zdj.: Inside Studio

Aktualności

Listopad 2, 2011

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz na targach 100% Design w Londynie

W 2011 roku po raz ósmy odbył się London Design Festival - jeden z najbardziej prestiżowych targów architektonicznych. W ramach imprezy zorganizowane zostały między innymi targi 100% Design oraz warsztaty „Creative Thinking”,podczas których wykorzystywano w praktyce materiały prezentowane na targach.

Tymczasowa, światowa stolica architektury wnętrz

Londyn na parę dni przekształcił się w światową stolicę architektury. Na festiwalu prezentowano najnowsze zdobycze w dekorowaniu wnętrz. W hali wystawienniczej do dyspozycji gości oddano sferę 100% materials. Znalazły się tam między innymi:

 • Świecące taśmy, które są na tyle giętkie i elastyczne, że śmiało mogą być dowolnie kształtowane.
zdj.: Inside Studio
 • Tkanina przewodząca prąd, posiadająca wszyty układ elektroniczny.
 • Tkanina z osadzonym światłem w stylu diod LED.
 • Materiał, na którym nie pozostaje woda.
 • Tkanina w formie materaca, która monitoruje oddech danej osoby i w razie potrzeby powiadamia telefoniczne o bezdechu.
 • Polymet, czyli super trwałe włókno, wzmocnione stalową siatką.

Najciekawsze propozycje wystawców

Pośród obecnych na targach 100% Design wystawców szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się ekspozycje następujących firm

 • Barrisol – producent sufitów napinanych, lider w swojej branży. Jego produkty charakteryzują się niezawodnością i szeroką gamą zastosowań. Barrisol pokazał na targach swoje sufity i ich możliwości wykorzystania w praktyce. Jednocześnie, był on sponsorem 100% Design.
 • Puff Buff – polski producent oświetlenia, wykonanego z nietypowych, efektownych materiałów. Wykorzystuje w produkcji żyrandoli i elementów oświetleniowych najnowsze technologie, w tym systemy LED oraz technologię pneumatyczną. Misją działalności Puff Buff jest stworzenie przyjaznej relacji pomiędzy obiektem aranżacyjnym, a jego użytkownikiem.
zdj.: Inside Studio
 • Il Vetro Dei Dogi – wystawca pokazał imponujące żyrandole i inne elementy oświetleniowe, które wykonywane są ręcznie, przy użyciu tradycyjnych metod wytapiania szkła. Na targach można było podziwiać ogromne żyrandole, które idealnie wpasują się w klasyczne wnętrza sal balowych czy holów hotelowych.

Interesującym elementem przedstawionym na wystawie był telewizor, który po wyłączeniu zmieniał się w taflę lustra, opatrzoną złotymi, ramami w tradycyjnym stylu.

 • Whetstone Oak – producent drewnianych mebli, m.in. stołów i taboretów. Zaprezentował solidny, długi stół wykonany z jednego kawałka drewna, o grubości 12 cm. Produkty Whetstone Oak są ręcznie robione, zawsze z drewna najwyższej jakości. Są oryginalnym elementem wyposażenia wnętrz.
zdj.: Inside Studio
 • Eskimo – podobnie jak Whetstone Oak, wystawca ten zaprezentował drewniane eksponaty. Szczególnie interesującą propozycją były drewniane grzejniki.
zdj.: Inside Studio
 • Vado – firma produkująca szeroki asortyment armatury łazienkowej i akcesoriów do łazienek, pokazała na swoim stoisku m.in. wodoszczelne głośniki, do zamontowania choćby pod prysznicem.
 • LG – pochwaliło się eksponatami o fantazyjnych kształtach, wykonanych z elastycznego dobrze znanego już materiału HiMacs. Efekt końcowy był godny podziwu.
zdj.: Inside Studio
 • Lowinfo Design – firma zaproponowała zupełnie nowe wykorzystanie płyt betonowych, w aranżacjach wnętrz. Pokazała, że z betonu można wykonać estetyczne meble, blaty kuchenne, czy wanny i zlewy.
zdj.: Inside Studio
zdj.: Inside Studio

Autorem tekstu są projektanci z pracowni Inside Studio Beata Nowak, którzy uczestniczyli w targach 100% Design
Pełna relacja z obecności Inside Studio na targach, wraz z subiektywnymi komentarzami dotyczącymi tego wydarzenia i nie tylko, została zamieszczona na internetowym blogu, prowadzonym przez studio architektoniczne: www.insidestudio.com.pl.

Autorzy:
Inside Studio

Tagi: 100% Design architektura wnętrz targi

Konkursy

Arts School, a place with architecture, photography, painting and sculpture laboratory.
Styczeń 3, 2020
The 2020 Architecture at Zero competition challenge is to create a zero net energy library for the San Benito County Free Library in Hollister, CA.
Styczeń 2, 2020

Wasze projekty

Dom jednorodzinny typu kostka
Ten projekt jest przykładem domu jednorodzinnego energooszczędnego z zaprojektowanym inteligentny...
Styczeń 22, 2020
Projekt domu jednorodzinnego z dachem kopertowym
Projekt tego domu jednorodzinnego jest z myślą o inwestorach lubiących klasykę i tradycyjne bryły...
Styczeń 22, 2020

Wasze realizacje

Cellaio - narożne półki na książki - bardzo wytrzymałe na obciążenia, tworzone zawsze na wymiar i...
Styczeń 23, 2020
Bardzo wytrzymałe na obciążenia półki na książki Cellaio - tworzone zawsze na wymiar i wg indywid...
Styczeń 23, 2020

Wydarzenia

Na Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA przyjedzie prawie 50 tysięcy fachowców,...
Styczeń 3, 2020
Ekspozycja prezentuje nieruchome obiekty, które widziane z różnych perspektyw nabierają ruchu.
Grudzień 2, 2019