Wnętrza

Listopad 20, 2012

Aranżacje sypialni - trendy i style

Styl egzotyczny - beds.pl
Styl egzotyczny - beds.pl

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Rola, jaką spełnia wydaje się być nieoceniona. To w niej nabieramy sił na kolejny dzień i oddajemy się wyjątkowym emocjom. Dlatego też aranżacja wnętrza powinna być dopasowana do gustów i temperamentu jej użytkowników. Zobaczmy jaki wybór oferują nam producenci mebli.

Artykuł sponsorowany

Detale egzotyczne

Egzotyka przywodzi na myśl wakacje w ciepłych krajach, smaki, o które w Polsce trudno czy zapachy działające na zmysły. Motyw ten kojarzy się z radością, dlatego chętnie przenoszony jest do wnętrz domów.

Najważniejszym elementem jest oczywiście łóżko, które przypominać powinno mebel przywieziony z dalekiego zakątka. Łóżka stylizowane na te egzotyczne można kupić u polskich producentów mebli. Drewno kauczukowe, akację indyjską czy bambus z powodzeniem zastępuje się bukiem i dębem.

Uzupełnieniem aranżacji będzie odpowiednio dobrany kolor ścian oraz dodatków o barwach naturalnych - kolory ziemi, beże, brązy czy zielenie - to one zarezerwowane są dla sypialni urządzonej w stylu egzotycznym. Stylistykę alkowy podkreślą pamiątki przywiezione z zagranicznych podróży.

Seria Pau - styl egzotyczny

Wnętrza orientalne

W Japonii ceni się minimalistyczną formę. Ten azjatycki kraj inspiruje, jednak czy w polskich domach obroni się sypialnia wykreowana na wzór tej japońskiej?!

Tradycyjna japońska sypialnia wyłożona jest matami, które wykonane są najczęściej ze słomy ryżowej. Łożem natomiast jest futon. To rozwiązanie absolutnie nie sprawdza się w polskich domach, jednak ze względu na zamiłowanie do azjatyckich klimatów tworzone są łóżka z elementami japońskimi. Cechą charakterystyczną tych mebli jest ich wysokość, która jest niższa od standardowej.

We wnętrzach w stylu japońskim istotnym aspektem jest również symbioza z naturą, dlatego powinno się stosować wyłącznie naturalne materiały, takie jak drewno i kamień. Kolory są stonowane, relaksujące. Meble powinny być niskie, znajdujące się blisko ziemi, ale także proste, co jest specyficzną cechą japońskiego stylu.

seria Toma - styl japoński
Seria Mola - styl japoński

Styl antyczny w XXI wieku

Prostota i elegancja oraz doskonałe proporcje to cechy charakterystyczne dla stylu antycznego. Jest to także okres umiłowania klasycznej i prostej formy przy zachowaniu szczególnej staranności o solidność i trwałość wykonania. Tych cech należy poszukiwać w meblach do sypialni. Ponadto, w takiej sypialni najlepiej sprawdza się jasna kolorystyka z domieszką barw żywych.

Seria Seti - styl antyczny
Seria Vinci - styl antyczny

Prowansalski romantyzm

Prowansja kojarzy się z pachnącymi polami lawendy, słodkim winem i ciepłym południowym słońcem. Aranżacja taka ma w sobie dużo romantyzmu. Kolory, jakie go charakteryzują, to barwy przyrody: pastelowy żółty, różowy, lawendowy fiolet, niebieski, odcienie naturalnych kamieni. Meble, które doskonale pasują do tego stylu to meble w kolorze białym. Czysta biel wprowadza do wnętrza świeżość. Dodatki zwykle mają motywy lawendy.

Seria Seti - styl prowansalski
Seria Minimal - styl prowansalski

Wszystkie prezentowane meble dostępne są w sklepie BEDS.pl

Autorzy:
Julia Badura

Tagi: aranżacje sypialni sypialnia architektura wnętrz

Komentarze

Seria Mola

Dodano: Piątek, 23 Listopad 2012, 13:28, Autor: Kurak

Seria Mola wydaje mi się być najfajniejsza.

Domy jednorodzinne

Total area: 89 sq.m Location: Ukraine, Sumy Year: 2024 Modern and stylish guest house with a...
Lipiec 12, 2024
Projekt kameralnego osiedla 5 domów jednorodzinnych w Krakowie w sąsiedztwie Ojcowskiego Parku Na...
Marzec 20, 2024

Konkursy

Participants are invited to submit innovative adaptive-reuse projects focused on the “Youth Union Summer Retreat” building in Ohrid, working on the recovery of this modern heritage left unused for...
Lipiec 22, 2024
Throughout history, designers have employed drawings as a fundamental tool for the communication of ideas and visions. Drawings were used as a means of rendering abstract concepts and engaging the...
Lipiec 18, 2024

Materiały budowlane

Personalizacja i dostosowanie produktów do indywidualnych potrzeb, stają się kluczowymi elementa...
Lipiec 19, 2024
Personalizacja i dostosowanie produktów do indywidualnych potrzeb, stają się kluczowymi elementa...
Lipiec 19, 2024

Polska Świat

Seddülbahir Fortress by KOOP Architects _ AOMTD (Arzu Ozsavasci Architecture) © Egemen Karakaya
Finałowa lista zawiera nowe ukończone budynki i projekty architektury krajobrazu, a także najbard...
Lipiec 22, 2024
Kamienica na Emilii Plater w Warszawie | projekt:pracownia loesch+partnerzy
Autorem projektu jest pracownia loesch+partnerzy. Konrad Loesch, będący partnerem pracowni znalaz...
Lipiec 15, 2024

Wzornictwo

Pierwsza nagroda w konkursie Roca One Day Design Challenge 2022: „SAFESPACE” – Dzianis Pilipuk
Zadaniem było zaprojektowanie innowacyjnych rozwiązań łazienkowych w ciągu kilku godzin, na podst...
Listopad 27, 2022
Instalacja artystyczna „Pisklę”, autor: Joanna Rajkowska
Nowoczesna instalacja artystyczna – dwumetrowe, akustyczne jajo drozda śpiewaka autorstwa artystk...
Maj 25, 2021