Wnętrza

Wrzesień 25, 2012

Mieszkanie w Warszawie - Minimalistyczny Pop-art

Średnia ocen:
Oceń projekt:
Charakter: Mieszkania
Data realizacji: 2012
Lokalizacja: Warszawa
Powierzchnia: 90,00 m2
Autorzy projektu: WIDAWSCY STUDIO ARCHITEKTURY
Pracownia: WIDAWSCY STUDIO ARCHITEKTURY

Galeria


Mieszkanie na Mokotowie to otwarta, przesycona światłem przestrzeń dzienna podzielona jedynie umownie na strefy o różnym przeznaczeniu: hol, kuchnię, salon oraz miejsce do pracy. Stworzenie wielofunkcyjnej przestrzeni umożliwiającej wspólne spędzanie czasu było podstawowym założeniem Inwestorów, które udało nam się wspólnie zrealizować. ''Scalenie'' strefy dziennej w jedno otwarte wnętrze, dało mieszkańcom poczucie swobody i stało się polem różnych działań: rozmów, pracy, zabawy, przygotowywania posiłku, przyjmowania gości i odpoczynku. Dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu przestrzeni pod względem funkcjonalnym, wszystkie umowne strefy mieszkania płynnie przenikają się wzajemnie tworząc spójną całość. Dominującym kolorem we wnętrzu jest biel ocieplona naturalną, drewnianą podłogą. Charakter wnętrza tworzy mnóstwo barwnych akcentów o różnorodnych formach i funkcjach. W przestrzeni kuchni są to żółte, wiszące szafki, w salonie żółte wnętrze półki w białym regale oraz pozostałe dodatki we wnętrze jak żółty dywan w kształcie koła nawiązujący do stylistyki folk, lampy, siedziska, poduszki czy inne drobiazgi. Całość podkreśla dominująca kolorystycznie fototapeta w kolorowe pasy, zaprojektowana specjalnie dla tego wnętrza oraz graficzna tapeta z napisami przenikająca ze strefy kuchni aż do holu wejściowego mieszkania. Pozostałe pomieszczenia nawiązują stylistyką do strefy dziennej – zielona łazienka z motywem graficznym, nadrukowanym na białym pcv, pokój synka z dominującą bielą przełamaną akcentami kolorystycznymi w formie tapety i dodatków. Sypialnia – jasna i delikatna, w przeciwieństwie do reszty mieszkania, pozbawiona mocnych akcentów kolorystycznych sprzyja wypoczynkowi i relaksowi.

Dodano: 25/09/2012

Domy jednorodzinne

Wizualizacje gotowego projektu domu jednorodzinnego. Projekt dostępny m.in. na https://www.extrad...
Sierpień 24, 2020
STODOŁA NA PRZESTRZAŁ Projekt domu jednorodzinnego w charakterze współczesnego domu wiejskiego -...
Sierpień 18, 2020

Wasze realizacje

Cellaio - pólki do salonu. Bardzo wytrzymałe (ok. 100 kg/mb) półki na książki bez widocznych wspo...
Maj 19, 2020
Stojąca biblioteczka stworzona na wymiar i wg indywidualnego projektu.
Maj 3, 2020

Materiały budowlane

Firma Aluprof wprowadziła do oferty nowy system moskitiery plisowanej MPH DUAL, która skutecznie...
Marzec 2, 2020
Duże przeszklenia na dobre wpisały się w nowoczesny wygląd elewacji nie tylko biurowców czy hotel...
Marzec 2, 2020

Konkursy

Weź udział w międzynarodowym konkursie dla architektów: Dom Przyszłości. Najlepszy projekt SunRoof 2020. Projektowanie Domu Przyszłości z dachem solarnym SunRoof przy użyciu BIMobject.
Wrzesień 18, 2020
Ministerstwo Klimatu wspiera ekologiczne i proklimatyczne inwestycje. Chcąc docenić starania projektantów, inwestorów i wykonawców z całej Polski nagrodzimy najlepszą zrealizowaną inwestycję, która...
Wrzesień 17, 2020