Aktualności

Sierpień 11, 2010

Warszawa 1935

Pierwszy raz po 66 latach! Warszawa w całym swoim przepychu przedwojennej metropolii! Pieczołowicie zrekonstruowana w filmie zrealizowanym w technologii 3D! 
 Miasto, którym przed wojną zachwycała się cała Europa, określając je mianem Paryża Północy!

Film Warszawa 1935 odkrywa zupełnie nowe wyobrażenie o naszej niedawnej przeszłości. Dostępne stare fotografie ukazują jedynie zarys kształtu miasta, budując niepełne wyobrażenie o pięknie, kulturowym bogactwie i znaczeniu Warszawy zaledwie 75 lat temu.

Pierwsze taksówki, latarnie gazowe, asfaltowe drogi, piękne, niebezpieczne pierwsze wyścigi. Moda i kanony urody, damy i dostojni panowie.
Teatry, kina, sztuka i film. Czasy obfitujące w niczym nieskrępowane wizje rozwiązań technicznych i szalonego postępu, ale również pod wieloma względami analogiczne do obecnych. Wielki kryzys lat 30-stych, ze wszystkimi jego konsekwencjami. Trudna polityka, której efekty niestety znamy.

STRESZCZENIE
Jest lato, rok 1935. Warszawa. Oglądamy jeden dzień z życia pięknego i dumnego miasta.

  • Projekt składa się z 3 części filmowych.
  • Część pierwsza – miejsce akcji: Śródmieście i reprezentacyjna ulica Marszałkowska
  • Część druga - Ogród Saski, aż do Starego Miasta.
  • Część trzecia – Tereny późniejszego getta w swojej pierwotnej, naturalnej i żywej formie.

Historia jednego zaskakującego dnia 75 lat temu.

KONCEPCJA
Projekt odbudowy Warszawy w technologii 3D jest dziełem studia Newborn animacja i vfx z warszawskiej Pragi.

Pomysłodawca, Tomasz Gomoła w 2007 roku planował rekonstrukcję prawdziwego ducha Warszawy i odtworzenie niepowtarzalnej atmosfery miasta, którą tworzyły dopełniając architekturę: pierwsze taksówki, latarnie gazowe, asfaltowe drogi. automobile i motocykle. Moda i kanony urody. Eleganckie kobiety i wytworni mężczyźni.

O skali i rozmachu tego przedsięwzięcia świadczy fakt, że jest to projekt bez precedensu. Nikt przed wcześniej nie podjął się takiego wyzwania.

REALIZACJA
Produkcja filmu dyskretnie rozpoczęła się ponad 2 lata temu i dziś zbliżamy się do dnia premiery. Realizacja przebiegała bezproblemowo, jedynie z niewielkimi przerwami. Poza niespotykaną skalą scenografii 3D, wiele wysiłku wymagało zebranie dokumentacji, odtwarzanie form architektonicznych i atmosfery jedynie w oparciu o dostępne fotografie.

Rekonstrukcja ówczesnych samochodów, tramwajów i bryczek również wymagała materiałów referencyjnych, do których dostęp nie był łatwy i wymagał długich poszukiwań i analiz. Najbardziej pomocnym źródłem infromacji okazała się strona prowadzona przez prawdziwych miłośników i warszawskich pasjonatów zawiadujących od lat stroną www.warszawa1939.pl. Z tego miejsca wyrażamy szacunek i jesteśmy pełni uznania dla ich pracy.

Aktualny etap produkcji to: Końcowy rendering części pierwszej – Śródmieście, Trwają przygotowania do premiery, organizacja wystawy, a wkrótce rozpoczęcie produkcji części drugiej i trzeciej, których premiery przewidziane są na przyszły rok.

WYSTAWA I FILM
Oficjalna premiera przewidywana jest na wczesną jesień tego roku. Stopniowo będziemy publikować kadry z filmu w wersji 3D jak i w wersji 3D stereo, dostępne będą na stronie www.warszawa1935.pl oraz na Facebooku. Przed premierą będzie okazja uczestnictwa w specjalnej wystawie 3D, której forma będzie prawdziwym zaskoczeniem dla widza.

Źródło: www.warszawa1935.pl

Tagi: warszawa film architektura

Konkursy

The homes can be designed to re-imagine sustainability through the innovation of maximum usable space in minimum footprint.
Listopad 5, 2020
THE URBAN ADAPTATION COMPETITION challenges architects and students from around the world to find a way to create multi-use buildings which can adapt to the changing needs of the urban community.
Listopad 5, 2020

Wasze projekty

Projekt salonu w domu z dużym przeszkleniem
Projekt, który pokazujemy, to nowoczesne wnętrze domu z antresolą i bardzo dużym przeszkleniem. Z...
Listopad 2, 2020
Projekt budowlano-wykonawczy przychodni okulistycznej dla Prywatnej Specjalistycznej praktyki Lek...
Październik 16, 2020

Wasze realizacje

Cellaio - pólki do salonu. Bardzo wytrzymałe (ok. 100 kg/mb) półki na książki bez widocznych wspo...
Maj 19, 2020
Stojąca biblioteczka stworzona na wymiar i wg indywidualnego projektu.
Maj 3, 2020

Wydarzenia

Szansa dla architektów na realizację dużych projektów urbanistycznych o znaczeniu strategicznym.
Październik 20, 2020
Wykład jest częścią cyklu „Architektury droga do współczesności: od postmodernizmu do szklanych i...
Październik 14, 2020