Pracownie architektoniczne

Wrzesień 2, 2022

DD Architekci Sp. z O.O.

Pełne dane tego profilu dostępne są jedynie dla zalogowanych użytkowników

Biuro architektoniczne DD ARCHITEKCI powstało w Gliwicach w 2011 r. a od roku 2013 mieści się w Katowicach. To Śląsk jest miejscem narodzin i inspiracji dla tego przedsięwzięcia. Jednak duży wpływ na naszą prace ma stolica Gór Świętokrzyskich, czyli Kielce. To połączenie tych dwóch energii tych miejsc napędza nasze biuro. Tradycja, historia, ludzie i niepowtarzalny klimat tych przestrzeni ma ogromny wpływ na naszą prace. Te miejsca tworzą naszą tożsamość i od zawsze kształtowały nasz sposób myślenia.

Architekt Dariusz Dudek założył pracownie DD ARCHITEKCI z potrzeby niezależności i stworzenia miejsca gdzie tworzyć się będzie prawdziwą, szczerą architekturę, której wyznacznikiem nie jest wyłącznie aspekt finansowy, ale potrzeba robienia rzeczy kreatywnych, potrzebnych i po prostu wartościowych. Dziś projektujemy dla prywatnych inwestorów oraz firm z Polski i zagranicy. Bierzemy udział w różnorodnych konkursach i współpracujemy z innymi biurami. Od 2008 roku mieliśmy przyjemność i zaszczyt współpracować i pobierać nauki od architekta Stanisława Niemczyka, co odmieniło nasze spojrzenie na architekturę i sposób podejścia do zawodu architekta.

Tworzymy projekty w każdej skali od wnętrz, poprzez domy jednorodzinne aż po budynki przemysłowe i użyteczności publicznej. Zawsze jednak przyświecają nam te same zasady i idee, jak logika rozwiązań, pragmatyzm, prostota, funkcjonalność, profesjonalizm i ekonomia budynku, ale także czynniki takie jak odczuwanie i zmysłowość architektury. Poszukujemy zawsze najlepszych rozwiązań ale i genius loci danej przestrzeni.
Te zagadnienia wraz z szacunkiem i wiedzą dotyczącą materiałów czyli materii twórczej oraz kontekstu miejsca składają się na naszą filozofię projektowania.
Nasza praca jest naszą pasją a architektura, naszym życiem.

Dodane przez: DDarchitekci
Dodano: 02/09/2022

Domy jednorodzinne

Dom wśród drzew zlokalizowany na działce porośniętej sosnami, okolice Warszawy. Naszym zadaniem b...
Sierpień 17, 2022
Na obrzeżach Wrocławia, w spokojnej dzielnicy i otoczeniu zabudowy jednorodzinnej powstanie minim...
Sierpień 1, 2022

Wasze realizacje

Widok od strony ulicy Sienkiewicza
Większość osób kojarzy nas przede wszystkim z projektów nowoczesnych, minimalistycznych budynków...
Wrzesień 2, 2022
półki, półki na wymiar, półki bez widocznych wsporników, półki nad biurko
Cellaio - bardzo wytrzymałe na obciążenia (ok. 100 kg/mb) półki na książki lub dokumenty. Nr pro...
Maj 13, 2022

Materiały budowlane

Urządzając swoją sypialnię, warto postawić na ponadczasowe i eleganckie wzornictwo, jak również...
Czerwiec 15, 2022
      Kolor odgrywa bardzo ważną rolę w codziennym życiu. Ma ogromny wpływ na nas...
Kwiecień 28, 2022

Konkursy

Tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” będzie miała charakter digitalowy. Zadaniem uczestników będzie stworzenie oryginalnych i innowacyjnych produktów związanych z przestrzenią łazienk...
Sierpień 29, 2022
The International Union of Architects (UIA) has launched the Next Generation of Stroke Rehabilitation Centres international single stage student ideas competition open to all students in architectu...
Sierpień 23, 2022