Polska i Świat

Październik 23, 2023

Swobodna SPOT we Wrocławiu

Swobodna SPOT we Wrocławiu
Swobodna SPOT we Wrocławiu

We Wrocławiu powstaną dwa biurowce i łączący je zielony, miejski pasaż. Obiekt zaprojektowali architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates.

W pierwszej kolejności powstanie 11-piętrowy budynek o powierzchni 16 000 mkw. położony na skrzyżowaniu ulic Swobodnej i Gwiaździstej. Zakończenie budowy planowane jest na II kwartał 2025 r. Oddanie drugiego budynku planowane jest na III kwartał 2026 r.

Mocno wierzymy w biznesowy potencjał Wrocławia. Stolica Dolnego Śląska skutecznie przyciąga inwestorów, a bogata oferta edukacyjna, rozrywkowa i kulturalna to atuty miasta, z których korzystają zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Potwierdza to pierwsze miejsce w rankingu fDi Intelligence dla średnich europejskich miast w kategorii "Przyjazność dla biznesu". Swobodna SPOT czerpie z naszych najlepszych doświadczeń i najnowszych trendów biurowych – mówi Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalna w Echo Investment.

Swobodna SPOT we Wrocławiu
Założenia projektowe

Swobodna SPOT to nie tylko wygodne i nowoczesne biura. W parterze znajdzie się restauracja, kawiarnia, lokale handlowe i przestrzenie wspólne do nieformalnych spotkań. Deweloper i projektanci zadbali także o przyjazną miejską przestrzeń pomiędzy budynkami. Będzie to idealne miejsce, żeby odpocząć wśród zieleni, napić się kawy, zjeść lunch czy po prostu spędzić czas na świeżym powietrzu.

Projektując Swobodna SPOT dużo uwagi poświęciliśmy na harmonijne wkomponowanie projektu w otaczającą tkankę miejską. Zależało nam na stworzeniu przyjaznego miejsca, które będzie dobrze służyć przyszłym pracownikom oraz najbliższej okolicy. Budowanie nowych relacji służbowych i społecznych wesprze zielony miejski pasaż inspirowany krajobrazem górskiego kanionu. Stopniowe uskoki wieńczące obie bryły nadadzą im dynamiki i stworzą tarasy rekreacyjne na dachach, – dodaje Krzysztof Pydo, architekt z pracowni Kuryłowicz & Associates.

W projektowaniu nowoczesnej przestrzeni biurowej szczególne znaczenie ma wpływ na środowisko naturalne. Swobodna SPOT będzie jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie zielonych budynków we Wrocławiu. Energooszczędny biurowiec będzie mógł pochwalić się przyjaznymi dla klimatu rozwiązaniami, takimi jak np. częściowe wykorzystanie wody szarej do podlewania roślin. Obiekt będzie też wyposażony w technologię oczyszczania powietrza w jego wnętrzach. W myśl certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent, już na etapie budowy Echo Investment zadba o racjonalne gospodarowanie energią i wodą oraz monitoring odpadów. Wysoką jakość łączności cyfrowej i rozwiązań teletechnicznych potwierdzą certyfikacje WiredScore i SmartScore. Na terenie inwestycji znajdą się stacje do ładowania aut elektrycznych, a także stojaki i szatnie z prysznicami dla rowerzystów.

Swobodna SPOT we Wrocławiu
Swobodna SPOT we Wrocławiu
Swobodna SPOT we Wrocławiu
Swobodna SPOT we Wrocławiu

Tagi: architektura biurowiec Wrocław

Domy jednorodzinne

Projekt kameralnego osiedla 5 domów jednorodzinnych w Krakowie w sąsiedztwie Ojcowskiego Parku Na...
Marzec 20, 2024
Inwestorzy projektu Trzy Szczyty mieli założenie, chcieli dom katalogowy. Po kilku spotkaniach ud...
Marzec 13, 2024

Wasze realizacje

Ścianka telewizyjna stworzona na wymiar i wg indywidualnego projetu www.facebook.com/cellaio
Kwiecień 11, 2024
Bardzo wytrzymałe na obciążenia (ok.100kg/mb półki na książki tworzone na wymiar i wg indywidualn...
Kwiecień 11, 2024

Materiały budowlane

Źródło: unsplash.com
Pielęgnacja trawnika to wyzwanie, na które składa się wiele elementów, w tym walka z niepożądany...
Czerwiec 3, 2024
Nie od dziś światło dzienne wykorzystywane jest w architekturze i sztuce. Jego umiejętne zastoso...
Czerwiec 3, 2024

Konkursy

Poznaliśmy jurorów V edycji konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”. Najciekawsze obiekty bazujące na rozwiązaniach lidera rynku wybiorą wybitni architekci i przedstawiciele branży budowlanej.
Czerwiec 19, 2024
Kyoto Global Design Awards honors extraordinary designers from around the world. Our Jury members are diverse, independent and are responsible for selecting award-winning design projects, thus prov...
Czerwiec 17, 2024