Aktualności

Styczeń 12, 2009

Światło i elektrotechnika dla profesjonalistów

W marcu odbędą się w Warszawie Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2009 oraz Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego, Energetyki i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2009.

Od siedmiu lat obydwie imprezy odbywają się równolegle przyciągając producentów, dystrybutorów oraz wszystkich zainteresowanych tematem oświetlenia i elektroinstalacji.

„Jest to największe i jedyne o takim charakterze branżowe wydarzenie w Polsce poświęcone sprzętowi oświetleniowemu, problematyce oświetlenia i iluminacji” – mówi Marek Orłowski, Prezes Agencji SOMA, organizatora Targów – „Targi stanowią miejsce spotkań profesjonalistów branży oświetleniowej zainteresowanych nowymi technologiami i innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie oświetlenia, wysokiego, średniego i niskiego napięcia, a także zagadnieniami związanymi z nowymi technologiami i innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie elektroinstalacji i budownictwa.”

Oprócz wystawy sprzętu Targi ŚWIATŁO i Targi ELEKTROTECHNIKA oferują kilkanaście konferencji, warsztatów i szkoleń skierowanych do ponad 1200 specjalistów - architektów, projektantów, aranżerów wnętrz, inżynierów budownictwa, inspektorów nadzoru, inżynierów elektryków, architektów, instalatorów oraz inwestorów, deweloperów, przedstawicieli samorządów lokalnych i spółdzielni mieszkaniowych, a także zarządców i właścicieli hoteli.

Wykłady prowadzone przez fachowców z ośrodków z całej Polski uzupełniane są o prezentacje firm reprezentujących najnowsze rozwiązania i technologie w branży oświetleniowej oraz elektrotechnicznej. Uczestnicy szkoleń maja zatem możliwość skonfrontowania uzyskanych informacji z praktyczną ofertą producentów na stoiskach targowych. Każdego dnia trwania Targów organizatorzy zapewniają 4 - 5 szkolenia dla 150 osób każde. Taki sposób prowadzenia szkoleń daje ich uczestnikom możliwość zwiedzania targów w sposób praktycznie nieograniczony. Gwarantuje to również wystawcom kontakt z dużą ilością odbiorców ich produktów bezpośrednio związanych z branżą.

„Nasze Targi to miejsce, gdzie odwiedzający mogą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i równocześnie skonfrontować wiedzę teoretyczną z konkretną ofertą wystawców „ – mówi Marek Orłowski – „Wystawcy z kolei mogą łatwo pozyskać nowych klientów.”

Podczas otwarcia Targów zostaną także wręczone nagrody w konkursie OBIecujące ŚWIATŁO 2009.

Konkurs skierowany jest do Wystawców XVII Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2009. Co ciekawe, konkurs jest otwarty dla wszystkich firm nie tylko dla obecnych dostawców marketów OBI.

Zwycięzcom Konkursu OBI gwarantuje wprowadzenie zwycięskich produktów do sprzedaży oraz promocję w materiałach wydawanych przez OBI.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych opraw lub rodzin opraw oświetleniowych, kóre wejdą do sprzedaży w sieci Marketów Budowlanych OBI na terenie całej Polski.
Oprawy będą nagradzane w trzech kategoriach:
- Oprawy o stylistyce nowoczesnej
- Oprawy o stylistyce tradycyjnej
- Oprawy innowacyjne

Kolejnym wielkim wydarzeniem Targów będzie spotkanie ze światowej sławy architektem i projektantem Giampiero Peia. Zorganizowane zostanie ono w ramach corocznej konferencji Architektów *Architektura*Światło*Przestrzeń organizowanej wspólnie z Izbą Architektów RP dla architektów z całej Polski.

Giampiero Peia to projektant wielokrotnie nagradzany w konkursach architektonicznych, pracujący nad projektami m. in. wnętrz Pirelli Real Estate w Mediolanie i Florencji, obiektów handlowych w Szanghaju i Kuala Lumpur, budynków mieszkalnych w Mediolanie, Mediateca Comunale w Fidenza (OF-Orsoline Fidenza), kompleksu turystycznego nad jeziorem Maggiore oraz kompleksu mieszkalnego w rejonie Ex Ceramica w Laveno.

Niewątpliwym uzupełnieniem Targów będą spotkanie z sieciami handlowymi działającymi w Polsce oraz organizowane z ich udziałem Forum Dyskusyjne na temat roli wielkopowierzchniowych marketów budowlanych w kształtowaniu rynku oświetleniowego w Polsce oraz kreowaniu potrzeb oszczędzania energii elektrycznej i postaw proekologicznych wśród szerokiego kręgu Konsumentów.

Targi odbędą się w dniach 23 - 25 marca 2009 w nowoczesnym obiekcie Warszawskiej Hali Wystawienniczej EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 (wjazd od ulicy Bema). Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Targów www.lightfair.pl oraz www.elektroinstalacje.pl .

Tagi: światło targi

Konkursy

Architecture at Zero is a design competition for decarbonization, equity and resilience, open to students and professionals worldwide. It serves to engage the fields of architecture, design, engine...
Listopad 29, 2021
The Wheelwright Prize is dedicated to advancing original architectural research that shows potential to make a significant impact on architectural discourse.
Listopad 29, 2021

Wasze projekty

Przykładowe rzuty 3d mieszkania jakie wykonujemy dla deweloperów i inwestorów nieruchomości. Dwu-...
Październik 27, 2021
Koncepcja projektu powstała w zasadzie poprzez zderzenie potrzeb klienta z uwarunkowaniami działk...
Październik 17, 2021

Wasze realizacje

Żywica epoxydowa / jesion / diody LED
Kontrowersyjna realizacja schodów przez umieszczenie ich w pomieszczeniu o mnogości wzorów, tekst...
Czerwiec 24, 2021
Półki na książki stworzonene wymiar i wg indywidualnego projektu.
Czerwiec 12, 2021

Wydarzenia

Targi imm cologne w Kolonii od 17 do 23 stycznia 2022 r. - pomysły, inspiracje i innowacje z pier...
Listopad 8, 2021
A virtual exhibition and events series highlighting the built environment’s role in tackling the...
Listopad 2, 2021