Polska i Świat

Wrzesień 15, 2010

Rozbudowa Crocker Art Museum

Rozbudowa 125-letniego Crocker Art  Museum, autor projektu: Gwathmey Siegel & Associates Architects
Rozbudowa 125-letniego Crocker Art Museum, autor projektu: Gwathmey Siegel & Associates Architects

Rozbudowa muzeum o pawilon Teel Family, uzupełnia 125-letnią strukturę historycznego budynku, który stanowi jedną z pierwszych budowli muzealnych na terenie Stanów Zjednoczonych.

Projektowanie nowego budynku Crocker Art Museum to praca nad dowiązaniem do historycznej jego części nowego budynku; wpisanie go w zieloną przestrzeń przed Muzeum i zachęcenia ludzi, podróżujących sąsiadującą autostradą, do odwiedzenia obiektu. Ponadto projekt musiał przewidzieć elastyczną przestrzeń dla bieżącej i przyszłej rozbudowy.

Cel rozbudowy
Rozbudowa ta, oprócz tego, że stworzy przestrzeń dla wystaw okresowych i ekspozycji stałych, służyć będzie również do celów edukacyjnych. Umożliwi stworzenie przestrzeni studia artystycznego, utworzenia centrum szkolenia nauczycieli, przestrzeni dla programowania artystycznych inicjatyw dla dzieci i dorosłych, oraz umieszczenia dużej biblioteki. Znajdą się tam także przestrzenie dla wystaw twórczości studentów i galerii edukacyjnych.

Dostarczy muzeum również przestrzenie potrzebne do przechowywania i konserwacji własnych zbiorów, w tym laboratorium konserwacji obiektów sztuki. Nowe udogodnienia dla publiczności to także audytorium na 260 miejsc siedzących, kawiarnia z wewnętrzną i zewnętrzną przestrzenią użytkową i wreszcie całkowicie przebudowany sklep.

Rozbudowa Crocker Art Museum - wnętrze

Funkcja i komunikacja
Nowe galerie są bezpośrednio połączone z istniejącym budynkiem Art Gallery, pozwalając na łatwe przemieszczanie się pomiędzy nowa i starą strukturą obiektu. Komunikacja pomiędzy dwoma strukturami budynku odbywać się może zarówno pionowo jak i poziomo prowadząc do bardzo silnej integracji starej i nowej części muzeum. Głównymi cechami tak pomyślanej koncepcji kompleksu jest: silna współpraca, specjalizacja poszczególnych przestrzeni oraz wrażliwość na potrzeby użytkownika. Te właściwości obiektu stawiają rozbudowane muzeum Crocker na równi z rozwiązaniami architektonicznymi nowych muzeów światowych.

Autorem projektu jest pracownia Gwathmey Siegel & Associates Architects. Otwarcie dla publiczności przewidziano na dzień 10 października 2010 roku.

Autorzy:
tłumaczenie: A. Paluchowski

Tagi: muzeum rozbudowa architektura USA

Domy jednorodzinne

Projekt domu jednorodzinnego Parterowego PióroArchitekci-18. Ilość pokoi (w tym salon) : 5. Il...
Grudzień 29, 2021
Przykładowe rzuty 3d mieszkania jakie wykonujemy dla deweloperów i inwestorów nieruchomości. Dwu-...
Październik 27, 2021

Wasze realizacje

Żywica epoxydowa / jesion / diody LED
Kontrowersyjna realizacja schodów przez umieszczenie ich w pomieszczeniu o mnogości wzorów, tekst...
Czerwiec 24, 2021
Półki na książki stworzonene wymiar i wg indywidualnego projektu.
Czerwiec 12, 2021

Materiały budowlane

             Świetlik dachowy to nowy produkt firmy VELUX w s...
Grudzień 13, 2021
Przedszkole w Kiełczowie
Wielkoformatowe płyty z możliwością niemal dowolnego nadruku stanowią doskonałe rozwiązanie dla f...
Listopad 15, 2021

Konkursy

The International Union of Architects (UIA) and Rehabilitation International (RI) are jointly inviting submissions for a twenty-first century symbol of accessibility to represent their core values...
Styczeń 18, 2022
We invite you to design a small scaled HOME for 2 working individuals of any age group optimized for spatialeciency to fulfill all the needs of its users.
Styczeń 10, 2022