Polska i Świat

Październik 23, 2023

Swobodna SPOT we Wrocławiu

Swobodna SPOT we Wrocławiu
Swobodna SPOT we Wrocławiu

We Wrocławiu powstaną dwa biurowce i łączący je zielony, miejski pasaż. Obiekt zaprojektowali architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates.

W pierwszej kolejności powstanie 11-piętrowy budynek o powierzchni 16 000 mkw. położony na skrzyżowaniu ulic Swobodnej i Gwiaździstej. Zakończenie budowy planowane jest na II kwartał 2025 r. Oddanie drugiego budynku planowane jest na III kwartał 2026 r.

Mocno wierzymy w biznesowy potencjał Wrocławia. Stolica Dolnego Śląska skutecznie przyciąga inwestorów, a bogata oferta edukacyjna, rozrywkowa i kulturalna to atuty miasta, z których korzystają zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Potwierdza to pierwsze miejsce w rankingu fDi Intelligence dla średnich europejskich miast w kategorii "Przyjazność dla biznesu". Swobodna SPOT czerpie z naszych najlepszych doświadczeń i najnowszych trendów biurowych – mówi Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalna w Echo Investment.

Swobodna SPOT we Wrocławiu
Założenia projektowe

Swobodna SPOT to nie tylko wygodne i nowoczesne biura. W parterze znajdzie się restauracja, kawiarnia, lokale handlowe i przestrzenie wspólne do nieformalnych spotkań. Deweloper i projektanci zadbali także o przyjazną miejską przestrzeń pomiędzy budynkami. Będzie to idealne miejsce, żeby odpocząć wśród zieleni, napić się kawy, zjeść lunch czy po prostu spędzić czas na świeżym powietrzu.

Projektując Swobodna SPOT dużo uwagi poświęciliśmy na harmonijne wkomponowanie projektu w otaczającą tkankę miejską. Zależało nam na stworzeniu przyjaznego miejsca, które będzie dobrze służyć przyszłym pracownikom oraz najbliższej okolicy. Budowanie nowych relacji służbowych i społecznych wesprze zielony miejski pasaż inspirowany krajobrazem górskiego kanionu. Stopniowe uskoki wieńczące obie bryły nadadzą im dynamiki i stworzą tarasy rekreacyjne na dachach, – dodaje Krzysztof Pydo, architekt z pracowni Kuryłowicz & Associates.

W projektowaniu nowoczesnej przestrzeni biurowej szczególne znaczenie ma wpływ na środowisko naturalne. Swobodna SPOT będzie jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie zielonych budynków we Wrocławiu. Energooszczędny biurowiec będzie mógł pochwalić się przyjaznymi dla klimatu rozwiązaniami, takimi jak np. częściowe wykorzystanie wody szarej do podlewania roślin. Obiekt będzie też wyposażony w technologię oczyszczania powietrza w jego wnętrzach. W myśl certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent, już na etapie budowy Echo Investment zadba o racjonalne gospodarowanie energią i wodą oraz monitoring odpadów. Wysoką jakość łączności cyfrowej i rozwiązań teletechnicznych potwierdzą certyfikacje WiredScore i SmartScore. Na terenie inwestycji znajdą się stacje do ładowania aut elektrycznych, a także stojaki i szatnie z prysznicami dla rowerzystów.

Swobodna SPOT we Wrocławiu
Swobodna SPOT we Wrocławiu
Swobodna SPOT we Wrocławiu
Swobodna SPOT we Wrocławiu

Tagi: architektura biurowiec Wrocław

Domy jednorodzinne

si:ti studio
Istotą pracy nad projektem domu było znalezienie przejrzystej struktury przestrzenno-funkcjonalne...
Listopad 19, 2023
Pomysł na projekt domu odpornego na zmiany klimatyczne był inspirowany licznymi klęskami żywiołow...
Sierpień 22, 2023

Wasze realizacje

Idea architektoniczna to otwarty zbiór elementów poetyckich i matematycznych, aspektów efemeryczn...
Listopad 22, 2023
Liberty House to dom który próbuje reinterpretować wzorce charakterystyczne dla krakowskiej archi...
Listopad 9, 2023

Materiały budowlane

FAKRO - okna do dachów płaskich
Naturalne światło jest niezbędne dla naszego zdrowia. Dzięki oknom do dachów płaskich można dośw...
Październik 9, 2023
FAKRO - okna do dachów płaskich
Naturalne światło jest niezbędne dla naszego zdrowia. Dzięki oknom do dachów płaskich można dośw...
Październik 9, 2023

Konkursy

The Minister Responsible for the Capitale-Nationale region, Jonatan Julien, is officially inviting landscape architects, urban designers, urban planners, and other environmental design professional...
Grudzień 1, 2023
The International VELUX Award (IVA) is a biennial ideas competition for students of architecture. It invites students from all over the world to create projects investigating the role of daylight i...
Listopad 29, 2023