Pracownie architektoniczne

Wrzesień 2, 2022

DD Architekci Sp. z O.O.

Pełne dane tego profilu dostępne są jedynie dla zalogowanych użytkowników

Biuro architektoniczne DD ARCHITEKCI powstało w Gliwicach w 2011 r. a od roku 2013 mieści się w Katowicach. To Śląsk jest miejscem narodzin i inspiracji dla tego przedsięwzięcia. Jednak duży wpływ na naszą prace ma stolica Gór Świętokrzyskich, czyli Kielce. To połączenie tych dwóch energii tych miejsc napędza nasze biuro. Tradycja, historia, ludzie i niepowtarzalny klimat tych przestrzeni ma ogromny wpływ na naszą prace. Te miejsca tworzą naszą tożsamość i od zawsze kształtowały nasz sposób myślenia.

Architekt Dariusz Dudek założył pracownie DD ARCHITEKCI z potrzeby niezależności i stworzenia miejsca gdzie tworzyć się będzie prawdziwą, szczerą architekturę, której wyznacznikiem nie jest wyłącznie aspekt finansowy, ale potrzeba robienia rzeczy kreatywnych, potrzebnych i po prostu wartościowych. Dziś projektujemy dla prywatnych inwestorów oraz firm z Polski i zagranicy. Bierzemy udział w różnorodnych konkursach i współpracujemy z innymi biurami. Od 2008 roku mieliśmy przyjemność i zaszczyt współpracować i pobierać nauki od architekta Stanisława Niemczyka, co odmieniło nasze spojrzenie na architekturę i sposób podejścia do zawodu architekta.

Tworzymy projekty w każdej skali od wnętrz, poprzez domy jednorodzinne aż po budynki przemysłowe i użyteczności publicznej. Zawsze jednak przyświecają nam te same zasady i idee, jak logika rozwiązań, pragmatyzm, prostota, funkcjonalność, profesjonalizm i ekonomia budynku, ale także czynniki takie jak odczuwanie i zmysłowość architektury. Poszukujemy zawsze najlepszych rozwiązań ale i genius loci danej przestrzeni.
Te zagadnienia wraz z szacunkiem i wiedzą dotyczącą materiałów czyli materii twórczej oraz kontekstu miejsca składają się na naszą filozofię projektowania.
Nasza praca jest naszą pasją a architektura, naszym życiem.

Dodane przez: DDarchitekci
Dodano: 02/09/2022

Domy jednorodzinne

Koncepcja dwukondyngnacyjnej willi zlokalizowanej nad jeziorem to projekt, który zakłada wpisanie...
Grudzień 2, 2022
Dwupoziomowy budynek z lotu ptaka przejmuje kształt litery U zwróconej ramionami na południe i ot...
Listopad 18, 2022

Wasze realizacje

Mieszkanie w stylu eklektycznym_kuchnia
Mieszkanie w stylu eklektycznym. Głównym elementem wnętrza jest zabudowa meblowa, która "przecina...
Styczeń 17, 2023
LETNIE APARTAMENTY, HOHWACHT, NIEMCY
Październik 28, 2022

Materiały budowlane

W obliczu zmiany klimatu i coraz większej degradacji środowiska naturalnego, należy uważnie przy...
Październik 12, 2022
Nowoczesny materiały do wykonywania pokryć dachowychJeszcze do niedawna jedynym materiałem używa...
Październik 11, 2022

Konkursy

The Portugal Olive Guest House competition is run in partnership with the Verde family, tasking participants with presenting designs for a guest house to be constructed on their property. The guest...
Styczeń 23, 2023
Przedmiotem opracowania, zgodnie z Regulaminem konkursu, jest opracowanie koncepcji architektonicznej/wizualizacji dla modernizacji i rozbudowy budynku Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego Roztoczańskiego...
Styczeń 17, 2023