Aktualności

Sierpień 11, 2010

Warszawa 1935

Pierwszy raz po 66 latach! Warszawa w całym swoim przepychu przedwojennej metropolii! Pieczołowicie zrekonstruowana w filmie zrealizowanym w technologii 3D! 
 Miasto, którym przed wojną zachwycała się cała Europa, określając je mianem Paryża Północy!

Film Warszawa 1935 odkrywa zupełnie nowe wyobrażenie o naszej niedawnej przeszłości. Dostępne stare fotografie ukazują jedynie zarys kształtu miasta, budując niepełne wyobrażenie o pięknie, kulturowym bogactwie i znaczeniu Warszawy zaledwie 75 lat temu.

Pierwsze taksówki, latarnie gazowe, asfaltowe drogi, piękne, niebezpieczne pierwsze wyścigi. Moda i kanony urody, damy i dostojni panowie.
Teatry, kina, sztuka i film. Czasy obfitujące w niczym nieskrępowane wizje rozwiązań technicznych i szalonego postępu, ale również pod wieloma względami analogiczne do obecnych. Wielki kryzys lat 30-stych, ze wszystkimi jego konsekwencjami. Trudna polityka, której efekty niestety znamy.

STRESZCZENIE
Jest lato, rok 1935. Warszawa. Oglądamy jeden dzień z życia pięknego i dumnego miasta.

  • Projekt składa się z 3 części filmowych.
  • Część pierwsza – miejsce akcji: Śródmieście i reprezentacyjna ulica Marszałkowska
  • Część druga - Ogród Saski, aż do Starego Miasta.
  • Część trzecia – Tereny późniejszego getta w swojej pierwotnej, naturalnej i żywej formie.

Historia jednego zaskakującego dnia 75 lat temu.

KONCEPCJA
Projekt odbudowy Warszawy w technologii 3D jest dziełem studia Newborn animacja i vfx z warszawskiej Pragi.

Pomysłodawca, Tomasz Gomoła w 2007 roku planował rekonstrukcję prawdziwego ducha Warszawy i odtworzenie niepowtarzalnej atmosfery miasta, którą tworzyły dopełniając architekturę: pierwsze taksówki, latarnie gazowe, asfaltowe drogi. automobile i motocykle. Moda i kanony urody. Eleganckie kobiety i wytworni mężczyźni.

O skali i rozmachu tego przedsięwzięcia świadczy fakt, że jest to projekt bez precedensu. Nikt przed wcześniej nie podjął się takiego wyzwania.

REALIZACJA
Produkcja filmu dyskretnie rozpoczęła się ponad 2 lata temu i dziś zbliżamy się do dnia premiery. Realizacja przebiegała bezproblemowo, jedynie z niewielkimi przerwami. Poza niespotykaną skalą scenografii 3D, wiele wysiłku wymagało zebranie dokumentacji, odtwarzanie form architektonicznych i atmosfery jedynie w oparciu o dostępne fotografie.

Rekonstrukcja ówczesnych samochodów, tramwajów i bryczek również wymagała materiałów referencyjnych, do których dostęp nie był łatwy i wymagał długich poszukiwań i analiz. Najbardziej pomocnym źródłem infromacji okazała się strona prowadzona przez prawdziwych miłośników i warszawskich pasjonatów zawiadujących od lat stroną www.warszawa1939.pl. Z tego miejsca wyrażamy szacunek i jesteśmy pełni uznania dla ich pracy.

Aktualny etap produkcji to: Końcowy rendering części pierwszej – Śródmieście, Trwają przygotowania do premiery, organizacja wystawy, a wkrótce rozpoczęcie produkcji części drugiej i trzeciej, których premiery przewidziane są na przyszły rok.

WYSTAWA I FILM
Oficjalna premiera przewidywana jest na wczesną jesień tego roku. Stopniowo będziemy publikować kadry z filmu w wersji 3D jak i w wersji 3D stereo, dostępne będą na stronie www.warszawa1935.pl oraz na Facebooku. Przed premierą będzie okazja uczestnictwa w specjalnej wystawie 3D, której forma będzie prawdziwym zaskoczeniem dla widza.

Źródło: www.warszawa1935.pl

Tagi: warszawa film architektura

Konkursy

Jeśli masz od 20 do 35 lat, jesteś designerem bądź adeptem kierunków artystycznych i projektowych, a kreatywność to Twoje drugie imię, ten konkurs jest dla Ciebie!
Listopad 27, 2022
Propozycja projektowa powinna optymalnie wykorzystać potencjał i uwarunkowania obszaru opracowania oraz spełniać zarówno oczekiwania lokalnej społeczności, jak i wpisywać się we współczesne trendy...
Listopad 18, 2022

Wasze projekty

Dwupoziomowy budynek z lotu ptaka przejmuje kształt litery U zwróconej ramionami na południe i ot...
Listopad 18, 2022
LANDMARK WHITEFISH APARTAMENTY, MONTANA, US
Październik 28, 2022

Wasze realizacje

LETNIE APARTAMENTY, HOHWACHT, NIEMCY
Październik 28, 2022
IBIS STYLES, RESTAURACJA, DREZNO, NIEMCY
Październik 28, 2022

Wydarzenia

W dniach 16-17 listopada 2022 r. w Warszawie odbędzie się po dwóch latach przerwy, 5. edycja konf...
Listopad 2, 2022
Wystawa 20 projektów architektonicznych w walce ze zmianami klimatu, która już 17 listopada otwie...
Październik 24, 2022