Aktualności

Czerwiec 8, 2011

Zginął Stefan Kuryłowicz oraz Jacek Syropolski

Stefan Kuryłowicz
Stefan Kuryłowicz

Stefan Kuryłowicz oraz Jacek Syropolski zginęli w katastrofie lotniczej dwóch awionetek, którymi lecieli wraz ze znajomymi z Hiszpanii do Portugalii Do wypadku doszło 06.06.2011.

Stefan Kuryłowicz

Dr hab. inż. architektury i urbanistyki o specjalności architektura budynków użyteczności publicznej, był wykładowcą na Politechnice Warszawskiej.

Ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej w 1972. Od 1983 prowadził własne biuro, obecnie pod nazwą Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates. Był autorem budynków handlowych, biurowych i przemysłowych; po 2000 także budynków mieszkalnych i osiedli.

Uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych architektów polskich lat 90. XX wieku i początku XXI wieku. Laureat Honorowej Nagrody SARP (2003), nominowany do Nagrody im. van der Rohe'a, uhonorowany Doroczną Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009). W 2010 został wybrany na jednego z architektów mających doradzać w kwestii renowacji budynków kwatery głównej ONZ w Nowym Jorku.

Jacek Syropolski

Wiceprezes Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich. Pracował w Autorskiej Pracowni Architektury Kuryłowicz & Associates. Współtwórca wielu projektów - m.in. lotniska w Modlinie, nowego lotniska w Kielcach, terminalu VIP Warszawa-Okęcie, siedziby firmy Arcon. Laureat i sędzia wielu konkursów architektonicznych. Członek SARP od 2006 roku.

Źródło: noty biograficzne na podstawie Wikipedii

Konkursy

Urząd m.st. Warszawy-Urząd Dzielnicy Wawer zaprasza do jednoetapowego konkursu architektonicznego na opracowanie koncepcji PAR.
Lipiec 20, 2022
Przedmiotem Konkursu jest wykonanie koncepcji architektonicznej modernizacji i rozbudowy budynku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej oraz spójnej, całościowej koncepcji zagospodarowania...
Lipiec 4, 2022

Wasze projekty

Inwestor marzył o domu zgodnym z zasadami Feng Shui. Dom miał być również harmonijny oraz ekologi...
Czerwiec 2, 2022
Wizualizacje prezentujące nowe oblicze ciekawej, historycznej kamienicy, po planowanych pracach r...
Styczeń 18, 2022

Wasze realizacje

półki, półki na wymiar, półki bez widocznych wsporników, półki nad biurko
Cellaio - bardzo wytrzymałe na obciążenia (ok. 100 kg/mb) półki na książki lub dokumenty. Nr pro...
Maj 13, 2022
Trzy kąty w jedmym mieszkaniu. Półki na książki i ścianka telewizyjna w salonie.
Kwiecień 18, 2022

Wydarzenia

Plany na przyszłość | LAB to wystawa prezentująca Warszawę przyszłości - zbiór projektów architek...
Lipiec 20, 2022
Helena Kurcyusz - architektka i urbanistka, należąc do nielicznego grona osób mających duży wpływ...
Lipiec 4, 2022