminal. Władze Malediwów wybrały ten projekt jako innowacyjny i ekologiczny.

Proponowany terminal jest w całości zbudowany na palach, nad wodą bez rekultywacji, tak aby zachować istniejące środowisko naturalne oraz naturalne wybrzeże wyspy. Wszyscy pasażerowie będą przedostawać się do budynku i z niego odjeżdżać na łodziach, przy czy obiekt jako jeden budynek jest bardzo łatwy w obsłudze. Modułowa budowa terminalu jest elastyczna pod kątem o ilości obsługiwanych pasażerów.
Dachy zbudowane są z drewnianych łuków, nawiązując do miejscowej tradycyjnej architektury.

Architektura ekologiczna

W obiekcie wykorzystano naturalną wentylacjję, efektywną ochronę przeciwsłoneczną oraz hudrotermiczne chłodzenie, co znaczenie zmniejsza zapotrzebowanie na pełną klimatyzację..
Ekologiczna konstrukcja zapewnia, że będzie to jeden z najbardziej na świecie energetycznie efektywnych budynków i przyjaznych dla środowiska naturalnego .

Źródło: WAF

Autorzy:
dorota

Tagi: lotnisko WAF 2011 architektura ekologiczna

Domy jednorodzinne

Projekt domu jednorodzinnego Parterowego PióroArchitekci-18. Ilość pokoi (w tym salon) : 5. Il...
Grudzień 29, 2021
Przykładowe rzuty 3d mieszkania jakie wykonujemy dla deweloperów i inwestorów nieruchomości. Dwu-...
Październik 27, 2021

Wasze realizacje

Żywica epoxydowa / jesion / diody LED
Kontrowersyjna realizacja schodów przez umieszczenie ich w pomieszczeniu o mnogości wzorów, tekst...
Czerwiec 24, 2021
Półki na książki stworzonene wymiar i wg indywidualnego projektu.
Czerwiec 12, 2021

Materiały budowlane

             Świetlik dachowy to nowy produkt firmy VELUX w s...
Grudzień 13, 2021
Przedszkole w Kiełczowie
Wielkoformatowe płyty z możliwością niemal dowolnego nadruku stanowią doskonałe rozwiązanie dla f...
Listopad 15, 2021

Konkursy

The International Union of Architects (UIA) and Rehabilitation International (RI) are jointly inviting submissions for a twenty-first century symbol of accessibility to represent their core values...
Styczeń 18, 2022
We invite you to design a small scaled HOME for 2 working individuals of any age group optimized for spatialeciency to fulfill all the needs of its users.
Styczeń 10, 2022