Aktualności

Listopad 26, 2019

Ponadczasowa łazienka? Połącznie designu z funkcjonalnością

Projektowanie przestrzeni to praca wymagająca znajomości bieżących trendów oraz oczekiwań klientów. „Ubieramy przestrzeń”, dopasowując ją do charakteru i osobowości użytkowników, nie zapominając także o funkcji, jaką ma pełnić. Szczególnym, pod kątem projektu, pomieszczeniem jest łazienka – tu rozwiązania muszą być efektowne i jednocześnie funkcjonalne. Jak stworzyć projekt ponadczasowej przestrzeni? I jak połączyć użyteczność z designem?
W parze z funkcjonalnością idzie design

Na każdym etapie projektowania łazienki musimy zderzyć nasze wizje pięknych i nowoczesnych wnętrz z wygodą i trwałością proponowanych rozwiązań. Warto korzystać z kompaktowych systemów, w których unikalne wzornictwo idzie w parze z wygodą i funkcjonalnością. Użycie w projekcie komplementarnych rozwiązań proponowanych przez jedną markę daje nam gwarancję, że poszczególne komponenty będą do siebie pasowały, dzięki czemu stworzymy wnętrze na miarę oczekiwań klientów.

Ponadczasowe, czyli jakie?

Przede wszystkim powinniśmy skomponować przestrzeń tak, aby wszystkie elementy były spójne. Aktualne trendy zestawiają ze sobą najróżniejsze materiały i faktury. Projektanci mebli łazienkowych łączą np. szkło z metalem i drewnem lub zestawiają mocne kolory i wzory z łagodnymi i czystymi kształtami armatury. Wszystko jednak ma jedną spójną linię i dzięki temu pasuje do każdego wnętrza.

Dziś łazienka to nie tylko przestrzeń użytkowa – to szereg elementów łączących oczekiwania i potrzeby z designem. Projektując łazienki coraz częściej podążamy za nurtem „design meets function”. Ta idea łączy funkcjonalność z pięknym wzornictwem. Wybierając serię łazienkową, taką jak Geberit z kolekcji Acanto, możemy dobrać kompleksowe rozwiązania, które do siebie pasują i są niezwykle przemyślane w każdym detalu. Ciche domykanie szuflad, różne kształty umywalek, modułowe meble, regulowana wysokość zawieszenia miski czy półka, która może spełniać rolę dzielnika pomieszczenia to propozycje, które idą w parze z efektownym wzornictwem, a w dodatku dają wiele możliwości i pasują do różnej wielkości pomieszczeń.

Ważne rozwiązania systemowe

Projektanci prześcigają się w pomysłach na to, jak poprawić komfort użytkowania pomieszczeń. Stosują innowacyjne koncepcje, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie i pasują zarówno do małych, jak i dużych łazienek. Jedną z takich propozycji jest system Geberit DuoFresh. Całkowicie różni się on od pozostałych systemów łazienkowych. Dlaczego?

Przede wszystkim jest to rozwiązanie kompaktowe, wyróżniające się dobrym designem. Możemy bez problemu dobrać do niego pasujące elementy, takie jak stelaż podtynkowy, miska wc czy przycisk spłukujący. Jednak najważniejsze jest to, że zestaw ten można uzupełnić o moduł, który zadba o świeżość powietrza w łazience. Innowacyjny system DuoFresh odciąga zanieczyszczone powietrze bezpośrednio z miski wc, oczyszcza je przez filtr ceramiczny i następnie wypuszcza neutralne powietrze do pomieszczenia.

Pomysłowość w łazience

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, w których często brakuje miejsca. Niezależnie od jej wielkości, starajmy się używać sprytnych rozwiązań, gdyż ułatwią one codzienną toaletę. Taka myśl z pewnością przyświeca twórcom inteligentnych systemów łazienkowych.

To już nie tylko projektowanie, to filozofia tworzenia, która pozwala na indywidualizm w kreacji przestrzeni. Możemy wybrać na przykład meble łazienkowe, które będą wyposażone w zintegrowany port USB czy magnetyczną tablicę z pojemnikami na kosmetyki (seria Geberit Acanto). Dzięki temu z modułów tworzymy wnętrze szafki odpowiadające konkretnym potrzebom, szyte na miarę oczekiwań naszych klientów.

Tagi: łazienka design wnętrza

Konkursy

For this architecture competition, participants are tasked with creating sustainable designs for lodges that can be replicated throughout the protected areas of Abu Dhabi.
Listopad 19, 2019
„Przestrzeń wspólna jest wartością. Nagroda NIAiU” to konkurs na najlepsze prace magisterskie i dyplomy projektowe, obronione w latach 2017/18 i 2018/19. Celem konkursu jest nie tylko promocja najc...
Listopad 19, 2019

Wasze projekty

DZIAŁKA / LOKALIZACJA BUDYNKU Działka zlokalizowana w Mikołowie, u podnóża góry pokrytej gęstym...
Listopad 16, 2019
dzienna wizualizacja 3d budynku mieszkalnego
Wizualizacja 3d budynku mieszkalnego, wielorodzinnego, prezentująca stan obiektu po planowanej pr...
Listopad 13, 2019

Wasze realizacje

Dom usytuowany na południowym zboczu gór izerskich nad miejscowością Wojcieszyce w Kotlinie Jelen...
Październik 7, 2019
Glass House Architekt Seweryn Nogalski Beton House
Kaskadowo spływająca kubatura, choć pełna surowego betonu, daje wrażanie lekkości. Charakterystyc...
Lipiec 13, 2019

Wydarzenia

Ekspozycja prezentuje nieruchome obiekty, które widziane z różnych perspektyw nabierają ruchu.
Grudzień 2, 2019
Wystawa przygląda się wyzwaniom, przed którymi stoi obecnie świat, oraz nowym możliwościom budowa...
Październik 24, 2019