Polska i Świat

Listopad 7, 2011

Projekt Roku 2011

Międzynarodowe lotnisko Hanimaadaoo - laureat nagrody Projekt Roku 2011 WAF. Autor projektu:Integrated Design Associates Limited z Hong Kongu
Międzynarodowe lotnisko Hanimaadaoo - laureat nagrody Projekt Roku 2011 WAF. Autor projektu:Integrated Design Associates Limited z Hong Kongu

Międzynardowe Lotnisko Hanimaadaoo na Malediwach zdobyło nagrodę Projekt Roku 2011 przyznawaną przez Międzynarodowy Festiwal Architektury 2011 w Barcelonie.

Nowe lotnisko, zaprojektowane przez pracownię architektoniczną Integrated Design Associates Limited z Hong Kongu ma znajdować się na wyspie, która jest zbyt mała, aby pomieścić na lądzie tak duży obiekty. Dlatego, w celu zaoszczędzenia miejsca zaprojektowano pływający terminal. Władze Malediwów wybrały ten projekt jako innowacyjny i ekologiczny.

Proponowany terminal jest w całości zbudowany na palach, nad wodą bez rekultywacji, tak aby zachować istniejące środowisko naturalne oraz naturalne wybrzeże wyspy. Wszyscy pasażerowie będą przedostawać się do budynku i z niego odjeżdżać na łodziach, przy czy obiekt jako jeden budynek jest bardzo łatwy w obsłudze. Modułowa budowa terminalu jest elastyczna pod kątem o ilości obsługiwanych pasażerów.
Dachy zbudowane są z drewnianych łuków, nawiązując do miejscowej tradycyjnej architektury.

Architektura ekologiczna

W obiekcie wykorzystano naturalną wentylacjję, efektywną ochronę przeciwsłoneczną oraz hudrotermiczne chłodzenie, co znaczenie zmniejsza zapotrzebowanie na pełną klimatyzację..
Ekologiczna konstrukcja zapewnia, że będzie to jeden z najbardziej na świecie energetycznie efektywnych budynków i przyjaznych dla środowiska naturalnego .

Źródło: WAF

Autorzy:
dorota

Tagi: lotnisko WAF 2011 architektura ekologiczna

Domy jednorodzinne

Inwestor marzył o domu zgodnym z zasadami Feng Shui. Dom miał być również harmonijny oraz ekologi...
Czerwiec 2, 2022
Projekt domu jednorodzinnego Parterowego PióroArchitekci-18. Ilość pokoi (w tym salon) : 5. Il...
Grudzień 29, 2021

Wasze realizacje

półki, półki na wymiar, półki bez widocznych wsporników, półki nad biurko
Cellaio - bardzo wytrzymałe na obciążenia (ok. 100 kg/mb) półki na książki lub dokumenty. Nr pro...
Maj 13, 2022
Trzy kąty w jedmym mieszkaniu. Półki na książki i ścianka telewizyjna w salonie.
Kwiecień 18, 2022

Materiały budowlane

Urządzając swoją sypialnię, warto postawić na ponadczasowe i eleganckie wzornictwo, jak również...
Czerwiec 15, 2022
      Kolor odgrywa bardzo ważną rolę w codziennym życiu. Ma ogromny wpływ na nas...
Kwiecień 28, 2022

Konkursy

Urząd m.st. Warszawy-Urząd Dzielnicy Wawer zaprasza do jednoetapowego konkursu architektonicznego na opracowanie koncepcji PAR.
Lipiec 20, 2022
Przedmiotem Konkursu jest wykonanie koncepcji architektonicznej modernizacji i rozbudowy budynku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej oraz spójnej, całościowej koncepcji zagospodarowania...
Lipiec 4, 2022