Polska i Świat

Marzec 3, 2009

Solaris Center

Przy Placu Kopernika w Opolu, czwartego marca 2009 roku, zostanie otwarta najnowsza inwestycja Irlandzkiej Grupy Inwestycyjnej – Galeria Handlowa Solaris Center.

Solaris Center

Projekt integruje funkcjonujący od 6 lat multipleks kinowy z pasażami handlowo–usługowymi, tworząc unikalny układ urbanistyczny, który pomimo swej współczesności doskonale harmonizuje z otoczeniem zabytkowej starówki Opola.

Solaris Center

Komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna
Są to atuty projektu, który miał na celu zapewnienie komfortu klientom Solaris Center. Do galerii prowadzą 3 wejścia: od strony pl. Kopernika, od ul. Oleskiej oraz od ul. Żeromskiego. Na styku ulic Oleskiej i Żeromskiego powstało bezkolizyjne rondo, a ulica Sienkiewicza sąsiadująca z Solaris Center została wyłączona z ruchu i zmieniona na bulwar miejski, co pozwoliło zaoferować opolanom nową przestrzeń spacerową miasta.

Solaris Center

Solaris Center

Historia Miejsca
Usytuowany przy Placu Kopernika, Solaris Center doskonale wpisuje się w bogatą tradycję Opola. Na przełomie XIX i XX wieku funkcjonował tu browar, później targowisko.

Jedną z niepowtarzalnych atrakcji, jakie twórcy Solaris Center przygotowali dla odwiedzających je gości jest „Obserwatorium Słoneczne”, którego otwarcie zaplanowano na koniec kwietnia tego roku. Będzie to pierwsze na świecie obserwatorium słoneczne w centrum handlowym, umożliwiające prowadzenie ciągłych obserwacji Słońca.

Po raz pierwszy w Polsce uruchomiona zostanie również „Interaktywna Podłoga”, która dostarczy mieszkańcom Opola nowych wrażeń i, na której między innymi będzie można zagrać w „kosmiczne piłkarzyki”.

Tagi: architektura centrum handlowe

Domy jednorodzinne

Inwestorzy projektu Trzy Szczyty mieli założenie, chcieli dom katalogowy. Po kilku spotkaniach ud...
Marzec 13, 2024
Projekt Willa Biała Magnolia to kolejna próba zmiany zastanego porządku rzeczy na krakowskiej dzi...
Luty 28, 2024

Wasze realizacje

Mieszkanie w Krakowie zostało zaaranżowane z myślą o właścicielu – miłośniku science fiction. Ins...
Luty 21, 2024
Dom jednorodzinny pod Krakowem. Inspiracje do projektu zaczerpnięte z różnych dziedzin sztuki- mu...
Styczeń 24, 2024

Materiały budowlane

Wygląd biura ma ogromny wpływ na atmosferę pracy. To, na jaką kolorystykę postawisz i jakie mebl...
Marzec 12, 2024
Źródło www.in360.pl
Umywalka wisząca to kwintesencja nowoczesności i funkcjonalności, idealna do każdej łazienki. Je...
Marzec 11, 2024

Konkursy

In this competition, we invite architects, designers, and dreamers to imagine the future of art as influenced and created by artificial intelligence. The challenge is to conceptualize what an AI ar...
Marzec 11, 2024
Instytut Wzornictwa Przemysłowego prezentuje wyjątkowe wyzwanie dla młodych kreatywnych umysłów – konkurs Young Design 2024 pod hasłem „REsponsibility – ODPOWIEDZIALNOŚĆ – ZRÓWNOWAŻONE PROJEKTOWANIE”
Marzec 4, 2024