Aktualności

Czerwiec 24, 2008

Polskie wersje BIM

 

Autodesk wprowadził polskie wersje najnowszych rozwiązań do modelowania informacji o budynku (BIM)

 

 

Autodesk, Inc. (NASDAQ: ADSK) wprowadził polskie wersje najnowszych rozwiązań do modelowania informacji o budynku (ang. building information modeling - BIM) - Revit Architecture, Revit Structure, AutoCad Architecture, AutoCAD Civil 3D. W wersji angielskiej dostępny jest również Revit MEP 2009 oraz Autodesk NavisWorks 2009. BIM to zintegrowany proces tworzenia, a następnie wykorzystywania skoordynowanych, spójnych i przeliczalnych informacji o budynku począwszy od etapu projektowania, poprzez budowę, aż do jego użytkowania. Wykorzystując BIM, architekci, konstruktorzy, budowniczowie i właściciele budynków mogą łatwo tworzyć skoordynowane cyfrowe informacje projektowe i dokumentację, a dzięki nim dokładnie przewidywać zachowanie się budynku, jej wygląd oraz koszty, a także szybciej i ekonomiczniej ją wybudować i to ze zmniejszeniem wpływu na środowisko naturalne. Najnowsze wersje rozwiązań do modelowania informacji o budynku obejmują:

 

1) Revit Architecture 2009 (BIM dla architektów i projektantów), który umożliwia klientom wczesną weryfikację koncepcji projektowych dzięki lepszym możliwościom analitycznym i wizualizacji poprzez:

 

o Zwiększone możliwości w zakresie projektowania zrównoważonego (ang. Sustainable design) oraz łatwiejsza wymiana z aplikacjami partnerskimi

 

o Ulepszone funkcje wizualizacji dzięki zastosowaniu nowego silnika Mental Ray, zapewniającego rendering, większą szybkość, wyższą jakość i użytkowość

 

 

2) Revit Structure 2009 (BIM dla konstruktorów, projektantów i kreślarzy), który został wzbogacony o większe możliwości modelowania i tworzenia dokumentacji; współpracuje też z nowopozyskanymi rozwiązaniami firmy Robobat. AutoCAD Revit Structure Suite obecnie zawiera AutoCAD Structural Detailing, umożliwiajacy:

 

o Detalowanie i tworzenie rysunków warsztatowych konstrukcji stalowych i żelbetowych

 

o Tworzenie doskonałych rysunków szalunków

 

 

 

3) AutoCAD Civil 3D 2009

 

AutoCAD Civil 3D 2009 udostępnia korzyści płynące z BIM w zakresie inżynierii lądowej, poczynając od prac geodezyjnych i projektowania, przez składanie dokumentacji i realizację modeli trójwymiarowych służących do sterowania (poprzez GPS) maszynami na placu budowy. Wśród najważniejszych funkcji AutoCAD Civil 3D 2009 należy wymienić:

 

o Kompleksowe rozwiązanie do: analiz hydrologicznych i burzowych do projektowania kanalizacji burzowej, analiz wododziałów, modelowania zbiorników retencyjnych i analiz przepustów.

 

o Pełną funkcjonalność geodezyjną, pozwalającą użytkownikom na bezpośrednie importowanie nieprzetworzonych danych.

 

o Projektowanie dróg w oparciu o zadane szczegółowe kryteria, takie jak zapewnienie widoczności w dzień i w nocy oraz odcinków umożliwiających bezpieczne wyprzedzanie.

 

 

 

4) Revit MEP 2009 (BIM dla instalatorów), który zapewnia klientom możliwości szczegółowego modelowania pod specyfikacje, w tym:

 

o Centrali klimatyzacyjnych, skraplaczy przemysłowych, kompaktowych klimatyzatorów dachowych i wysokowydajnych wodnych pomp cieplnych

 

 

 

5) Autodesk NavisWorks 2009

 

Rozwiązania Autodesk NavisWorks, które obejmują cztery programy: Autodesk NavisWorks Review, Autodesk NavisWorks Simulate, Autodesk NavisWorks Manage, Autodesk NavisWorks Freedom poprawiają koordynację, współpracę oraz planowanie prac projektowych i budowlanych. Dzięki najnowszej wersji NavisWorks użytkownicy mogą łączyć modele i dane projektowe pochodzące zarówno z oprogramowania Autodesk, jak i programów innych producentów oraz podejmować trafniejsze decyzje projektowo – wykonawcze.

 

 

 

Dostępność

 

Najnowsze rozwiązania Autodesk dla architektury i budownictwa dostępne są u Autoryzowanych Sprzedawców Autodesk (www.autodesk.pl/partnerzy). W wersji polskiej dostępne są: Revit Architecture 2009, Revit Structure 2009, AutoCAD Architecture 2009, AutoCAD Civil 3D 2009.

Źródło: Autodesk

Tagi: CAD architektura

Komentarze

ArchiCAD

Dodano: Wtorek, 03 Lipiec 2012, 15:30, Autor: cad

Do tego jeszcze ArchiCAD....

Konkursy

Weź udział w międzynarodowym konkursie dla architektów: Dom Przyszłości. Najlepszy projekt SunRoof 2020. Projektowanie Domu Przyszłości z dachem solarnym SunRoof przy użyciu BIMobject.
Wrzesień 18, 2020
Ministerstwo Klimatu wspiera ekologiczne i proklimatyczne inwestycje. Chcąc docenić starania projektantów, inwestorów i wykonawców z całej Polski nagrodzimy najlepszą zrealizowaną inwestycję, która...
Wrzesień 17, 2020

Wasze projekty

Wizualizacje gotowego projektu domu jednorodzinnego. Projekt dostępny m.in. na https://www.extrad...
Sierpień 24, 2020
STODOŁA NA PRZESTRZAŁ Projekt domu jednorodzinnego w charakterze współczesnego domu wiejskiego -...
Sierpień 18, 2020

Wasze realizacje

Cellaio - pólki do salonu. Bardzo wytrzymałe (ok. 100 kg/mb) półki na książki bez widocznych wspo...
Maj 19, 2020
Stojąca biblioteczka stworzona na wymiar i wg indywidualnego projektu.
Maj 3, 2020

Wydarzenia

ilustracja: Kaja Kusztra
WARSZAWA W BUDOWIE rusza 2 października i potrwa do 17 stycznia 2021 roku. Składa się z dwóch rów...
Wrzesień 18, 2020
World Architecture Festival Goes Virtual in December, Returning as Live Event in June 2021.
Wrzesień 3, 2020