Wiadomości

Piotr Gadomski, wiceprezes Krajowej Rady Izby Architektów RP

Aktualności

Sierpień 7, 2014
Od 10 sierpnia zwiększają się uprawnienia Izby Architektów. Samorząd zawodowy będzie nadzorował także osoby z ograniczonym prawem wykonywania zawodu architekta. Przedstawiciele architektów przestrzegają jednak przed deregulacją. Jest odpowiedź Prezesa Krajowej Rady PIIB.
14 Biennale Architektury w Wenecji: Fundamenty. Macro biennale micro-narracji. - relacja z wystawy

Aktualności

Sierpień 4, 2014
14 Biennale Architektury w Wenecji: Fundamenty, którego kuratorem jest Rem Koolhaas próbuje znaleźć odpowiedź na kluczowe pytanie: czym jest architektura? Czyni to w sposób nieoczywisty, poprzez szereg mikro-narracji, opowiadań o architekturze, jej elementach, lokalnych uwarunkowaniach i kontekstach historycznych, a nie – tak, jak to bywało dotychczas – przez pryzmat jej twórców.
Różyc – Bazaristan. Instalacja przestrzenna realizowana podczas projektu Zielony Jazdów; fot.: Bartosz Górka

Aktualności

Lipiec 29, 2014
Różyc Bazaristan to instalacja przestrzenna, której autorką jest Aleksandra Wasilkowska. Architektka przeniosła przed Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie przedwojenne zabudowania targowiska bazaru Różyckiego. Po zakończeniu projektu zabudowania wrócą na swoje dawne miejsce.
Europejski Szlak Teatrów Historycznych - trasa adriatycka

Aktualności

Czerwiec 29, 2014
W dniach 21–24 maja 2014 roku w Hvarze w Chorwacji odbyło się kolejne spotkanie i konferencja organizowane w ramach międzynarodowego projektu Europejski Szlak Teatrów Historycznych. Tematem konferencji było przygotowanie teatrów historycznych do nowej rzeczywistosści – teraźniejszości i przyszłości.

CAD i Wizualizacja

Maj 22, 2014
Jest to pierwszy obiekt, zaprojektowany w Prochemie, jednej z największych polskich firm inżynierskich, zgodnie z koncepcją BIM (z wykorzystaniem rozwiązań Autodesk).
„Blender 2.69. Architektura i projektowanie”

Aktualności

Kwiecień 4, 2014
Nakładem wydawnictwa Helion ukazała się publikacja pod tytułem "Blender 2.69. Architektura i projektowanie" Piotra Chlipalskiego, skierowana do projektantów, architektów, grafików oraz wszystkich innych osób, chcących wykonywać modele 3D oraz renderingi fotorealistyczne.

Konkursy

The Institute for Advanced Architecture of Catalonia (IAAC) calls its 8th Advanced Architecture Contest as a global reflection to rethink human habitats, at a time when the fight for life and clima...
Maj 21, 2020
Przedmiotem konkursu Projekt Arting 2020 „Dziedzictwo” są projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego wskazujące rozwiązania poprawiające funkcjonowanie człowieka, i jego otoczenia zgodnie z zasada...
Maj 21, 2020

Wasze projekty

Autor projektu: PORT (http://www.portinfo.pl) inwestor: Prowincja Polska Zgromadzenia Sióstr Pie...
Sierpień 3, 2020
Mali odkrywcy Budują siebie i swój intelekt, odkrywają świat wokół zmysłami. Przyswajają to, c...
Sierpień 3, 2020

Wasze realizacje

Cellaio - pólki do salonu. Bardzo wytrzymałe (ok. 100 kg/mb) półki na książki bez widocznych wspo...
Maj 19, 2020
Stojąca biblioteczka stworzona na wymiar i wg indywidualnego projektu.
Maj 3, 2020

Wydarzenia

Ogólna, niestabilna sytuacja zachwiała nieco rytmem organizowanych w galerii spotkań, ale po kil...
Sierpień 4, 2020
STUDIOTOPIĘ opisać można jako kreatywną podróż w stronę budowania klimatu dla zrównoważonego rozw...
Kwiecień 16, 2020