Polska i Świat

Wrzesień 14, 2009

Centrum Sportów Wodnych

Butler Roger Baskett Architekci  Nowe wodne centrum w  Szkole Cantenbury
Butler Roger Baskett Architekci Nowe wodne centrum w Szkole Cantenbury

Pracownia Butler Roger Baskett Architekci (BRB) zaprojektowała nowy ośrodek sportów wodnych dla Uczelni Cantenbury. Jest to zlokalizowana w centrum Milford (Connecticut) szkoła z internatem.

Nowy Ośrodek Sportów Wodnych im. Williama W. Higginsa to 25 jardowy basen o 8 torach przeznaczony do organizacji zawodów pływackich, konkursu skoków i rozgrywek water-polo. Sala wyposażona jest w 200 miejsc siedzących dla widzów, zawiera też pomieszczenia dla zawodników z Canterbury, szatnie dla gości i biura Dyrektora Ośrodka.

Butler Roger Baskett Architekci Nowe Wodne Centrum w Szkole Cantenbury

Głównym celem projektowym BRB było nawiązanie stylu nowego obiektu do kamiennych budynków centralnej części kampusu. Przylegająca do obiektu stara sala gimnastyczna zaprojektowana przez Raphael’a Hume w starym angielskim stylu gotyku kolegialnego, zbudowana została w 1924 roku.

Nowy budynek ośrodka sportów wodnych zaprojektowano z granitu pochodzącego z regionu Roxbury (wydobywanego z tego samego kamieniołomu z którego pochodził kamień do budowy starej sali gimnastycznej). Dach z łupka kamiennego z rynnami miedzianymi, elewacja zdobiona elementami wapiennymi wiernie nawiązują do starych struktur architektonicznych.

Po wejściu na górny poziom budynku czyli na antresole otwiera się - górujący nad basenem - widok na poziom przylegającej do nowego obiektu starej sali gimnastycznej Alumni. Dolny poziom zawierający nowy basen pływacki i szatnie łączy się bezpośrednio z pomieszczeniami pomocniczymi. Rozwiązanie takie ułatwia całościowe funkcjonowanie ośrodka i jego utrzymanie operacyjne.

Butler Roger Baskett Architekci Nowe Wodne Centrum w Szkole Cantenbury

Butler Roger Baskett Architekci Nowe Wodne Centrum w Szkole Cantenbury

Butler Roger Baskett Architekci Nowe Wodne Centrum w Szkole Cantenbury

Informacje o BRB

Butler Roger Baskett jest nową firmą architektoniczną z siedzibą w Nowym Jorku - firmą specjalizującą się w projektowaniu rozwiązań dla instytucji szkolnictwa wyższego i niezależnych szkół wyższych, profesjonalnych i korporacyjnych wnętrz biurowych, sportów i rozwiązań dla klubów. Szczególną wartością firmy jest dbałość o zachowanie elementów zabytkowych w projektowanych obiektach.

Autorzy:
tłum.: A. Paluchowski

Tagi: basen architektura centrum sportów wodnych

Domy jednorodzinne

Total area: 89 sq.m Location: Ukraine, Sumy Year: 2024 Modern and stylish guest house with a...
Lipiec 12, 2024
Projekt kameralnego osiedla 5 domów jednorodzinnych w Krakowie w sąsiedztwie Ojcowskiego Parku Na...
Marzec 20, 2024

Wasze realizacje

Cellaio to bardzo wytrzymałe na obciążenia (ok. 100kg/mb) półki na książki. Tworzone są zawsze n...
Lipiec 15, 2024
The design project for the layout of the apartment with an area of ​​51 sq.m includes rational us...
Lipiec 15, 2024

Materiały budowlane

Personalizacja i dostosowanie produktów do indywidualnych potrzeb, stają się kluczowymi elementa...
Lipiec 19, 2024
Personalizacja i dostosowanie produktów do indywidualnych potrzeb, stają się kluczowymi elementa...
Lipiec 19, 2024

Konkursy

Participants are invited to submit innovative adaptive-reuse projects focused on the “Youth Union Summer Retreat” building in Ohrid, working on the recovery of this modern heritage left unused for...
Lipiec 22, 2024
Throughout history, designers have employed drawings as a fundamental tool for the communication of ideas and visions. Drawings were used as a means of rendering abstract concepts and engaging the...
Lipiec 18, 2024