Aktualności

Listopad 2, 2011

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz na targach 100% Design w Londynie

zdj.: Inside Studio
zdj.: Inside Studio

W 2011 roku po raz ósmy odbył się London Design Festival - jeden z najbardziej prestiżowych targów architektonicznych. W ramach imprezy zorganizowane zostały między innymi targi 100% Design oraz warsztaty „Creative Thinking”,podczas których wykorzystywano w praktyce materiały prezentowane na targach.

Tymczasowa, światowa stolica architektury wnętrz

Londyn na parę dni przekształcił się w światową stolicę architektury. Na festiwalu prezentowano najnowsze zdobycze w dekorowaniu wnętrz. W hali wystawienniczej do dyspozycji gości oddano sferę 100% materials. Znalazły się tam między innymi:

 • Świecące taśmy, które są na tyle giętkie i elastyczne, że śmiało mogą być dowolnie kształtowane.
zdj.: Inside Studio
 • Tkanina przewodząca prąd, posiadająca wszyty układ elektroniczny.
 • Tkanina z osadzonym światłem w stylu diod LED.
 • Materiał, na którym nie pozostaje woda.
 • Tkanina w formie materaca, która monitoruje oddech danej osoby i w razie potrzeby powiadamia telefoniczne o bezdechu.
 • Polymet, czyli super trwałe włókno, wzmocnione stalową siatką.

Najciekawsze propozycje wystawców

Pośród obecnych na targach 100% Design wystawców szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się ekspozycje następujących firm

 • Barrisol – producent sufitów napinanych, lider w swojej branży. Jego produkty charakteryzują się niezawodnością i szeroką gamą zastosowań. Barrisol pokazał na targach swoje sufity i ich możliwości wykorzystania w praktyce. Jednocześnie, był on sponsorem 100% Design.
 • Puff Buff – polski producent oświetlenia, wykonanego z nietypowych, efektownych materiałów. Wykorzystuje w produkcji żyrandoli i elementów oświetleniowych najnowsze technologie, w tym systemy LED oraz technologię pneumatyczną. Misją działalności Puff Buff jest stworzenie przyjaznej relacji pomiędzy obiektem aranżacyjnym, a jego użytkownikiem.
zdj.: Inside Studio
 • Il Vetro Dei Dogi – wystawca pokazał imponujące żyrandole i inne elementy oświetleniowe, które wykonywane są ręcznie, przy użyciu tradycyjnych metod wytapiania szkła. Na targach można było podziwiać ogromne żyrandole, które idealnie wpasują się w klasyczne wnętrza sal balowych czy holów hotelowych.

Interesującym elementem przedstawionym na wystawie był telewizor, który po wyłączeniu zmieniał się w taflę lustra, opatrzoną złotymi, ramami w tradycyjnym stylu.

 • Whetstone Oak – producent drewnianych mebli, m.in. stołów i taboretów. Zaprezentował solidny, długi stół wykonany z jednego kawałka drewna, o grubości 12 cm. Produkty Whetstone Oak są ręcznie robione, zawsze z drewna najwyższej jakości. Są oryginalnym elementem wyposażenia wnętrz.
zdj.: Inside Studio
 • Eskimo – podobnie jak Whetstone Oak, wystawca ten zaprezentował drewniane eksponaty. Szczególnie interesującą propozycją były drewniane grzejniki.
zdj.: Inside Studio
 • Vado – firma produkująca szeroki asortyment armatury łazienkowej i akcesoriów do łazienek, pokazała na swoim stoisku m.in. wodoszczelne głośniki, do zamontowania choćby pod prysznicem.
 • LG – pochwaliło się eksponatami o fantazyjnych kształtach, wykonanych z elastycznego dobrze znanego już materiału HiMacs. Efekt końcowy był godny podziwu.
zdj.: Inside Studio
 • Lowinfo Design – firma zaproponowała zupełnie nowe wykorzystanie płyt betonowych, w aranżacjach wnętrz. Pokazała, że z betonu można wykonać estetyczne meble, blaty kuchenne, czy wanny i zlewy.
zdj.: Inside Studio
zdj.: Inside Studio

Autorem tekstu są projektanci z pracowni Inside Studio Beata Nowak, którzy uczestniczyli w targach 100% Design
Pełna relacja z obecności Inside Studio na targach, wraz z subiektywnymi komentarzami dotyczącymi tego wydarzenia i nie tylko, została zamieszczona na internetowym blogu, prowadzonym przez studio architektoniczne: www.insidestudio.com.pl.

Autorzy:
Inside Studio

Tagi: 100% Design architektura wnętrz targi

Konkursy

In this competition, we invite architects, designers, and dreamers to imagine the future of art as influenced and created by artificial intelligence. The challenge is to conceptualize what an AI ar...
Marzec 11, 2024
Instytut Wzornictwa Przemysłowego prezentuje wyjątkowe wyzwanie dla młodych kreatywnych umysłów – konkurs Young Design 2024 pod hasłem „REsponsibility – ODPOWIEDZIALNOŚĆ – ZRÓWNOWAŻONE PROJEKTOWANIE”
Marzec 4, 2024

Wasze projekty

Inwestorzy projektu Trzy Szczyty mieli założenie, chcieli dom katalogowy. Po kilku spotkaniach ud...
Marzec 13, 2024
Konkurs realizacyjny na opracowanie koncepcji architektoniczno-rzeźbiarskiej pomnika – praca fina...
Marzec 6, 2024

Wasze realizacje

Mieszkanie w Krakowie zostało zaaranżowane z myślą o właścicielu – miłośniku science fiction. Ins...
Luty 21, 2024
Dom jednorodzinny pod Krakowem. Inspiracje do projektu zaczerpnięte z różnych dziedzin sztuki- mu...
Styczeń 24, 2024

Wydarzenia

Podczas Kongresu będą omawiane aktualne trendy inwestycyjne w odniesieniu do europejskiej strateg...
Luty 5, 2024
Śląska Okręgowa Izba Architektów RP zaprasza na pierwsze Forum Młodej Architektury – Forma 2024....
Styczeń 31, 2024