Polska i Świat

Marzec 3, 2009

Solaris Center

Przy Placu Kopernika w Opolu, czwartego marca 2009 roku, zostanie otwarta najnowsza inwestycja Irlandzkiej Grupy Inwestycyjnej – Galeria Handlowa Solaris Center.

Solaris Center

Projekt integruje funkcjonujący od 6 lat multipleks kinowy z pasażami handlowo–usługowymi, tworząc unikalny układ urbanistyczny, który pomimo swej współczesności doskonale harmonizuje z otoczeniem zabytkowej starówki Opola.

Solaris Center

Komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna
Są to atuty projektu, który miał na celu zapewnienie komfortu klientom Solaris Center. Do galerii prowadzą 3 wejścia: od strony pl. Kopernika, od ul. Oleskiej oraz od ul. Żeromskiego. Na styku ulic Oleskiej i Żeromskiego powstało bezkolizyjne rondo, a ulica Sienkiewicza sąsiadująca z Solaris Center została wyłączona z ruchu i zmieniona na bulwar miejski, co pozwoliło zaoferować opolanom nową przestrzeń spacerową miasta.

Solaris Center

Solaris Center

Historia Miejsca
Usytuowany przy Placu Kopernika, Solaris Center doskonale wpisuje się w bogatą tradycję Opola. Na przełomie XIX i XX wieku funkcjonował tu browar, później targowisko.

Jedną z niepowtarzalnych atrakcji, jakie twórcy Solaris Center przygotowali dla odwiedzających je gości jest „Obserwatorium Słoneczne”, którego otwarcie zaplanowano na koniec kwietnia tego roku. Będzie to pierwsze na świecie obserwatorium słoneczne w centrum handlowym, umożliwiające prowadzenie ciągłych obserwacji Słońca.

Po raz pierwszy w Polsce uruchomiona zostanie również „Interaktywna Podłoga”, która dostarczy mieszkańcom Opola nowych wrażeń i, na której między innymi będzie można zagrać w „kosmiczne piłkarzyki”.

Tagi: architektura centrum handlowe

Domy jednorodzinne

Niewielki budynek jednorodzinny w nowoczesnej formie i tradycyjnych materiałach
Kwiecień 24, 2021
Villa Marie is situated on a south orientated slope in the alpine foothill region of Upper Austri...
Styczeń 12, 2021

Wasze realizacje

Półki na książki stworzonene wymiar i wg indywidualnego projektu.
Czerwiec 12, 2021
Cellaio - ścianka TV w majowym numerze pisma Weranda
Czerwiec 5, 2021

Materiały budowlane

FRONTROCK SUPER to idealny produkt do rozwiązań, gdzie kluczowa jest jakość i odporność mechanicz...
Kwiecień 20, 2021
Folie Grzewcze ELEKTRA WoodTec2™ są gotowymi do układania elementami grzejnymi. Składają się z u...
Kwiecień 7, 2021

Konkursy

Przedmiotem Konkursu w I etapie jest: sporządzenie przez Uczestników Konkursu - zgodnie z warunkami Regulaminu koncepcji urbanistyczno-architektonicznej części centrum Mysłowic w pierwszym etapie,...
Maj 31, 2021
Nominations for The Daylight Award 2022, the dual prize for research and architecture are now open. This is a unique opportunity for researchers and architects to acknowledge fellow professionals...
Maj 31, 2021