Wnętrza

Wrzesień 25, 2012

Mieszkanie w Warszawie - Minimalistyczny Pop-art

Średnia ocen:
Oceń projekt:
Charakter: Mieszkania
Data realizacji: 2012
Lokalizacja: Warszawa
Powierzchnia: 90,00 m2
Autorzy projektu: WIDAWSCY STUDIO ARCHITEKTURY
Pracownia: WIDAWSCY STUDIO ARCHITEKTURY

Galeria


Mieszkanie na Mokotowie to otwarta, przesycona światłem przestrzeń dzienna podzielona jedynie umownie na strefy o różnym przeznaczeniu: hol, kuchnię, salon oraz miejsce do pracy. Stworzenie wielofunkcyjnej przestrzeni umożliwiającej wspólne spędzanie czasu było podstawowym założeniem Inwestorów, które udało nam się wspólnie zrealizować. ''Scalenie'' strefy dziennej w jedno otwarte wnętrze, dało mieszkańcom poczucie swobody i stało się polem różnych działań: rozmów, pracy, zabawy, przygotowywania posiłku, przyjmowania gości i odpoczynku. Dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu przestrzeni pod względem funkcjonalnym, wszystkie umowne strefy mieszkania płynnie przenikają się wzajemnie tworząc spójną całość. Dominującym kolorem we wnętrzu jest biel ocieplona naturalną, drewnianą podłogą. Charakter wnętrza tworzy mnóstwo barwnych akcentów o różnorodnych formach i funkcjach. W przestrzeni kuchni są to żółte, wiszące szafki, w salonie żółte wnętrze półki w białym regale oraz pozostałe dodatki we wnętrze jak żółty dywan w kształcie koła nawiązujący do stylistyki folk, lampy, siedziska, poduszki czy inne drobiazgi. Całość podkreśla dominująca kolorystycznie fototapeta w kolorowe pasy, zaprojektowana specjalnie dla tego wnętrza oraz graficzna tapeta z napisami przenikająca ze strefy kuchni aż do holu wejściowego mieszkania. Pozostałe pomieszczenia nawiązują stylistyką do strefy dziennej – zielona łazienka z motywem graficznym, nadrukowanym na białym pcv, pokój synka z dominującą bielą przełamaną akcentami kolorystycznymi w formie tapety i dodatków. Sypialnia – jasna i delikatna, w przeciwieństwie do reszty mieszkania, pozbawiona mocnych akcentów kolorystycznych sprzyja wypoczynkowi i relaksowi.

Dodano: 25/09/2012

Domy jednorodzinne

DZIAŁKA / LOKALIZACJA BUDYNKU Działka zlokalizowana w miejscowości Puszcza Mariańska w otulinie...
Listopad 23, 2020
Wizualizacje gotowego projektu domu jednorodzinnego. Projekt dostępny m.in. na https://www.extrad...
Sierpień 24, 2020

Wasze realizacje

Inwestycja mieszkaniowa Enklawa Polany, składa się z 13 domów z apartamentami o zróżnicowanym met...
Listopad 26, 2020
Cellaio - pólki do salonu. Bardzo wytrzymałe (ok. 100 kg/mb) półki na książki bez widocznych wspo...
Maj 19, 2020

Materiały budowlane

ALUPROF MB-SR60N – najnowszy system lekkich ścian fasadowych
Odpowiadając na zapytania i sugestie architektów, ALUPROF wprowadza do oferty nowy system fasad...
Listopad 4, 2020
Firma FAKRO od prawie 30 lat kreuje oraz wdraża innowacyjne rozwiązania stolarki otworowej. Ogrom...
Wrzesień 30, 2020

Konkursy

Zimna stal i ciepłe drewno? Przełam schemat! Stwórz oryginalny projekt, weź udział w konkursie i wygraj nagrodę pieniężną.
Listopad 25, 2020
The UIA has endorsed the competition, which is part of UNESCO’s initiative called “Revive the Spirit of Mosul”, a call for the restoration of one of Iraq’s iconic cities.
Listopad 23, 2020