Aktualności

Luty 16, 2010

Śląski Dyplom Roku 2009

Ogłoszenie wyników - od prawej :   arch. Krzysztof Gorgoń - Prezes SARP Katowice arch. Beata Goczol - Przewodnicząca Jury  arch. Oskar Grąbczewski - członek Jury Bogdan Maciągowski - sponsor konkursu; zdj.: Sabina Mrowińska
Ogłoszenie wyników - od prawej : arch. Krzysztof Gorgoń - Prezes SARP Katowice arch. Beata Goczol - Przewodnicząca Jury arch. Oskar Grąbczewski - członek Jury Bogdan Maciągowski - sponsor konkursu; zdj.: Sabina Mrowińska

W dniu 11 lutego 2010 roku w Galerii Architektury SARP w Katowicach ogłoszone zostały wyniki kolejnej edycji konkursu im. Prof. Zygmunta Majerskiego na najlepszy dyplom wykonany na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Do konkursu zgłoszonych zostało 31 prac dyplomowych obronionych w 2009 roku.

W drugim etapie konkursu, w którym znalazło się 12 prac dyplomowych, autorzy prezentowali swoje prace i odpowiadali na pytania Jury obradującego w składzie :

- dr inż. arch. Magdalena Żmudzińska - Nowak ; WA Pol. Śl.
- mgr inż. arch. Ewa Kubica - WA Pol. Śl.
- dr inż. arch. Kuba Czarnecki - WA Pol. Śl.
- mgr inż. arch. Beata Goczoł - SARP Katowice , Przewodnicząca Jury
- mgr inż. arch. Oskar Grąbczewski - SARP Katowice
- mgr inż. arch. Arkadiusz Płomecki - SARP Katowice
- mgr inż. arch. Jerzy Stożek - SARP Katowice
- mgr inż. arch. Dorota Żurek - laureatka ubiegłorocznej edycji konkursu.

Niektóre prace podjęły autentyczne i osadzone na Śląsku problemy wymagające działań projektowych tworząc nowe, wartościowe propozycje programowo – funkcjonalne, jako realne i adekwatne dla danej lokalizacji.

Autorzy zaproponowali nowy wyraz architektury obiektów tworzącej harmonijną całość kompozycyjną z otoczeniem lub wręcz przeciwnie kontrast dla, często chaotycznej, otaczającej nas przestrzeni.

Różne autorskie interpretacje architektoniczne otaczającej nas tkanki przestrzennej, tej bliskiej naszemu sercu zlokalizowanej na Śląsku, ale i tej w różnych zakątkach Polski i świata, różnorodność podjętych tematów projektowych, rozważania zarówno realne jak i abstrakcyjne przedstawione w formie graficznej prezentacji prac dyplomowych podkreślają bardzo zróżnicowany wyraz i klimat proponowanych rozwiązań.

Tak duża różnorodność podjętych tematów, skali opracowań, stopnia rozważań i ich formy wymagały złożoności kryteriów oceny proponowanych rozwiązań.

Często opracowania prezentowały rozważania i analizy wykraczające poza obszar ściśle rozumianej architektury i urbanistyki, a w efekcie końcowym prowadziły do przetransformowania wniosków z tych analiz w konkretną formę rozwiązania architektonicznego i urbanistycznego.

Wyniki konkursu im. Prof. Z. Majerskiego na najlepszy dyplom wykonany na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach za rok 2009; Autor: Agnieszka Szewera

Przyznane zostały dwa wyróżnienia :

Wyróżnienie w konkursie im. Prof. Z. Majerskiego na najlepszy dyplom wykonany na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach za rok 2009; autor: Katarzyna Wichary

Wyróżnienie w konkursie im. Prof. Z. Majerskiego na najlepszy dyplom wykonany na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach za rok 2009; autor: Hanna Szukalska


Laureatkom konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Katowice, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej oraz Galerię Architektury SARP, przyznane zostały nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów tj. Bogdana Maciągowskiego z firmy Marazzi, firmę Candelux i Archicad oraz przez Galerię For-my z Zabrza.

Autorzy:
arch. Beata Goczoł Przewodnicząca Jury

Tagi: Śląski dyplom roku 2009

Komentarze

uczciwość

Dodano: Czwartek, 23 Wrzesień 2010, 22:30, Autor: stary architekt

Megastruktura jest szkodą ,jaką się wyrządza się robiącej pracę magisterską.
Pierwsza odpowiedzialna i prawie samodzielna praca twórcza nie może być ze sfery fikcji i nieprawdy o architekturze i sztuce.
Jest nieuczciwością promotora wprowadzać młodego człowieka w błąd.
Szanuję dyplomantkę ,potępiam promotora.!!!!!vEVk7

FITOUT

Dodano: Niedziela, 08 Sierpień 2010, 16:51, Autor: FITOUT

http://www.fitout.com.pl/polski/pracownia-architektoniczna/
Gorąco polecam!

Konkursy

The International Union of Architects (UIA) and Rehabilitation International (RI) are jointly inviting submissions for a twenty-first century symbol of accessibility to represent their core values...
Styczeń 18, 2022
We invite you to design a small scaled HOME for 2 working individuals of any age group optimized for spatialeciency to fulfill all the needs of its users.
Styczeń 10, 2022

Wasze projekty

Wizualizacje prezentujące nowe oblicze ciekawej, historycznej kamienicy, po planowanych pracach r...
Styczeń 18, 2022
Klimat śródziemnomorski to motyw przewodni tego projektu. Inwestorom zależało również na podkreśl...
Grudzień 30, 2021

Wasze realizacje

Żywica epoxydowa / jesion / diody LED
Kontrowersyjna realizacja schodów przez umieszczenie ich w pomieszczeniu o mnogości wzorów, tekst...
Czerwiec 24, 2021
Półki na książki stworzonene wymiar i wg indywidualnego projektu.
Czerwiec 12, 2021

Wydarzenia

Bernard Tschumi, Aerial view, © Deskgram
Wykład „Parc de La Villette w Paryżu w kontekście filozofii chôry” przedstawia filozoficzne dysku...
Styczeń 18, 2022
16 grudnia 2021r. w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zainaugurowano wystawę...
Grudzień 20, 2021